Přejít k hlavnímu obsahu
Zpět

Nefrologie:

ECOMix Revolution Účinná a přesná výroba kyselých koncentrátů

Jan Matuška, DiS.

20. Duben 2020

Dialýza

Systém ECOMix REVOLUTION je plně automatizovaný systém míchání a distribuce kyselých koncentrátů, který je schopen tyto koncentráty na místě vyrobit, skladovat a distribuovat k dialyzačním monitorům. Příslušné složení koncentrátu je dodáváno ve formě prášku v zásobnících ECOCart.

Výhody ECOMix REVOLUTION a ECOCart REVOLUTION oproti jiným míchacím zařízením

 • Není nutno přenášet těžká balení surovin.
 • Zásobníky ECOCart jsou vybaveny kolečky a snadno se přemisťují.
 • ECOCart je dostupný také jako jednorázově použitelný zásobník.
 • Plně automatizované postupy.
 • Rychlá identifikace správných surovin v zásobnících pro požadovaný koncentrát.
 • Výroba požadovaných koncentrátů pro přímé použití.
 • Díky technologii DensiCon není nutná žádná další kontrola kvality.
 • Vylepšená konstrukce zabraňuje poškození míchacího zařízení, skladovacích tanků a zásobníků ECOCart.- Nízké provozní náklady, malá poruchovost.
 • Je možné automatické objednání on-line údržby a servisu.

Snadné propojení mezi ECOCart a ECOMix zajišťuje systém SmartCoupling, který současně rychle identifikuje správný zásobník ECOCart a požadované složení koncentrátu. Tímto je zajištěn vysoký stupeň bezpečnosti, aniž by byla ohrožena kvalita. ECOMix a ECOCart jsou tudíž inovativním doplňkem dialyzačních přístrojů Dialog a systémů pro úpravu vody AQUAboss, čímž podporují efektivní dialyzační léčbu v moderních dialyzačních střediscích.

Snadno, rychle a přesně! Jednička ve výrobě dialyzačních koncentrátů!

ECOMix Revolution umožňuje dialyzačnímu centru vyrábět dialyzační koncentráty přímo na místě. Patentovaný proces používá zásobník ECOCart k přípravě tekutého dialyzačního koncentrátu ze suchého koncentrátu. Jednotlivé zásobníky ECOCart obsahují suroviny pro objednané složení koncentrátu. ECOMix tak vyrábí jednotlivé kyselé koncentráty přesně pomocí řízených míchacích postupů.

Konvenční dialyzační koncentrát je dodáván kamionem do dialyzačního střediska. ECOCarts se suchým koncentrátem od Intermedtu jsou připojeny k systému ECOMix Revolution a poté na místě smíchány s vodou.

Tím se snižují náklady na dopravu a emise CO2 přibližně o 80 %

Na závěr je koncentrát po smíchání s vodou plněn do skladovacích tanků nazývaných ECOTank a připraven k použití pro pacienta. Díky snadnému použití a plně automatizovanému procesu mají sestry na dialýze více času pro své pacienty.

Výhody ECOMix Revolution

Principiální výhodou je vyšší efektivita vyplývající ze zjednodušené manipulace s koncentrátem a ze snížení logistiky. Systémy suchého koncentrátu snižují požadavky na skladovací prostory v dialyzačních centrech, operátorům nabízejí snadnou manipulaci a jsou šetrné k životnímu prostředí, protože snižují přepravované hmotnosti a eliminují nutnost zasílání velkých objemů kapalin.

Chrání životní prostředí

ECOCart jsou opakovaně použitelné zásobníky, které jsou po použití vráceny, otestovány, vyčištěny a znovu naplněny. Snižují tak množství odpadu.

Ve srovnání s hotovými tekutými koncentráty je výrazně snížena přepravní hmotnost. Plyne z toho i významné snížení emisí CO2 produkované nákladními automobily.

Ekonomické výhody

ECOMix Revolution nabízí nižší pracovní zátěž ve srovnání s lokální výrobou z jednotlivých surovin. Také je možné automatické objednání on-line údržby a servisu, které zaručuje rychlou pomoc a snížené náklady na servis. Moderní automatizované systémy využívající suchý koncentrát jsou tak přesvědčivým argumentem z ekonomického hlediska, z hlediska vlivu na životní prostředí a také z hlediska využitelnosti.

V současné době vlastní B. Braun Avitum globální prodejní a distribuční práva pro ECOMix a ECOCart. Snaží se tak nabídnout nejlepší možné systémové řešení s tím, že se zaměřuje na klíčové zájmy zákazníka: zvyšování kvality života pacientů a snižování celkových nákladů.

Napište nám

Využijte tento prostor a podělte se s námi o další témata, osobnosti nebo produkty o kterých byste se chtěli dozvědět více.

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů. Vámi zadané údaje jsou u nás v bezpečí.

Odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích

Tyto stránky obsahují odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích určené zdravotnickým odborníkům v České republice. Nejsou určeny laické veřejnosti.

Odborníkem je dle § 2a zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, v platném znění, osoba oprávněná předepisovat nebo vydávat léčivé přípravky nebo zdravotnické prostředky. Pokud osoba, která není odborníkem, vstoupí na tyto webové stránky, vystavuje se riziku nesprávného porozumění informací zde publikovaných a z toho plynoucích důsledků.

Kliknutím na tlačítko „Jsem odborník“ potvrzujete, že:

 • Jste se seznámil/a s výše uvedenou zákonnou definicí pojmu „odborník“;
 • Jste odborníkem ve smyslu zákona o regulaci reklamy;
 • Jste se seznámil/a s riziky, kterým se jiná osoba než odborník vystavuje, jestliže vstoupí na stránky určené převážně pro odborníky.
Jsem odborník
Nejsem odborník