Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

Novinky v endoskopickém programu Aesculap - Digitální medicínské záznamové zařízení Eddy DVD (PV 820)

6. Duben 2010

Novinky v endoskopickém programu Aesculap - Digitální medicínské záznamové zařízení Eddy DVD (PV 820)

Záznamové zařízení Eddy, které oslavilo koncem loňského roku páté narozeniny, prošlo od svého uvedení na trh v roce 2004 mnohými inovacemi. V prosinci 2009 ale divize Aesculap uvedla na trh zcela nový model druhé generace Eddy DVD. Ten vyniká novým, kompletně přepracovaným softwarem, jednoduchou intuitivní obsluhou v českém jazyce a v neposlední řadě i kompaktním vzhledem a malými rozměry.

Účel použití a způsob funkce

Eddy DVD (Eddy = Endoscopic Digital Documentation sYstem) je kompaktní digitální dokumentační systém určený k zobrazení, záznamům, dokumentování, archivaci a odesílání jednotlivých medicínských snímků a videosekvencí na stacionárních nebo mobilních nosičích dat. Software Eddy DVD byl vyvinut speciálně pro potřeby operačních sálů. Videosignál se načítá prostřednictvím videovstupu
(paralelně k zobrazení v reálném čase pomocí videovýstupu) a ukládá se ve formě jednotlivých obrázků ve formátu BMP a JPG nebo videosekvencí ve formátu MPEG2.

Údaje se ukládají lokálně na harddisku nebo přímo na DVD-RAM. Po zákroku je možné údaje zapsat buď na DVD, CD, nebo USB a přes sít’prostřednictvím NetBEUI-, FTPnebo DICOM-protokolu je uložit na serveru. Ve spolupráci s integrovaným řízením pacientských dat systém spolehlivě přiřadí obrazy
a videosekvence.

Výhody nového Eddy DVD

  •  Eddy disponuje 4x USB 2.0 vstupy, umožňuje připojení řady externích zařízení.
  •  Pevný disk má kapacitu 150 GB, to odpovídá až cca 100 hodinám záznamu.
  •  Možnost nahrávat videosekvence a s nimi i hlasový komentář.
  •  Možnost nahrávat na harddisk nebo přímo v reálném čase vypalovat na DVD-RAM.
  •  Automatický start další videosekvence - při překročení 4,3 GB se videosekvence automaticky ukončí a spustí nová, na médiu zůstává vždy celá videosekvence uložená.
  •  Dvojitá DVD jednotka.
  •  Možnost výběru více pacientů a jejich současné úpravy.
  •  Kompatibilita s DICOM 3.0.

Eddy DVD oproti jiným dostupným zařízením na trhu vyniká snadnou obsluhou a bezpečnostními prvky. Kromě běžného ovládání přes tlačítka na kamerové hlavě lze zařízení řídit přes barevný dotykový monitor či případně monitor hlavní. Veškeré menu je v českém jazyce. Program vás ochrání před nechtěným smazáním dat, zabrání záměně pacientů a naopak umožní dodatečné úpravy. Obsluhující personál jistě ocení další novinku - záznamové zařízení nemusí vypínat zvlášť přes nabídku v menu START - VYPNOUT. Nový Eddy DVD umožňuje vypnutí centrálně na endoskopickém vozíku.

Pro bližší informace kontaktujte náš obchodní tým, který vám rád poskytne bližší informace a zařízení zapůjčí.

Václav Novotný, DiS.
divize Aesculap - chirurgie

Čtěte také

Eso-SPONGE® je šetrná metóda endoluminálnej vákuovej terapie, ktorá slúži na liečbu dehiscencie anastomózy s leakom v hornej časti gastrointestinálneho traktu (GIT), najčastejšie v oblasti pažeráka, ale aj hornej časti žalúdka. Ďalšou indikáciou je preventívna pooperačná liečba znižujúca riziko vzniku tohto defektu po operačnom výkone.

20.04.2020
Chirurgické obory

HandX® nástroje přinášejí do laparoskopické operativy to nejcennější – rozsah pohybu, přesnost a omezení třesu. Ve spojení s 3D obrazem pak umožňují z velké části totéž co drahé a nákladné roboty. Zároveň se jedná o řešení finančně a technicky dostupné pro jakékoli pracoviště. Technologie nenutí zásadně měnit způsob operativy, operatérovi zpřesňuje jeho motoriku a umožňuje laparoskopické operování v místech, jež byla doposud složitě přístupná a bylo výhodné zvolit operaci robotickým systémem.

24.02.2020
Chirurgické obory

Rozvoj miniinvazivní chirurgie v léčbě kolorektálního karcinomu je jak u nás, tak i ve světě stále na vzestupu. K již ověřené metodě laparoskopicky asistovaných resekcí, které se stále rozvíjejí a jejichž terapeutický potenciál se zvyšuje, se v poslední dekádě přidaly roboticky asistované operace, v našich zemích zaměřené především na zhoubné nádory rekta. Současně jsme však svědky doslova exploze robotické chirurgie v resekcích pravého tračníku neboli pravostranné hemikolektomie.

14.10.2019
Chirurgické obory