Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

Novinky v endoskopickém programu Aesculap - Digitální medicínské záznamové zařízení Eddy DVD (PV 820)

6. Duben 2010

Novinky v endoskopickém programu Aesculap - Digitální medicínské záznamové zařízení Eddy DVD (PV 820)

Záznamové zařízení Eddy, které oslavilo koncem loňského roku páté narozeniny, prošlo od svého uvedení na trh v roce 2004 mnohými inovacemi. V prosinci 2009 ale divize Aesculap uvedla na trh zcela nový model druhé generace Eddy DVD. Ten vyniká novým, kompletně přepracovaným softwarem, jednoduchou intuitivní obsluhou v českém jazyce a v neposlední řadě i kompaktním vzhledem a malými rozměry.

Účel použití a způsob funkce

Eddy DVD (Eddy = Endoscopic Digital Documentation sYstem) je kompaktní digitální dokumentační systém určený k zobrazení, záznamům, dokumentování, archivaci a odesílání jednotlivých medicínských snímků a videosekvencí na stacionárních nebo mobilních nosičích dat. Software Eddy DVD byl vyvinut speciálně pro potřeby operačních sálů. Videosignál se načítá prostřednictvím videovstupu
(paralelně k zobrazení v reálném čase pomocí videovýstupu) a ukládá se ve formě jednotlivých obrázků ve formátu BMP a JPG nebo videosekvencí ve formátu MPEG2.

Údaje se ukládají lokálně na harddisku nebo přímo na DVD-RAM. Po zákroku je možné údaje zapsat buď na DVD, CD, nebo USB a přes sít’prostřednictvím NetBEUI-, FTPnebo DICOM-protokolu je uložit na serveru. Ve spolupráci s integrovaným řízením pacientských dat systém spolehlivě přiřadí obrazy
a videosekvence.

Výhody nového Eddy DVD

  •  Eddy disponuje 4x USB 2.0 vstupy, umožňuje připojení řady externích zařízení.
  •  Pevný disk má kapacitu 150 GB, to odpovídá až cca 100 hodinám záznamu.
  •  Možnost nahrávat videosekvence a s nimi i hlasový komentář.
  •  Možnost nahrávat na harddisk nebo přímo v reálném čase vypalovat na DVD-RAM.
  •  Automatický start další videosekvence - při překročení 4,3 GB se videosekvence automaticky ukončí a spustí nová, na médiu zůstává vždy celá videosekvence uložená.
  •  Dvojitá DVD jednotka.
  •  Možnost výběru více pacientů a jejich současné úpravy.
  •  Kompatibilita s DICOM 3.0.

Eddy DVD oproti jiným dostupným zařízením na trhu vyniká snadnou obsluhou a bezpečnostními prvky. Kromě běžného ovládání přes tlačítka na kamerové hlavě lze zařízení řídit přes barevný dotykový monitor či případně monitor hlavní. Veškeré menu je v českém jazyce. Program vás ochrání před nechtěným smazáním dat, zabrání záměně pacientů a naopak umožní dodatečné úpravy. Obsluhující personál jistě ocení další novinku - záznamové zařízení nemusí vypínat zvlášť přes nabídku v menu START - VYPNOUT. Nový Eddy DVD umožňuje vypnutí centrálně na endoskopickém vozíku.

Pro bližší informace kontaktujte náš obchodní tým, který vám rád poskytne bližší informace a zařízení zapůjčí.

Václav Novotný, DiS.
divize Aesculap - chirurgie
0
Dosud nehlasováno

Čtěte také

Problematika infekcí v operační ráně (SSI-surgical site infection) je velmi diskutovaným tématem. SSI tvoří 38% všech infekcí v nemocnicích.

23.11.2021
Chirurgické obory

Nahlížet na problematiku komplexně je podstatou úspěchu téměř ve všech medicínských odvětvích. Nejinak je tomu i v oblasti hojení ran. 

14.10.2021
Chirurgické obory

Vstřebatelné pletené chirurgické šicí vlákno potažené chlorhexidinem diacetátem (CHD) je novinka v naší řadě šicích materiálů Novosyn. Využívají ho už například zdravotníci na ortopedickém oddělení Nemocnice Šumperk v rámci nového konceptu péče. Podle tamního primáře MUDr. Jána Debreho vlákno potažené CHD svou účinností pokrývá spektrum nejčastějších laboratorně diagnostikovaných infekčních agens v ortopedii, a výrazně tak snižuje riziko infekcí.

18.06.2021
Chirurgické obory