Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

Chronická dialýza

Věra Fialová je první pacientka B. Braun Avitum, která si provádí domácí hemodialýzu. Její podmínkou je souhra pacienta, rodiny a zdravotní sestry.

11.07.2016 Marie Polášková

Spokojení pacienti, rostoucí počet domácích peritoneálních dialýz a vysoký počet transplantací za 10 let činnosti dialýzy v Uherském Brodě.

30.09.2015 redakce Braunovin

K čemu může dojít, pokud nekontrolujeme dialyzační dávku při každém dialyzačním ošetření?

22.09.2015 redakce Braunovin
dialyzační monitory

Na téma jak skloubit sport s dialýzou hovoří MUDr. Lukáš Svoboda, primář dialyzačního střediska B. Braun Avitum na pražské Homolce.

13.08.2015 redakce Braunovin
Rozhovory

říká primářka Kliniky nefrologie MUDr. Jana Lachmanová, která 13. března oslavila významné životní jubileum. Současně se již přes čtyřicet let věnuje nefrologii. Specializuje se na selhání ledvin a hemodialýzu. Publikovala tři monografie, napsala více než 100 odborných prací a je spoluautorkou několika učebnic.

18.05.2015 redakce Braunovin
Rozhovory

Lékařské špičky oboru nefrologie se na téma onemocnění ledvin v těhotenství sešly v Teplicích.

Pacienti s nemocnými ledvinami z Roudnice nad Labem a okolí mají ode dneška úplně nové dialyzační středisko v areálu rodinné Podřipské nemocnice s poliklinikou Roudnice nad Labem.

17.06.2014 redakce Braunovin

Pomocí peritoneální dialýzy je v České republice léčeno stále jen okolo 8,5 procent nemocných s chronickým selháním ledvin. Ve srovnatelných evropských zemích je tak léčeno cca 10 % pacientů. Dialyzační středisko B. Braun Avitum v Ostravě-Vítkovicích má ambici stát se nejvýznamnějším poskytovatelem peritoneální dialýzy ve svém regionu.

Jaké dnes existují možnosti léčby v případě, kdy chronické onemocnění ledvin dospěje až do renálního selhání, přiblížil MUDr. Vladimír Vojanec, vedoucí lékař Dialyzačního střediska B. Braun Avitum Praha-Bulovka.

03.04.2014 redakce Braunovin
Rozhovory

Dialyzační střediska Slavkov u Brna a Ivančice i letos podporují Světový den ledvin.

11.03.2014 redakce Braunovin