Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

Nová řada kyselých dialyzačních koncentrátů

22. Červenec 2021

Nová řada kyselých dialyzačních koncentrátů

Společnost B. Braun patří k předním světovým poskytovatelům dialyzační péče a výrobcům technologií a spotřebního materiálu pro dialýzu. Dlouhodobě usiluje o maximální bezpečnost a komfort pacientů i personálu a v dubnu uvedla na trh harmonizované portfolio kyselých koncentrátů pro bikarbonátovou hemodialýzu.

Mezi klíčové benefity nové produktové řady v ředicím poměru 1 + 44 patří např. široký výběr složení pro zajištění individuální péče o pacienta, cca o 20 % nižší hmotnost kanystru (v porovnání s 6l kanystem 1 + 34), zvýšení bezpečnosti – přehledná etiketa a bezpečnostní uzávěr – a další. Pro bezpečné provedení všech standardních hemodialyzačních a hemodiafiltračních terapií nově vystačí koncentrát v ředicím poměru 1 + 44 a objemu 4,7 l, a to včetně přibližně 10% rezervy množství pro proplach a plnění. 

Šetrnější k životnímu prostředí

Dialyzační střediska dříve používala kanystry o objemu 6 l a v ředicím poměru 1 + 34. Díky nižšímu objemu – 4,7 l koncentrátů s ředicím poměrem 1 + 44 – a nižší hmotnosti lze umístit na paletu více kusů kanystrů, což umožňuje také optimalizovat logistické procesy, včetně dopravy a uskladnění. „Přechod na tento typ koncentrátů považuji za velmi rozumný krok, který má ekonomický i ekologický přínos,“ komentuje změnu MUDr. Igor Máčel z hemodialyzačního střediska Nemocnice Nové Město na Moravě a dodává: „Osobně mě těší, že šetrnost k životnímu prostředí v medicíně pomalu nachází své pevné místo a stává se standardem.“

Praktické balení zjednodušuje práci 

Při použití ředicího poměru 1 + 44 se ve výsledku spotřebuje cca o 20 % méně koncentrátu než při poměru 1 + 34 na stejný počet dialýz. Zdravotnická zařízení efektivněji využijí skladovací prostory a personál má až o třetinu méně práce s objednávkami. Mezi další výhody patří ergonomický tvar kanystrů a praktický šroubovací uzávěr s jednorázovou prstencovou pojistkou. Ty usnadňují manipulaci s nádobami a zjednodušují proces přípravy terapie. 

Koncentráty vhodné pro všechny dialyzační přístroje

Harmonizovaná řada koncentrátů je kompatibilní s nejnovějšími dialyzačními přístroji Dialog iQ, ale také s přístroji ostatních výrobců. Všechny kyselé dialyzační koncentráty B. Braun se vyrábějí jako zdravotnické prostředky podle lékopisu EU a splňují také nové regulativy EU, tzn. MDR.  

 

*Pro zajištění bezpečného použití dodržujte návod k použití koncentrátů a návod k použití dialyzačního přístroje od výrobce.

Kyselé koncentráty pro bikarbonátovou hemodialýzu jsou zdravotnickým prostředkem. Před použitím si prosím pečlivě přečtěte návod k použití, neboť tento obsahuje informace o rizicích spojených s používáním zdravotnického prostředku a další 
důležité informace.
redakce Braunovin
Dosud nehlasováno

Čtěte také

Bezpečnost je jedno z nejdůležitějších kritérií při uvádění nových dialyzačních přístrojů do provozu. „Umělá ledvina“ Dialog iQ je v českých dialyzačních centrech B. Braun Avitum k dispozici od roku 2018 a splňuje ty nejpřísnější mezinárodní bezpečnostní požadavky. 

11.04.2022

Většina dialyzovaných pacientů chápe docházení na dialyzační středisko jako nutnost, se kterou se dříve či později musí smířit a musí se naučit plánovat si svůj životní rytmus mezi dny, kdy na dialýzu jezdí a mezi dny, kdy mají „volno“. Ke klasické hemodialýze prováděné na dialyzačním středisku, existují, kromě transplantace ledviny, také další dvě alternativy.

12.01.2022

Uplynulý „pandemický“ rok plný omezení byl výzvou pro všechny, ale obzvlášť pro rizikové skupiny lidí, jako jsou například právě pacienti s chronickým onemocněním ledvin. Přistupovat k životu aktivně a s optimismem se ne vždy daří, ale nesmíme se o to přestat snažit, i když se nám to pomyslné „světélko ve tmě“ zdá třeba chvíli neviditelné. Kde ale vzít ten pozitivní přístup, jak neupadnout do stereotypu? A kdy si přiznat, že potřebuji odbornou pomoc? I na takové otázky nám odpovídala klinická psycholožka PhDr. Marcela Znojová, která se dialyzovaným pacientům věnuje.
 

11.08.2021