Přejít k hlavnímu obsahu

Odborné informace o léčivech

Tento článek obsahuje odborné informace o léčivech určené zdravotnickým odborníkům v České republice. Tyto informace nejsou určeny laické veřejnosti.

Odborníkem je dle § 2a zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, v platném znění, osoba oprávněná předepisovat nebo vydávat léčivé přípravky. Pokud osoba, která není odborníkem, vstoupí na tyto webové stránky, vystavuje se riziku nesprávného porozumění informací zde publikovaných a z toho plynoucích důsledků.

Kliknutím na tlačítko „Jsem odborník“ potvrzujete, že:

  • Jste se seznámil/a s výše uvedenou zákonnou definicí pojmu „odborník“;
  • Jste odborníkem ve smyslu zákona o regulaci reklamy;
  • Jste se seznámil/a s riziky, kterým se jiná osoba než odborník vystavuje, jestliže vstoupí na stránky určené převážně pro odborníky.
Jsem odborník
Nejsem odborník
Zpět

Chirurgie: Článek

Vidět lépe, vidět dále! Aesculap® 2D/3D EinsteinVision 3.0 FI

Václav Novotný, DiS.

22. září 2022

3D endoskopie

Značka Aesculap® je již po desetiletí synonymem pro kvalitu, inovaci a tvorbu nových standardů v chirurgii. S rozvojem miniinvazivních postupů toto platí i pro technologie používané v laparoskopické chirurgii.

Na trh nyní přichází s novou generací dvoj- a trojrozměrného obrazu s funkcí fluorescenčního zobrazení, díky němuž lékař získává v reálném čase další důležité informace o stavu operované tkáně a může docílit ještě lepších výsledků.

Evoluce v zobrazování v medicíně s pomocí B. Braun

V oblasti nástrojů bylo významnou inovací vyvinutí nových 3,5mm instrumentů AdTec mini, které se postupem času ukázaly být nejlepším řešením pro tzv. scarless surgery a ustály krátkodobý marketingový boom SPA přístupů (single port access) a dalších. Opravdovým evolučním krokem bylo vůbec první uvedení laparoskopického systému s 3D zobrazením na český trh v roce 2012. Jednalo se o první generaci úspěšného systému EinsteinVision. Nyní představujeme již čtvrtou generaci tohoto laparoskopu Aesculap® 3D EinsteinVision 3.0 FI (Fluorescence Imaging).

Věříme, že EinsteinVision 3.0 FI ocení chirurgové u laparoskopických a thorakoskopických výkonů, gynekologové, urologové i kardiochirurgové. Svými vlastnostmi vychází z velmi úspěšné předchozí generace, kdy i nadále nabízí všechny zásadní a unikátní vlastnosti a doplňuje je několika vylepšeními, která vedou k ještě vyšší univerzálnosti a uživatelské přívětivosti systému a která odpovídají požadavkům a trendům současné operativy.

Čím je Aesculap® 2D/3D EinsteinVision 3.0 FI unikátní?

Standardem systému EinsteinVision je brilantně ostrý obraz

EinsteinVision nabízí nejen exkluzivní obraz a ostrost, ale i možnost Full HD až 4K zobrazení na 32” monitoru s naprosto věrným 3D zobrazením.

Jednoduchá manipulace a delší životnost systému

Rovněž je zachován koncept speciálního sterilního návleku endoskopu a kamerové hlavy. Kamerová hlava s endoskopem setrvává na sále a je stále připravena k okamžitému použití.

Samotný endoskop není třeba sterilizovat, minimalizuje se riziko poškození během transportu a reprocesingu a dnes již s odstupem času můžeme říct, že se výrazně zvyšuje životnost systému. Pokud by přece jen někdo preferoval formu sterilizace, nový systém tuto formu reprocesingu podporuje.

V každém okamžiku čistý a ostrý obraz

Dalšími stálicemi mezi výhodami systému ve srovnání s konvenčními 3D systémy je prevence mlžení endoskopu integrovaným vyhříváním v distálním konci endoskopu. V nové generaci je doplněná o elektronické řízení, které zajišťuje optimální teplotu endoskopu v celém průběhu laparoskopického výkonu. Rovněž zůstává digitální otáčení obrazu o 180° pro zjednodušení operatérovy orientace v operačním poli, nabídka endoskopů s úhlem pohledu 30° nebo 0° a automatické ostření kamery „autofocus“ pro stále ostrý obraz. Nová generace Einstein­Vision 3.0 FI, stejně jako předchozí modelová řada, nabízí univerzální zobrazovací platformu – kamerovou jednotku pro napojení 3D laparoskopů a zároveň všech typů konvenčních 2D kamerových hlav Aesculap.

Pokročilá obrazová nastavení

Standardní softwarovou výbavou systému jsou pokročilá obrazová nastavení u všech uživatelských módů, jako je zvýraznění tkáňových struktur, speciální zobrazovací algoritmus pro redukci kouře, funkce PoP (Picture out of Picture), rozdělení displeje na dva obrazy. Díky těmto funkcím je zabezpečeno optimální zobrazení ve všech situacích.

Inovativní ICG režim zobrazuje v reálném čase prokrvení a vitalitu operovaných tkání

Důležitou inovací je tzv. ICG (Indocyanine Green), což je zobrazení pomocí fluorescenční kontrastní látky, indocyaninové zeleně, která je aplikována injekční formou. Podstatou fluorescence je vyzáření energie podané látky ve velmi krátkém čase vyvolané účinkem jiného dopadajícího záření, v případě ICG infračerveným světlem, které je součástí světelného zdroje endoskopického systému EinsteinVision 3.0 FI.

Toto rozšíření dokáže v reálném čase zobrazit prokrvení cévního řečiště, lymfatické cesty nebo žlučové cesty a významně zpřesňuje a zkvalitňuje provedení operačních výkonů v chirurgických oborech. V případě zobrazení cévního řečiště dává operatérovi informaci o prokrvení a vitalitě operovaných tkání a anastomóz v průběhu operace. Zobrazení lymfatické tkáně umožňuje přesnější stanovení rozsahu onkologických chirurgických výkonů. ICG zobrazení žlučových cest pak pomáhá eliminovat komplikace během operačního výkonu i po něm.

Systém EinsteinVision 3.0 FI podporuje uvedené fluorescenční zobrazení ve 2D i ve 3D režimu, bez nutnosti dodatečných investic, a navíc v různých režimech – od přirozeného obrazu přes překrytí zeleným spektrem, monochromatickým zobrazením až po kvantitativní zobrazení, kde se v barevném spektru odráží kumulace fluorescenční látky.

 EinsteinVision 3.0 FI kombinací výše uvedených vlastností představuje ucelený a uživatelsky přívětivý systém, který odpovídá aktuálním trendům v miniinvazivní operativě. EinsteinVision® 3.0 (PRID00007222): Kontrolní jednotka kamery EV3.0 slouží k 3D a 2D vizualizaci vnitřního prostoru těla během minimálně invazivních chirurgických zákroků. Použití v kombinaci s kamerovou hlavou slouží k 3D a 2D vizualizaci intrakorporální chirurgické oblasti během endoskopických diagnostických a chirurgických výkonů. Kontrolní jednotka kamery EV3.0 se používá pouze k vizualizaci, nikoli k diagnostice. Indikace: s používáním samotné kontrolní jednotky kamery EV3.0 PV630 nejsou spojeny žádné indikace, pokud je oddělena od endoskopického systému. Indikace pro aplikaci endoskopie závisí na stavu pacienta a individuální analýze rizika a přínosu chirurgem. Kontraindikace: Použití komponent EinsteinVision a jejich příslušenství je kontraindikováno, pokud jsou z jakéhokoli důvodu kontraindikovány endoskopické postupy. Stejně jako u jakéhokoli chirurgického zákroku, je také při použití kamerových komponent EinsteinVision nutné zvážit velikost pacienta a objem pracovního prostoru. V závislosti na nemoci pacienta mohou existovat kontraindikace, které se váží na celkový stav pacienta nebo na specifický vzorec onemocnění. Bezpečnostní pokyny: Výrobek používejte pouze v souladu s návodem k použití. Před použitím zkontrolujte, zda je produkt v dobrém funkčním stavu. Před použitím zařízení proveďte funkční zkoušky. Produkt nepoužívejte, pokud během kontrol a zkoušek zjistíte odchylky. Výrobek používejte s doporučenými komponenty a příslušenstvím. Plnou funkčnost produktu lze zaručit pouze při použití doporučených komponent příslušenství. Navíc odkazujeme na účel použití příslušných hlav kamery a komponent. Před použitím si prosím pečlivě přečtěte návod k použití, neboť tento obsahuje informace o rizicích spojených s používáním zdravotnického prostředku a další důležité informace. Výrobcem zdravotnického prostředku je Aesculap AG se sídlem na adrese Am Aesculap-Platz, 78532 Tuttlingen, Německo. Před použitím si prosím pečlivě přečtěte návod k použití, neboť tento obsahuje informace o rizicích spojených s používáním zdravotnického prostředku a další důležité informace. 

Napište nám

Využijte tento prostor a podělte se s námi o další témata, osobnosti nebo produkty o kterých byste se chtěli dozvědět více.

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů. Vámi zadané údaje jsou u nás v bezpečí.

Související a doporučené články

Odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích

Tyto stránky obsahují odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích určené zdravotnickým odborníkům v České republice. Nejsou určeny laické veřejnosti.

Odborníkem je dle § 2a zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, v platném znění, osoba oprávněná předepisovat nebo vydávat léčivé přípravky nebo zdravotnické prostředky. Pokud osoba, která není odborníkem, vstoupí na tyto webové stránky, vystavuje se riziku nesprávného porozumění informací zde publikovaných a z toho plynoucích důsledků.

Kliknutím na tlačítko „Jsem odborník“ potvrzujete, že:

  • Jste se seznámil/a s výše uvedenou zákonnou definicí pojmu „odborník“;
  • Jste odborníkem ve smyslu zákona o regulaci reklamy;
  • Jste se seznámil/a s riziky, kterým se jiná osoba než odborník vystavuje, jestliže vstoupí na stránky určené převážně pro odborníky.
Jsem odborník
Nejsem odborník