Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

Péči o rány řešíme on-line

29. Červen 2020

Péči o rány řešíme on-line

Akutní a zejména chronické rány nejvíce trápí starší populaci. V domovech pro seniory se může jednat i o desítky případů. Za normální situace jezdí za pacienty lékař a sestra, ránu prohlédnou a doporučí další postup. Klienti domovů pro seniory však v současnosti patří mezi nejrizikovější skupiny obyvatel, a proto je vstup do domovů velmi omezen. „Hned od začátku koronavirové krize jsme zahájili distanční poradenství. S personálem domovů jsme ve velmi úzkém kontaktu a využíváme moderní technologie. Ne všude však mají k dispozici potřebné vybavení, tam kde to jde, si voláme přes Skype a řešíme daný problém, ale vystačíme si i s e-mailem či mobilními aplikacemi,“ popisuje spolupráci Alena Kyselová, specialistka v oblasti péče o rány společnosti B. Braun Medical.

Zkušený odborník dokáže doporučit terapii v oblasti hojení ran podle fotografi e akutní či chronické rány. Pacienti tak dostanou adekvátní léčbu včas. Veškerá zaslaná citlivá obrazová data pacientů jsou bezpečnostně chráněna.

redakce Braunovin
Průměrně: 4 (3 hlasů)

Čtěte také

V současné době celosvětově narůstá mikrobiální rezistence vůči antibiotikům, a proto se Světová zdravotnická organizace (WHO) a Centrum pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC) mnohem častěji zabývají prevencí infekcí spojených se zdravotní péčí a tím i předcházení komplikací. Infekce v místě chirurgického výkonu (SSI) mohou způsobovat rozsáhlé pooperační komplikace a tvoří jeden z nejvýznamnějších podílů infekcí spojených se zdravotní péčí (HCAI).

26.06.2019
Aktuality z B. Braun

Dekubity stále považuji za velké téma. Nejdůležitější je prevence, komunikace s klienty a odborná diskuse o tom, jak se co nejlépe o již vzniklý problém postarat. V Centru Paraple klienty učíme dbát o své tělo a nepodceňovat ani malé kožní defekty či zarudnutí kůže v často namáhaných oblastech.

11.10.2016
Péče o rány

Jen čistá rána se může zahojit

11.10.2016
Péče o rány