Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

Václav Novotný, DiS.

Značka Aesculap® je již po desetiletí synonymem pro kvalitu, inovaci a tvorbu nových standardů v chirurgii. S rozvojem miniinvazivních postupů toto platí i pro technologie používané v laparoskopické chirurgii.

22.09.2022
3D endoskopie

HandX® nástroje přinášejí do laparoskopické operativy to nejcennější – rozsah pohybu, přesnost a omezení třesu. Ve spojení s 3D obrazem pak umožňují z velké části totéž co drahé a nákladné roboty. Zároveň se jedná o řešení finančně a technicky dostupné pro jakékoli pracoviště. Technologie nenutí zásadně měnit způsob operativy, operatérovi zpřesňuje jeho motoriku a umožňuje laparoskopické operování v místech, jež byla doposud složitě přístupná a bylo výhodné zvolit operaci robotickým systémem.

24.02.2020

Představujeme pokročilou bipolární technologii určenou k snadnějšímu uzávěru cév a preparaci tkáně.

26.06.2013

V roce 2008 divize Aesculap uvedla na český a slovenský trh Full HD kameru 1920x1080 pixelů s progresivním skenem (1080 pixelů). Technologii v kvalitě, která je dnes již považována za standard. Aesculap ale přichází s další inovací.

30.04.2013
laparoskopie

Letošní září patřilo laparoskopickým kurzům, které ve spolupráci s Chirurgickou klinikou Fakultní nemocnice Hradec Králové pořádala Aesculap Akademie.

08.11.2011
laparoskopie

Endoskopická chirurgie stále prožívá bouřlivý rozmach. Mimo HD kamer, nástrojů, různých přístrojů na řez a koagulaci tkání se vývoj týká i kategorie tzv. pomocných přístrojů, které jsou pro samotný výkon nezbytné.

09.04.2010

Záznamové zařízení Eddy, které oslavilo koncem loňského roku páté narozeniny, prošlo od svého uvedení na trh v roce 2004 mnohými inovacemi. V prosinci 2009 ale divize Aesculap uvedla na trh zcela nový model druhé generace Eddy DVD. Ten vyniká novým, kompletně přepracovaným softwarem, jednoduchou intuitivní obsluhou v českém jazyce a v neposlední řadě i kompaktním vzhledem a malými rozměry.

06.04.2010
nemocniční informační systém