Přejít k hlavnímu obsahu
Zpět

Ambulantní péče: Článek

B. Braun pomáhá zvyšovat kvalitu mimonemocniční péče

Petra Borová, DiS.

9. prosinec 2021

Aktuality B. Braun

Odborné ambulance B. Braun Plus nabízejí širokou škálu služeb v oblasti hojení ran, urologie, péče o stomie nebo nutrice. Od loňského roku poskytují komplexní péči klientům pobytových sociálních služeb a postupně navazují spolupráci s rezidenčními zařízeními po celé republice.

Odborné ambulance B. Braun Plus nabízejí širokou škálu služeb v oblasti hojení ran, urologie, péče o stomie nebo nutrice. Od loňského roku poskytují komplexní péči klientům pobytových sociálních služeb a postupně navazují spolupráci s rezidenčními zařízeními po celé republice.

Klienti v tomto typu zařízení jsou obvykle vyššího věku a vyžadují profesionální zdravotnickou péči a zodpovědný, pečlivý přístup. V řadě případů trpí chronickými ranami a častěji u nich dochází k akutním poraněním. Specialisté z chirurgických ambulancí B. Braun Plus proto nabízejí personálu odborné konzultace a možnost pravidelných osobních návštěv lékaře a chirurgické sestry. Přímo na místě pacientům ošetří rány a nastaví nejvhodnější metody léčby.

„Setkáváme se s bércovými vředy, proleženinami nebo diabetickými defekty. Pacienty léčíme metodou vlhkého hojení, ale v řadě případů ošetření vyžaduje i chirurgický zákrok u lůžka pacienta včetně důkladného vyčištění rány,“ popisuje příklad spolupráce s Domovem Hvízdal v Českých Budějovicích MUDr. Jiří Vlček z chirurgické ambulance B. Braun Plus.

Osobní návštěvy, konzultace po mailu i telefonu

Kromě konsiliárních návštěv specialistů z chirurgické ambulance B. Braun Plus poskytují také telefonické a mailové konzultace. „Pomoc přítele na telefonu, jak s oblibou říkám, velmi oceňuji. Ani na složitější případy už tak nejsme sami,“ chválí spolupráci s B. Braun staniční sestra Domova Hvízdal Bc. Marcela Červenková. Navíc tak odpadá nutnost převozu pacientů do nemocnice, který bývá zejména pro imobilní klienty velice traumatizující.

Odborníci z B. Braun také průběžně edukují zdravotnický personál a informují zdravotníky o nových postupech, produktových inovacích a materiálech potřebných k pravidelným převazům. Osobní návštěvy u klientů i konzultace na dálku zjednodušují cestu k ošetření ran a otevřených defektů a vedou k rychlejšímu hojení.

Prezenční i distanční péče napříč lékařskými obory

Terénní a distanční služby však B. Braun nabízí nejen v oblasti hojení ran, ale také v oborech urologie a intermitentní katetrizace nebo péče o stomie. V neposlední řadě poskytuje i odborné nutriční poradenství a interní péči. Ambulance B. Braun Plus aktuálně najdete v Praze, Plzni, Táboře, Českých Budějovicích, Brně, Olomouci a Hradci Králové a postupně budou přibývat další. „Z dlouhodobého hlediska v B. Braun pracujeme na rozšiřování sítě odborných ambulancí, které poskytuji konsiliární vyšetření v sociálním nebo domácím prostředí,“ vysvětluje Bc. Alena Kyselová, specialistka na hojení ran a domácí péči ze společnosti B. Braun, a dodává: „Navíc jsme výrobcem a distributorem široké škály zdravotnických produktů špičkové kvality. Jejich účinky a správné používání ochotně vysvětlí naši vyškolení specialisté.“

Kromě podpory vlastních lékařů, zdravotních sester a dalších specialistů dokáže B. Braun zajistit služby partnerských center a návaznost na další odborná pracoviště pro případy, které to vyžadují.

Specialisté B. Braun navrhnou efektivní řešení přímo na míru konkrétnímu zařízení. V případě zájmu o spolupráci kontaktujte Bc. Alenu Kyselovou, tel.: 778 704 401, e-mail: alena.kyselova@bbraun.com

Související a doporučené články

Odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích

Tyto stránky obsahují odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích určené zdravotnickým odborníkům v České republice. Nejsou určeny laické veřejnosti.

Odborníkem je dle § 2a zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, v platném znění, osoba oprávněná předepisovat nebo vydávat léčivé přípravky nebo zdravotnické prostředky. Pokud osoba, která není odborníkem, vstoupí na tyto webové stránky, vystavuje se riziku nesprávného porozumění informací zde publikovaných a z toho plynoucích důsledků.

Kliknutím na tlačítko „Jsem odborník“ potvrzujete, že:

  • Jste se seznámil/a s výše uvedenou zákonnou definicí pojmu „odborník“;
  • Jste odborníkem ve smyslu zákona o regulaci reklamy;
  • Jste se seznámil/a s riziky, kterým se jiná osoba než odborník vystavuje, jestliže vstoupí na stránky určené převážně pro odborníky.
Jsem odborník
Nejsem odborník