Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

uzavírání ran

Synthofil® i PremiCron® jsou nevstřebatelná pletená potahovaná chirurgická šicí vlákna, vyrobená z polyester-tereftalátu (PET). Vlákna se liší pouze potahem, který je u PremiCron® silikonový, v případě vláken Synthofil® je tvořen polyetylén-vinylacetátem.

01.05.2014
uzavírání ran

Tým vývojářů ze španělské pobočky B. Braun v Rubí se zabývá hledáním nových technologií a materiálů pro moderní a učinné uzavírání ran.

31.01.2013 redakce Braunovin
uzavírání ran

"S obvazem QuikClot Pad jsme zastavili krvácení zmnožené cévní pleteně, a vyhnuli se tak provedení hysterektomie." První zkušenosti s hemostatickým obvazem z FN Hradec Králové.

uzavírání ran

Porušenou kůži, kožní kryt, ať už po operačním zákroku nebo po řezném, sečném, tržném či jiném traumatu, lékaři uzavírají mnoha způsoby.

30.10.2012 redakce Braunovin
uzavírání ran

Divize Aesculap rozšířila své portfolio o nové hemostatikum určené k rychlé a spolehlivé zástavě krvácení.

30.10.2012 Hana Klikarová
hemostáza

Rozhovor s Miroslavom Mýtnikom, prednostom chirurgickej kliniky FNsP J. A. Reimana v Prešove, o prvých skúsenostiach s OptiClose

29.10.2012 MVDr. Jana Koťová
uzavírání ran

Ke správě a evidenci spotřeby šicích materiálů byl za aktivní účasti společnosti B. Braun vyvinut speciální počítačový program MARY (Magic of Racionality). Je prvním softwarovým produktem uváděným na náš trh komplexně se zabývajícím problematikou používání šicích materiálů ve zdravotnictví.

29.10.2012 Marie Musilová
uzavírání ran

Rozhovor se Zdeňkem Kaplanem, chirurgem Masarykova onkologického ústavu a Ambulantní chirurgie v Brně, o systému OptiClose v praxi.

29.10.2012 Marie Musilová
uzavírání ran

OptiClose lze považovat za alternativní a do jisté míry standardizovaný způsob uzávěru operační rány. Na otázky odpovídá MUDr. Zdeněk Kaplan, Ph.D.

29.10.2012 redakce Braunovin
uzavírání ran

Syntetické střednědobě vstřebatelné
monofilní šicí vlákno

26.04.2012 redakce Braunovin
uzavírání ran