Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

ECOMix Revolution Účinná a přesná výroba kyselých koncentrátů

20. Duben 2020

ECOMix Revolution Účinná a přesná výroba kyselých koncentrátů

Systém ECOMix REVOLUTION je plně automatizovaný systém míchání a distribuce kyselých koncentrátů, který je schopen tyto koncentráty na místě vyrobit, skladovat a distribuovat k dialyzačním monitorům. Příslušné složení koncentrátu je dodáváno ve formě prášku v zásobnících ECOCart.

Výhody ECOMix REVOLUTION a ECOCart REVOLUTION oproti jiným míchacím zařízením

- Není nutno přenášet těžká balení surovin.

- Zásobníky ECOCart jsou vybaveny kolečky a snadno se přemisťují.

- ECOCart je dostupný také jako jednorázově použitelný zásobník.

- Plně automatizované postupy.

- Rychlá identifikace správných surovin v zásobnících pro požadovaný koncentrát.

- Výroba požadovaných koncentrátů pro přímé použití.

- Díky technologii DensiCon není nutná žádná další kontrola kvality.

- Vylepšená konstrukce zabraňuje poškození míchacího zařízení, skladovacích tanků a zásobníků ECOCart.

- Nízké provozní náklady, malá poruchovost.

- Je možné automatické objednání on-line údržby a servisu.

Snadné propojení mezi ECOCart a ECOMix zajišťuje systém SmartCoupling, který současně rychle identifikuje správný zásobník ECOCart a požadované složení koncentrátu. Tímto je zajištěn vysoký stupeň bezpečnosti, aniž by byla ohrožena kvalita. ECOMix a ECOCart jsou tudíž inovativním doplňkem dialyzačních přístrojů Dialog a systémů pro úpravu vody AQUAboss, čímž podporují efektivní dialyzační léčbu v moderních dialyzačních střediscích.

 

Snadno, rychle a přesně! Jednička ve výrobě dialyzačních koncentrátů!

ECOMix Revolution umožňuje dialyzačnímu centru vyrábět dialyzační koncentráty přímo na místě. Patentovaný proces používá zásobník ECOCart k přípravě tekutého dialyzačního koncentrátu ze suchého koncentrátu. Jednotlivé zásobníky ECOCart obsahují suroviny pro objednané složení koncentrátu. ECOMix tak vyrábí jednotlivé kyselé koncentráty přesně pomocí řízených míchacích postupů.

Konvenční dialyzační koncentrát je dodáván kamionem do dialyzačního střediska. ECOCarts se suchým koncentrátem od Intermedtu jsou připojeny k systému ECOMix Revolution a poté na místě smíchány s vodou.

 

Tím se snižují náklady na dopravu a emise CO2 přibližně o 80 %

Na závěr je koncentrát po smíchání s vodou plněn do skladovacích tanků nazývaných ECOTank a připraven k použití pro pacienta. Díky snadnému použití a plně automatizovanému procesu mají sestry na dialýze více času pro své pacienty.

 

Výhody ECOMix Revolution

Principiální výhodou je vyšší efektivita vyplývající ze zjednodušené manipulace s koncentrátem a ze snížení logistiky. Systémy suchého koncentrátu snižují požadavky na skladovací prostory v dialyzačních centrech, operátorům nabízejí snadnou manipulaci a jsou šetrné k životnímu prostředí, protože snižují přepravované hmotnosti a eliminují nutnost zasílání velkých objemů kapalin.

 

 

Chrání životní prostředí

ECOCart jsou opakovaně použitelné zásobníky, které jsou po použití vráceny, otestovány, vyčištěny a znovu naplněny. Snižují tak množství odpadu.

Ve srovnání s hotovými tekutými koncentráty je výrazně snížena přepravní hmotnost. Plyne z toho i významné snížení emisí CO2 produkované nákladními automobily.

 

Ekonomické výhody

ECOMix Revolution nabízí nižší pracovní zátěž ve srovnání s lokální výrobou z jednotlivých surovin. Také je možné automatické objednání on-line údržby a servisu, které zaručuje rychlou pomoc a snížené náklady na servis. Moderní automatizované systémy využívající suchý koncentrát jsou tak přesvědčivým argumentem z ekonomického hlediska, z hlediska vlivu na životní prostředí a také z hlediska využitelnosti.

V současné době vlastní B. Braun Avitum globální prodejní a distribuční práva pro ECOMix a ECOCart. Snaží se tak nabídnout nejlepší možné systémové řešení s tím, že se zaměřuje na klíčové zájmy zákazníka: zvyšování kvality života pacientů a snižování celkových nákladů.

 

 

Jan Matuška, DiS.
divize B. Braun Avitum
Průměrně: 5 (1 hlas)

Čtěte také

Zkratka ECCO2R (extracorporeal CO2 removal) označuje relativně novou terapeutickou metodu zajišťující minimálně invazivní mimotělní eliminaci oxidu uhličitého z krve pacienta. 

22.09.2022

Jakkoliv je cévní přístup chápán klinickými i vědeckými pracovníky jako triviální záležitost, jedná se ve skutečnosti o nejslabší článek dialyzačního řetězce. 

21.09.2022

Bezpečnost je jedno z nejdůležitějších kritérií při uvádění nových dialyzačních přístrojů do provozu. „Umělá ledvina“ Dialog iQ je v českých dialyzačních centrech B. Braun Avitum k dispozici od roku 2018 a splňuje ty nejpřísnější mezinárodní bezpečnostní požadavky. 

11.04.2022