Přejít k hlavnímu obsahu
Zpět

Nefrologie

Ledvinu mi darovala dcera, dočkala jsem se jí na domácí dialýze

Dnes se zaměříme na silný lidský a medicínský příběh, který spojuje selhání ledvin, transplantaci od zemřelého dárce, nád...

Host: Dana Habartová

Největší výzvou jsou živí dárci

Společně s profesorem Ondřejem Viklickým, přednostou Transplantcentra a Kliniky nefrologie Institutu klinické a experimen...

Host: prof. MUDr. Ondřej Viklický, CSc., FERA, Dr.h.c.

Přednosta Transplantačního centra a Kliniky nefrologie Institut klinické a experimentální medicíny

Zdraví ledvin po covidu - Boj s long covidem a vliv očkování

Co onemocnění covid-19 udělalo a pořád dělá s ledvinami, jaké nebezpečí jim hrozí a také jak do toho všeho vstupuje long ...

Host: Prof. MUDr. Vladimír Tesař, DrSc., MBA, FASN

Přednosta Kliniky nefrologie 1. LF a VFN v Praze

Dialýza doma umožňuje nový život

Dnešním hostem podcastu je primářka dialyzačního střediska B. Braun Avitum v Uherském Brodě, která podrobně vysvětluje me...

Host: MUDr. Markéta Kratochvilová, Ph.D

Vedoucí lékařka dialyzačního střediska v Uherském Brodě

Co je podcast Medicína?

Přinášíme rozhovory s osobnostmi napříč zdravotnickými obory. Zveme si lékaře, sestry, pacienty i manažery působící ve zdravotnictví. Ptáme se jich na aktuální dění, ale i na běžné situace, které ostatním mohou pomoci.

Podcast medicina
Moderátorka podcastu

Lucie Kocourková

Našimi hosty jsou medicínští odborníci. Mluvíme spolu o zdraví, probíráme konkrétní lékařské specializace, zaměřujeme se na možnosti prevence a dotýkáme se také psychologické stránky v péči o pacienty.
Podcast moderuje Lucie Kocourková, tisková mluvčí Skupiny B. Braun, která tímto děkuje všem hostům za jejich čas a ochotu sdílet svoje zkušenosti s ostatními.

Odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích

Tyto stránky obsahují odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích určené zdravotnickým odborníkům v České republice. Nejsou určeny laické veřejnosti.

Odborníkem je dle § 2a zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, v platném znění, osoba oprávněná předepisovat nebo vydávat léčivé přípravky nebo zdravotnické prostředky. Pokud osoba, která není odborníkem, vstoupí na tyto webové stránky, vystavuje se riziku nesprávného porozumění informací zde publikovaných a z toho plynoucích důsledků.

Kliknutím na tlačítko „Jsem odborník“ potvrzujete, že:

  • Jste se seznámil/a s výše uvedenou zákonnou definicí pojmu „odborník“;
  • Jste odborníkem ve smyslu zákona o regulaci reklamy;
  • Jste se seznámil/a s riziky, kterým se jiná osoba než odborník vystavuje, jestliže vstoupí na stránky určené převážně pro odborníky.
Jsem odborník
Nejsem odborník