Přejít k hlavnímu obsahu
Zpět

Ostatní:

Aesculap Akademie učí studenty zacházet s infuzní technikou online

Petra Borová, DiS.

17. červen 2021

Space Vzdělávání Aesculap Akademie Automatické infuzní systémy

Aesculap Akademie ve spolupráci s Vysokou školou zdravotnickou uspořádala kurz Infuzní technika v ošetřovatelské praxi. Společně tak vyšly vstříc studentům, kteří byli díky pandemii povolání do boje s covid-19 a nedostávalo se jim času na studium. Přestože kurz proběhl online, jeho významnou část tvořily praktické demonstrace zacházení s infuzními pumpami B. Braun Space. A účastníci byli víc než spokojení.

Praktická část se věnovala základnímu i pokročilému spuštění a nastavení dávkovačů a infuzních pump s velkým důrazem na prevenci medikačních pochybení. Studenti se tak podrobně seznámili s využitím knihovny léčiv, tlakovými alarmy nebo podáním bolusové dávky pro rychlou stabilizaci pacienta. „Nejcennější pro mě bylo upřesnění, jak správně používat infuzní sety a techniku v běžné ošetřovatelské praxi,“ uvedl ve svém hodnocení jeden z kurzistů. „Praktická část a ukázky byly skvělé,“ doplnil ho další. Vůbec poprvé Aesculap Akademie pro online přenos použila kameru s vysokým rozlišením, která zajistila velmi kvalitní obraz a účastníci tak výrazně lépe viděli údaje na displejích přístrojů.


Teorie se zaměřila na vývoj infuzní techniky, její výhody, ale také rizika, na něž je potřeba si při podávání léčivých přípravků pacientům dát pozor. Dál lektor kurzistům detailně představil konstrukci infuzních pump a lineárních dávkovačů B. Braun Space. Ukázal jim také princip fungování, konstrukci a bezpečnostní prvky přístrojů nebo speciální terapeutické funkce a pokročilé možnosti dávkování léčiv. „Zaujalo mě, jak jsou infuzní pumpy inteligentní a že dokážou vychytat spoustu lidských chyb,“ okomentovala přednášky jedna ze studentek.


Aesculap Akademie s Vysokou školou zdravotnickou spolupracuje dlouhodobě a aktivně se podílí především na praktickém vzdělávání jejích studentů. „Letos poprvé jsme do výuky zařadili nepovinný předmět Infuzní technika v ošetřovatelství,“ řekl odborný garant Aesculap Akademie Bc. Tomáš Kovrzek a dodal: „Mile nás překvapil vysoký zájem studentů. Doufám, že bude trvat i nadále a nepovinný předmět bude pokračovat i v dalším semestru, včetně praktického nácviku práce s infuzní technikou.

Napište nám

Využijte tento prostor a podělte se s námi o další témata, osobnosti nebo produkty o kterých byste se chtěli dozvědět více.

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů. Vámi zadané údaje jsou u nás v bezpečí.

Odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích

Tyto stránky obsahují odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích určené zdravotnickým odborníkům v České republice. Nejsou určeny laické veřejnosti.

Odborníkem je dle § 2a zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, v platném znění, osoba oprávněná předepisovat nebo vydávat léčivé přípravky nebo zdravotnické prostředky. Pokud osoba, která není odborníkem, vstoupí na tyto webové stránky, vystavuje se riziku nesprávného porozumění informací zde publikovaných a z toho plynoucích důsledků.

Kliknutím na tlačítko „Jsem odborník“ potvrzujete, že:

  • Jste se seznámil/a s výše uvedenou zákonnou definicí pojmu „odborník“;
  • Jste odborníkem ve smyslu zákona o regulaci reklamy;
  • Jste se seznámil/a s riziky, kterým se jiná osoba než odborník vystavuje, jestliže vstoupí na stránky určené převážně pro odborníky.
Jsem odborník
Nejsem odborník