Po výstavě Jaroslava Valečky „Nevinnost…“ se do Art & Event Gallery Černá labuť vrací ženský element. V měsících únoru a březnu patří galerie současné české malířce Ireně Křivánkové.
V průběhu listopadu mohli návštěvníci Art & Event Gallery Černá labuť obdivovat díla osmi výrazných umělkyň na společné výstavě „Frauenpower v moderním umění“. Mimořádná výstava svedla dohromady zástupkyně něžného pohlaví tuzemské výtvarné scény. Svá díla prezentovala Mariana Alasseur, Jana Budíková, Veronika Drahotová, Vladana Hajnová, Jitka Hilská, Věra Krumphanzlová, Marie Šeborová a Lenka Vilhelmová.
Patří k nejúspěšnějším malířům své generace. Symbolistní realistická malba s prvky exprese je jedinečnou ukázkou perfektně zvládnutého řemesla i bohatého vnitřního obsahu. Za každým výjevem se odehrává reálný příběh, většinou dosti dramatický, který autor přetavuje do podoby malby s nenapodobitelnou náladou a atmosférou.
Od června probíhá v Praze druhý ročník sochařského festivalu SCULPTURE LINE, díky němuž bezmála dvě desítky veřejných prostranství po celé Praze zdobí originální sochy a instalace. Unikátní pražská „sochařská linka“ až do 30. 9. 2016 nabízí místním obyvatelům i turistům jedinečnou příležitost poznat stará známá místa ve zcela novém kontextu a obdivovat umělecká díla.
Výtvarnice Ivana Štenclová patří k nepřehlédnutelným osobnostem současné umělecké scény. Vystudovala Akademii výtvarných umění, kde navštěvovala ateliér kresby vedený Jitkou Svobodovou, po studiích začala ihned vystavovat a angažovat se i kurátorsky – připravila několik ročníků ostravského sympozia SmaltArt.
Jeho tvorba je úzce spjata s Brnem, zároveň ji však můžete najít po celé střední Evropě. Jeho malby jsou zastoupeny ve významných veřejných institucích i v privátních sbírkách. Představujeme vám Petra Kvíčalu.
Martin Salajka patří k nejvýraznějším absolventům-malířům pražské Akademie výtvarných umění. Ve své práci se zaobírá figurací. Vyšel z přírodní lyriky, která korespondovala s čistým krajem na jihovýchodní Moravě i s jeho rybářskou vášní. Posléze, po přestěhování do Prahy, ve své tvorbě čím dál více tematizuje temné stránky lidské psychiky.
O její práci se dnes zajímají čeští i zahraniční galeristé – významné zastoupení má Ira Svobodová především v newyorské galerii Tripoli.
Autor, jemuž je tentokrát věnována rubrika Doteků umění, se na umělecké scéně etabloval jako MICL. Je to zvláštní pseudonym, ale umělec narozený v roce 1969 v Brně, občanským jménem Michal Novotný, jím důsledně signuje svá díla už od dob studií na Akademii výtvarných umění.
Výsledkem Martina práce je temperamentní a přesvědčivá malba, která patří k tomu nejlepšímu, co v rámci nejmladší generace v Čechách vzniká.