Přejít k hlavnímu obsahu
Zpět

Ostatní: Produkt měsíce

Systém NosoEx pomáhá zvyšovat compliance hygieny rukou

Petra Borová, DiS.

14. říjen 2021

Dezinfekce a hygiena NosoEx Servisní služby

Provádět monitoring hygieny rukou formou pozorování je velmi nákladné, zdlouhavé a neefektivní. Řešení přináší monitorovací systém NosoEx od společnosti B. Braun. Systém je založen na automatickém získávání, zpracování a přenosu dat, aniž by vyžadoval přímé sledování dalším pracovníkem.

NosoEx mapuje celý proces dezinfekce rukou ve sledovaném prostoru a období. Postupně tak u zdravotníků buduje návyk, protože zavedení monitoringu samo o sobě zvyšuje motivaci k dodržování správného postupu dezinfekce a mytí rukou. Systém NosoEx tak nabízí unikátní možnost zvýšení úrovně compliance hygieny rukou zdravotnického personálu.

Hlavním prvkem systému NosoEx jsou moderní dávkovače B. Braun Rosy, které se vyznačují rychlou a jednoduchou instalací a intuitivním ovládáním. Systém je mobilní a lze jej za jistých podmínek opakovaně vracet na problematická místa. Navíc zjednodušuje zdravotníkům práci, protože dávkovače jsou vybaveny indikátorem objemu kapaliny. Díky tomu má personál přehled, kde je potřeba dávkovače doplnit, a může snáze plánovat zásoby. Také má přesné informace o tom, na jakých místech se dávkovače plnohodnotně využívají a kde je tomu naopak. Dále jsou součástí systému NosoEx plně recyklovatelné kolabující lahve, které snižují objem odpadu až o 85 % a usnadňují jeho likvidaci. Lahve jsou vybaveny jednorázovými airless pumpami.Ty zamezují přístupu vzduchu a zaručují tak vyšší bezpečnost celého systému.

Napište nám

Využijte tento prostor a podělte se s námi o další témata, osobnosti nebo produkty o kterých byste se chtěli dozvědět více.

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů. Vámi zadané údaje jsou u nás v bezpečí.

Související a doporučené články

Odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích

Tyto stránky obsahují odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích určené zdravotnickým odborníkům v České republice. Nejsou určeny laické veřejnosti.

Odborníkem je dle § 2a zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, v platném znění, osoba oprávněná předepisovat nebo vydávat léčivé přípravky nebo zdravotnické prostředky. Pokud osoba, která není odborníkem, vstoupí na tyto webové stránky, vystavuje se riziku nesprávného porozumění informací zde publikovaných a z toho plynoucích důsledků.

Kliknutím na tlačítko „Jsem odborník“ potvrzujete, že:

  • Jste se seznámil/a s výše uvedenou zákonnou definicí pojmu „odborník“;
  • Jste odborníkem ve smyslu zákona o regulaci reklamy;
  • Jste se seznámil/a s riziky, kterým se jiná osoba než odborník vystavuje, jestliže vstoupí na stránky určené převážně pro odborníky.
Jsem odborník
Nejsem odborník