Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

Cyto-Set® používají i ve Fakultní nemocnici Brno. Jak se jim s uzavřeným bezpečnostním systém pracuje? Nejen na to jsme se zeptali vrchní sestry Mgr. Petry Kouřilové z Interní hematologické a onkologické kliniky Fakultní nemocnice Brno.

 

Jak jste spokojení s používáním soupravy Cyto-Set®?

Spokojení jsme velice, oceňujeme bezpečné podání cytostatik pacientům díky uzavřenému systému, ochranu ošetřujícího personálu a jednotné SOP při aplikaci.

 

Jaké výhody vám přináší používání soupravy Cyto-Set®? 

Uzavřený systém pro bezpečnou přípravu a aplikaci cytotoxických léků

Mgr. Petr Kabátník

To otevírá možnosti uplatnění tohoto unikátního systému i v oblasti operativního řešení dětských skolióz. Díky filozofii jednoho šroubu, jednoho systému a jedné platformy pro všechny operační postupy nabízí modulární platforma Ennovate® systémová řešení pro všechny indikace a techniky a pro veškeré současné výzvy při operacích páteří.

 

Jedna modulární platforma

Operativní řešení dětských skolióz

Hana Macáková

Společnost B. Braun na začátku letošního roku uspěla ve výběrovém řízení Ústřední vojenské nemocnice Ružomberok a dodala tomuto zařízení již druhý přístroj pro akutní dialýzu OMNI, tentokrát na oddělení ARO. Jak pracovníci oddělení i aplikační specialista Jan Matuška zvládli zaškolení v době covidové?

Školení OMNI v praxi aneb jak na to na covidové jednotce

redakce Braunovin

Není jediná, kdo to má podobně. Stejně jako Katka usedají do sedel tisíce cyklistů a handbikerů po celém světě. Těší se na jaro. Na jarní soustředění v teplých krajích a na závody. Závodní sezona Katce začíná poslední dubnový den v Belgii, a to nejdelším závodem, který byl v posledních letech organizován. Trasa Bruggy – Oudenaarde měří 91 kilometrů. Tuto vzdálenost sice v rámci tréninků ujela Katka již několikrát, ale nikdy ne závodním tempem. „A bojím se, že toto tempo bude hodně přes 30 km/h. Jsme na tom ale všechny stejně a mám takové tušení, že to bude hodně taktický závod.

Katka a její handbikerské plány v roce 2021

redakce Dialogu

Jste přednostou Transplantcentra a přednostou Kliniky nefrologie IKEM v jedné osobě. Chtěl jste se tomuto odvětví medicíny vždy věnovat, nebo to byla náhoda? 
Já jsem chtěl studovat biologii na Přírodovědecké fakultě. I když pocházím z lékařské rodiny, medicína byla pro mě druhá volba, ale již dlouho si myslím, že správná. 

Transplantace ledviny? Česká republika patří mezi špičky v dostupnosti transplantací

Mgr. Magda Volná
redakce Braunovin

Všechny díly zdravotnického podcastu Medicína najdete na www.medicinapodcasty.cz nebo ve všech podcastových aplikacích, jakými jsou například Spotify, iTunes nebo Google podcasts.

              

Fascinující svět ORL v podcastu Medicína

Ing. Lucie Kocourková
tisková mluvčí Skupiny B. Braun

DIAGNÓZA: NEZHOUBNÝ, PŘESTO ŽIVOT OHROŽUJÍCÍ NÁDOR

Ve Fakultní nemocnici v Motole poprvé operovali nádor ucha digitálním 3D mikroskopem AEOS

redakce Braunovin