Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

 

Snaha o neustálé zlepšování a pokrok

Braunovin redakce

Jste nejen lékařem, ale i sportovcem. Jakým sportům se věnujete a jak jste se k nim dostal? 

Sport a pohyb mě obecně provázejí už od dětství. Jako dítě jsem okusil snad všechny druhy sportů, které tehdy byly dostupné. Aktivní životní styl se stal nedílnou, téměř každodenní součástí celé mé rodiny. Naším druhým domovem je Šumava, která je jako stvořená pro krásné outdoorové sporty. V létě silniční i horská cyklistika, horské běhy, plavání, v zimě skialpy, běžky i sjezdové lyžování. 

Prof. Martin Matějovič: Rozhodující je zůstat aktivní!

Mgr. Magda Volná
redakce Braunovin

Metoda TST je primárně indikována u prolabujících a objemných vnitřních uzlů. Použití stapleru TST 33 umožňuje selektivní přerušení tkáně se zachováním můstků intaktní sliznice k další regeneraci. Důležitá je především přesná expozice uzlů pomocí dilatátorů a anoskopu současně. V závislosti na rozsahu postižení lze využít jednoho okénka až tří okének stapleru. 

 

Technika TST minimalizuje pooperační komplikace u hemoroidů

redakce Braunovin

V současné době může být tato výživa aplikována systémem multibottle (MBS) nebo tzv. systémem all-in-one. MBS představuje poněkud složitější systém, kdy jednotlivé komponenty výživy převážně ve skleněných láhvích jsou pomocí infuzních setů aplikovány do žíly.  Výrazně jednodušší je systém all-in-one, kdy jsou jednotlivé komponenty od sebe odděleny v plastovém vaku a těsně před aplikací této výživy se smíchají.

Parenterální výživa pacientů

MVDr. Tomáš Hanák
divize Hospital care
Braunovin redakce

Děkujeme zdravotníkům, že tu jsou!

Zasíláme poděkování a další balíčky zdravotníkům

Braunovin redakce

Vedoucí lékař dialyzačního střediska B. Braun Avitum Třinec MUDr. Roman Kantor uvedl svůj výstup ve Snídani s Novou pozdravem z nejvýchodnější dialýzy v České republice a v krásném desetiminutovém rozhovoru odpovídal na dotazy týkající se důležitosti preventivního vyšetření, připomněl význam Světového dne ledvin.

MUDr. Roman Kantor v reportáži TV Nova

Naši primáři promluvili ve Snídani s Novou a v Událostech České televize

Ing. Lucie Kocourková
tisková mluvčí Skupiny B. Braun

V karvinské nemocnici v minulosti pracovali s předchozí generací současné novinky přístroje Dialog+, a proto pro ně byl aplikační trénink o něco jednodušší. „Některé principy obsluhy zůstávají stejné, přesto zdejší personál zvládl školení a následné převedení nově nabytých znalostí do praxe neobyčejně rychle,“ okomentoval průběh zaučení zdravotníků aplikační specialista B. Braun Avitum Lukáš Hilovský. Nejprve přístroj představil teoreticky a seznámil zdravotní sestry a lékaře s jeho funkcionalitami, pak přešli k praktické ukázce a reálnému napojení pacienta. 

Karvinští zdravotníci ocenili kvality Dialogu IQ v praxi

redakce Braunovin

Extracorporeal CO2 Removal (ECCO2R) je minimálně invazivní mimotělní odstranění CO2 a slouží jako relativně nová metoda pro podporu funkce plic. Na klinice anesteziologie, resuscitace a intenzivní medicíny byla tato metodu poprvé v České republice použita v prosinci 2020 pomocí přístroje OMNI (výrobce B. Braun) s patentovaným setem OMNIset ECCO2R. 

Unikátní metoda CO2 pomocí systému OMNI ve FN Brno

redakce Braunovin

Sympozium připravovala řada oborníků ze tří významných nemocnic, a to ERAS sestry Helena Bartošová, Romana Eysseltová a MUDr. Beáta Hemmelová, Ph.D., z Chirurgické kliniky Lékařské fakulty Masarykovy univerzity a Fakultní nemocnice
Brno, doc. MUDr. Tomáš Vymazal, Ph.D., MHA, z KARIM 2. lékařské fakulty Univerzity Karlovy a Fakultní nemocnice v Motole a MUDr. Jan Fulík z Chirurgické kliniky Fakultní nemocnice Bulovka. 

Pacientská cesta na principech ERAS

Jana Cheníčková

První vlna pandemie pomohla mobilizovat nejen záložní energetické zdroje, ale i vlnu kolegiální solidarity, díky které zdravotnictví tento nelehký úkol zvládlo poměrně dobře. Větší rizika pro rozvoj duševních chorob však přináší dlouhodobý horizont
boje s pandemií, neustále přítomné zvýšené riziko nákazy, emočně zatěžující komunikace s nemocnými, komplikovaná adaptace členů rodiny zdravotníků, neustálé proměny ve vládních postupech a nařízeních. 

Hoř, ale nevyhoř!

Klára Dvořáková
Jana Žmolíková