Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

Petra Borová, DiS.

MUDr. Štefan Krbila si už při studiu na medicíně vybral anesteziologii a intenzivní medicínu jako svůj hlavní obor a zůstal mu věrný dodnes. V současnosti je přednostou Kliniky anesteziologie a intenzivní medicíny ve Fakultní nemocnici v Nových Zámcích. Se svým týmem prošel těžkým obdobím pandemie, kdy měli na oddělení v péči až 16 pacientů s onemocněním covid-19. Teď už se pomalu vrací zpět do zaběhnutých kolejí. 

09.07.2021

Aesculap Akademie ve spolupráci s Vysokou školou zdravotnickou uspořádala kurz Infuzní technika v ošetřovatelské praxi. Společně tak vyšly vstříc studentům, kteří byli díky pandemii povolání do boje s covid-19 a nedostávalo se jim času na studium. Přestože kurz proběhl online, jeho významnou část tvořily praktické demonstrace zacházení s infuzními pumpami B. Braun Space. A účastníci byli víc než spokojení.

17.06.2021
Infuzní systém Space

Roztroušená skleróza je zákeřné onemocnění, vůči kterému je bohužel současná medicína stále pozadu. Vyléčit ji zatím nedokážeme, obrovskou roli ve stabilizaci pacienta pak hraje čas. V počátcích totiž toto onemocnění nemá výrazné projevy a bez včasné diagnózy dovede pacienty upoutat na invalidní vozík. Proto na příznaky RS upozorňuje Světový den roztroušené sklerózy, který každoročně připadá na 30. května. 

08.06.2021
Covid-19