Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

Kateřina Tučková

Od června probíhá v Praze druhý ročník sochařského festivalu SCULPTURE LINE, díky němuž bezmála dvě desítky veřejných prostranství po celé Praze zdobí originální sochy a instalace. Unikátní pražská „sochařská linka“ až do 30. 9. 2016 nabízí místním obyvatelům i turistům jedinečnou příležitost poznat stará známá místa ve zcela novém kontextu a obdivovat umělecká díla.

01.09.2016
Doteky umění

Výtvarnice Ivana Štenclová patří k nepřehlédnutelným osobnostem současné umělecké scény. Vystudovala Akademii výtvarných umění, kde navštěvovala ateliér kresby vedený Jitkou Svobodovou, po studiích začala ihned vystavovat a angažovat se i kurátorsky – připravila několik ročníků ostravského sympozia SmaltArt.

30.07.2016
Doteky umění

Martin Salajka patří k nejvýraznějším absolventům-malířům pražské Akademie výtvarných umění. Ve své práci se zaobírá figurací. Vyšel z přírodní lyriky, která korespondovala s čistým krajem na jihovýchodní Moravě i s jeho rybářskou vášní. Posléze, po přestěhování do Prahy, ve své tvorbě čím dál více tematizuje temné stránky lidské psychiky.

28.04.2015
Doteky umění

O její práci se dnes zajímají čeští i zahraniční galeristé – významné zastoupení má Ira Svobodová především v newyorské galerii Tripoli.

23.02.2015
Doteky umění

Autor, jemuž je tentokrát věnována rubrika Doteků umění, se na umělecké scéně etabloval jako MICL. Je to zvláštní pseudonym, ale umělec narozený v roce 1969 v Brně, občanským jménem Michal Novotný, jím důsledně signuje svá díla už od dob studií na Akademii výtvarných umění.

23.01.2015
Doteky umění

Výsledkem Martina práce je temperamentní a přesvědčivá malba, která patří k tomu nejlepšímu, co v rámci nejmladší generace v Čechách vzniká.

22.12.2014
Doteky umění

Tento talentovaný sochař uspěl v nejedné soutěži. Mezi jeho největší úspěchy patří udělení 1. ceny v soutěži monumentální sochy ART is STEEL a 1. ceny ve výtvarné soutěži Sochy pro Brno. Dílo Tomáše Medka je zastoupeno v řadě soukromých i veřejných sbírek.

25.08.2014
Doteky umění

Igor Grimmich se narodil v roce 1979 v Praze. Vystudoval gymnázium a posléze se vyučil uměleckým truhlářem, zároveň začal studovat na pražské Akademii výtvarných umění. V ateliéru malby Michaela Rittsteina, do nějž nastoupil roku 2002, i o šest let později absolvoval.

04.06.2014
Doteky umění

Autor nynějších „Doteků umění“ je výjimečný člověk i umělec. Narodil se v roce 1966, o necelých dvacet let později se rozhodl vystudovat jadernou fyziku na ČVUT a automatizované systémy řízení na VŠE.

13.05.2014
Doteky umění

Lukáš Miffek (1978) je rodilý Pražák žijící a tvořící v malebném ateliéru u lesa ve Zbraslavi. Vystudoval Akademii výtvarných umění, kde prošel ateliéry Antonína Střížka a Michaela Rittsteina.

07.04.2014
Doteky umění