Přejít k hlavnímu obsahu
Zpět

Nefrologie:

Nová řada kyselých dialyzačních koncentrátů

redakce Braunovin

22. červenec 2021

Dialýza

Společnost B. Braun patří k předním světovým poskytovatelům dialyzační péče a výrobcům technologií a spotřebního materiálu pro dialýzu. Dlouhodobě usiluje o maximální bezpečnost a komfort pacientů i personálu a v dubnu uvedla na trh harmonizované portfolio kyselých koncentrátů pro bikarbonátovou hemodialýzu.

Mezi klíčové benefity nové produktové řady v ředicím poměru 1 + 44 patří např. široký výběr složení pro zajištění individuální péče o pacienta, cca o 20 % nižší hmotnost kanystru (v porovnání s 6l kanystem 1 + 34), zvýšení bezpečnosti – přehledná etiketa a bezpečnostní uzávěr – a další. Pro bezpečné provedení všech standardních hemodialyzačních a hemodiafiltračních terapií nově vystačí koncentrát v ředicím poměru 1 + 44 a objemu 4,7 l, a to včetně přibližně 10% rezervy množství pro proplach a plnění.

Šetrnější k životnímu prostředí

Dialyzační střediska dříve používala kanystry o objemu 6 l a v ředicím poměru 1 + 34. Díky nižšímu objemu – 4,7 l koncentrátů s ředicím poměrem 1 + 44 – a nižší hmotnosti lze umístit na paletu více kusů kanystrů, což umožňuje také optimalizovat logistické procesy, včetně dopravy a uskladnění. „Přechod na tento typ koncentrátů považuji za velmi rozumný krok, který má ekonomický i ekologický přínos,“ komentuje změnu MUDr. Igor Máčel z hemodialyzačního střediska Nemocnice Nové Město na Moravě a dodává: „Osobně mě těší, že šetrnost k životnímu prostředí v medicíně pomalu nachází své pevné místo a stává se standardem.“

Praktické balení zjednodušuje práci

Při použití ředicího poměru 1 + 44 se ve výsledku spotřebuje cca o 20 % méně koncentrátu než při poměru 1 + 34 na stejný počet dialýz. Zdravotnická zařízení efektivněji využijí skladovací prostory a personál má až o třetinu méně práce s objednávkami. Mezi další výhody patří ergonomický tvar kanystrů a praktický šroubovací uzávěr s jednorázovou prstencovou pojistkou. Ty usnadňují manipulaci s nádobami a zjednodušují proces přípravy terapie.

Koncentráty vhodné pro všechny dialyzační přístroje

Harmonizovaná řada koncentrátů je kompatibilní s nejnovějšími dialyzačními přístroji Dialog iQ, ale také s přístroji ostatních výrobců. Všechny kyselé dialyzační koncentráty B. Braun se vyrábějí jako zdravotnické prostředky podle lékopisu EU a splňují také nové regulativy EU, tzn. MDR.

*Pro zajištění bezpečného použití dodržujte návod k použití koncentrátů a návod k použití dialyzačního přístroje od výrobce.

 Kyselé koncentráty pro bikarbonátovou hemodialýzu jsou zdravotnickým prostředkem. Před použitím si prosím pečlivě přečtěte návod k použití, neboť tento obsahuje informace o rizicích spojených s používáním zdravotnického prostředku a další důležité informace.

Napište nám

Využijte tento prostor a podělte se s námi o další témata, osobnosti nebo produkty o kterých byste se chtěli dozvědět více.

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů. Vámi zadané údaje jsou u nás v bezpečí.

Odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích

Tyto stránky obsahují odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích určené zdravotnickým odborníkům v České republice. Nejsou určeny laické veřejnosti.

Odborníkem je dle § 2a zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, v platném znění, osoba oprávněná předepisovat nebo vydávat léčivé přípravky nebo zdravotnické prostředky. Pokud osoba, která není odborníkem, vstoupí na tyto webové stránky, vystavuje se riziku nesprávného porozumění informací zde publikovaných a z toho plynoucích důsledků.

Kliknutím na tlačítko „Jsem odborník“ potvrzujete, že:

  • Jste se seznámil/a s výše uvedenou zákonnou definicí pojmu „odborník“;
  • Jste odborníkem ve smyslu zákona o regulaci reklamy;
  • Jste se seznámil/a s riziky, kterým se jiná osoba než odborník vystavuje, jestliže vstoupí na stránky určené převážně pro odborníky.
Jsem odborník
Nejsem odborník