Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

Marie Musilová

Ke správě a evidenci spotřeby šicích materiálů byl za aktivní účasti společnosti B. Braun vyvinut speciální počítačový program MARY (Magic of Racionality). Je prvním softwarovým produktem uváděným na náš trh komplexně se zabývajícím problematikou používání šicích materiálů ve zdravotnictví.

29.10.2012
uzavírání ran

Rozhovor se Zdeňkem Kaplanem, chirurgem Masarykova onkologického ústavu a Ambulantní chirurgie v Brně, o systému OptiClose v praxi.

29.10.2012
uzavírání ran

Operace kýl jsou jedním z nejčastějších zákroků každého chirurgického oddělení - jsou to třetí nejčastější operace vůbec. Co se týče zevních kýl, většinou se jedná o kýlu tříselnou, poté pupeční, v linea alba, femorální a přibývá také kýl v pooperačních jizvách, včetně těch po laparoskopických operacích. Z kýl vnitřních jsou nejčastější nepravé kýly brániční. O onemocnění kýlou jsme si povídali s MUDr. Janem Kelblem, primářem chirurgického oddělení jindřichohradecké nemocnice.

25.05.2011
Rozhovory

Koncem února se v Jihlavě sešla celá gynekologická špička, aby diskutovala
o poruchách pánevní statiky a dalších specificky ženských potížích a informovala o nejnovějších vědeckých studiích
a poznatcích z této oblasti.

01.04.2008