Přejít k hlavnímu obsahu
Zpět

Nefrologie

Dialýza doma umožňuje nový život

Dnešním hostem podcastu je primářka dialyzačního střediska B. Braun Avitum v Uherském Brodě, která podrobně vysvětluje me...

Host: MUDr. Markéta Kratochvilová, Ph.D

Vedoucí lékařka dialyzačního střediska v Uherském Brodě

Více o epizodě

Chraňme si svoje ledviny

Nemocné ledviny má každý 10. člověk, aniž by o tom třeba věděl. Když ledviny zcela selžou je řešení pouze dialýza nebo tr...

Host: MUDr. Roman Kantor

Primář Dialyzačního střediska B. Braun Avitum v Třinci

Více o epizodě

Jak se v Česku dialyzuje doma?

Jaké výhody má domácí dialýza? Jaký je rozdíl mezi jednotlivými metodami? Mají pacienti odvahu vzít odpovědnost za své zd...

Host: MUDr. František Švára

Průkopník domácí dialýzy v Česku, vedoucí lékař Dialyzačního střediska B. Braun Avitum v Teplicích

Více o epizodě

Školení pod tlakem

V době pandemie covid-19 vzniklo mnoho provizorních covidových jednotek. Chyběli jak kvalifikovaní zdravotníci, tak v tu ...

Host: Jan Matuška, DiS.

Aplikační specialista B. Braun

Více o epizodě
Co je podcast Medicína?

Přinášíme rozhovory s osobnostmi napříč zdravotnickými obory. Zveme si lékaře, sestry, pacienty i manažery působící ve zdravotnictví. Ptáme se jich na aktuální dění, ale i na běžné situace, které ostatním mohou pomoci.

Podcast medicina
Moderátorka podcastu

Lucie Kocourková

Našimi hosty jsou medicínští odborníci. Mluvíme spolu o zdraví, probíráme konkrétní lékařské specializace, zaměřujeme se na možnosti prevence a dotýkáme se také psychologické stránky v péči o pacienty.
Podcast moderuje Lucie Kocourková, tisková mluvčí Skupiny B. Braun, která tímto děkuje všem hostům za jejich čas a ochotu sdílet svoje zkušenosti s ostatními.

Odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích

Tyto stránky obsahují odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích určené zdravotnickým odborníkům v České republice. Nejsou určeny laické veřejnosti.

Odborníkem je dle § 2a zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, v platném znění, osoba oprávněná předepisovat nebo vydávat léčivé přípravky nebo zdravotnické prostředky. Pokud osoba, která není odborníkem, vstoupí na tyto webové stránky, vystavuje se riziku nesprávného porozumění informací zde publikovaných a z toho plynoucích důsledků.

Kliknutím na tlačítko „Jsem odborník“ potvrzujete, že:

  • Jste se seznámil/a s výše uvedenou zákonnou definicí pojmu „odborník“;
  • Jste odborníkem ve smyslu zákona o regulaci reklamy;
  • Jste se seznámil/a s riziky, kterým se jiná osoba než odborník vystavuje, jestliže vstoupí na stránky určené převážně pro odborníky.
Jsem odborník
Nejsem odborník