Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

MUDr. Pavel Fiala

Cerament™ je syntetická spongiozní kost, která podporuje přirozenou rekonstrukci kosti. Tuhostí a pevností se materiál Cerament™ blíží spongiozní kosti. Pokud se tuhost (modul pružnosti) materiálu použitého na implantát výrazně liší od tuhosti kosti, vzniká v prostoru k implantátu riziko uvolnění implantátu nebo zlomení kosti.

03.02.2012

V únoru letošního roku přivítala Praha významné spondylochirurgy z Evropy a Asie. V pražském hotelu Jalta se 5. února 2009 setkalo jedenáct spinálních chirurgů z Německa, Velké Británie, Malajsie, Polska, Maďarska, Nizozemí a České republiky. Proběhly zde odborné debaty na opravdu vysoké úrovni, zvláště tehdy, když dr. Chitnavis a prof. Suchomel rozpoutali velmi kvalifikovanou, nicméně zdvořilou diskuzi na téma operativy krční páteře.

03.04.2009

MUDr. Pavel Pilát, ortoped z Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, je fanoušek spinálních novinek v segmentu implantátů. Je to jistě zčásti jeho povahový rys, který ho nutí zkoušet něco nového, ale zároveň nezapomíná na jasné hranice medicínských pravidel, která člověku napovídají, kde jsou limity experimentu, kde je verifikovaná medicína, resp. „evidence based medicine“.

02.02.2009

Co je dnes jedním z klíčových témat při zvažování indikací k výkonům na netraumaticky postiženém skeletu páteře? Někdo to dokonce spočítal. Nejskloňovanější pojem je degenerativní diskogenní choroba páteře. Důkazem důležitosti je více než třicetiprocentní terminologický výskyt při různých odborných prezentacích na mezinárodních páteřních kongresech.

30.01.2009

O možnosti léčby degenerativní diskogenní choroby pomocí nového výrobku společnosti Paradigm Spine - dynamickým stabilizačním systémem.

01.09.2008

Rozhovor s Petrem Suchomelem,
přednostou neurochirurgického oddělení Krajské nemocnice v Liberci,
o adrenalinu, nespokojenosti, úspěchu
a radosti z uzdravování nemocných

01.09.2008

Společnost B. Braun Medical v České a Slovenské republice investuje další prostředky do léčby potíží spojených s hojením operačních ran. Tentokrát jde o poměrně specifický produkt, který je uváděn na trh pod názvem ADCON Gel.

01.07.2008

Září minulého roku bylo opravdu náročné. Období kongresů v oblasti páteřní i ortopedické problematiky překypovalo novinkami na odborné úrovni, ale přesto nebylo možné opomíjet aktivity nutné pro další rozvoj pestrosti portfolia produktů, které by významně obohatilo sortiment společnosti B. Braun Medical.

01.02.2008