Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

Rozhovory

Přednosta Kliniky anesteziologie, resuscitace a intenzivní medicíny 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy a Všeobecné fakultní nemocnice v Praze docent Jan Bláha je známý propagátor digitalizace zdravotnictví. 

Infuzní systém Space

Počet endoprotéz velkých kloubů se v populaci zvyšuje. Aby pacienti mohli dostávat tu nejlepší péči, je zapotřebí sehraného týmu. Z pozice operatéra nám o tom a o výzvách endoprotetiky povyprávěl Tomáš Novotný.

Rozhovory

Do neurochirurgie stále rychleji pronikají digitální technologie. Mozek je možné už dva roky operovat digitálním mikroskopem AEOS s 3D rozlišením. Jaké jsou největší výhody moderních technologií? O tom mluvíme s docentem Radimem Lipinou.

Rozhovory

Metabolická jednotka intenzivní péče I. interní kliniky FN Plzeň zajišťuje nejvyšší stupeň intenzivní péče všem skupinám kriticky nemocných dospělých pacientů s výjimkou polytraumat.

20.06.2022 Mgr. Lukáš Malý
infuzní technika

Euforii z běžeckého výkonu může velmi rychle vystřídat úplné vyčerpání, ztráta vědomí nebo i srdeční zástava. Sezona českých hobby, výkonnostních a vrcholových běžců je v plném proudu.

14.06.2022 Tomáš Carba
Rozhovory

Systém ECOMix REVOLUTION je plně automatizovaný systém míchání a distribuce kyselých koncentrátů, které je schopen na místě vyrobit, skladovat a distribuovat k dialyzačním monitorům. 

08.06.2022 Jan Matuška, DiS.
ecomix revolution

Aesculap Akademie (AAK) je nestátní zdravotnická vzdělávací instituce Skupiny B. Braun. „Začínali jsme ve dvou lidech, dnes školíme ve více než 200 kurzech tisíce zdravotníků a mediků ročně,“ říká v rozhovoru šéf AAK Martin Kalina. 

08.06.2022 Tomáš Carba
vzdělávání zdravotníků

S přednostou Kliniky dětské anesteziologie a resuscitace Petrem Štouračem jsme mluvili mimo jiné o tom, proč se při stavbě simulačního centra cítil jako James Bond a jaká je budoucnost anesteziologie.

07.06.2022 Braunovin redakce
anestezie

Ordinace praktických lékařů v uplynulých dvou letech čelily největším výzvám za posledních mnoho let. O tom, jak se vypořádaly s covidem-19 a jak zvládají uprchlickou krizi dnes mluvíme s praktickou lékařkou Elsou Zemánkovou.

Podcast Medicína

Přednosta Neurochirurgické kliniky Fakultní nemocnice Ostrava docent Radim Lipina si operace užívá. Jako první v Česku operoval s revolučním 3D mikroskopem AEOS. 

Rozhovory