Přejít k hlavnímu obsahu
Zpět

Chirurgie:

Novinky v endoskopickém programu Aesculap - Digitální medicínské záznamové zařízení Eddy DVD (PV 820)

Václav Novotný, DiS.

6. Duben 2010

Nemocniční informační systém
Záznamové zařízení Eddy, které oslavilo koncem loňského roku páté narozeniny, prošlo od svého uvedení na trh v roce 2004 mnohými inovacemi. V prosinci 2009 ale divize Aesculap uvedla na trh zcela nový model druhé generace Eddy DVD. Ten vyniká novým, kompletně přepracovaným softwarem, jednoduchou intuitivní obsluhou v českém jazyce a v neposlední řadě i kompaktním vzhledem a malými rozměry.

Účel použití a způsob funkce

Eddy DVD (Eddy = Endoscopic Digital Documentation sYstem) je kompaktní digitální dokumentační systém určený k zobrazení, záznamům, dokumentování, archivaci a odesílání jednotlivých medicínských snímků a videosekvencí na stacionárních nebo mobilních nosičích dat. Software Eddy DVD byl vyvinut speciálně pro potřeby operačních sálů. Videosignál se načítá prostřednictvím videovstupu
(paralelně k zobrazení v reálném čase pomocí videovýstupu) a ukládá se ve formě jednotlivých obrázků ve formátu BMP a JPG nebo videosekvencí ve formátu MPEG2.

Údaje se ukládají lokálně na harddisku nebo přímo na DVD-RAM. Po zákroku je možné údaje zapsat buď na DVD, CD, nebo USB a přes sít’prostřednictvím NetBEUI-, FTPnebo DICOM-protokolu je uložit na serveru. Ve spolupráci s integrovaným řízením pacientských dat systém spolehlivě přiřadí obrazy
a videosekvence.

Výhody nového Eddy DVD

 •  Eddy disponuje 4x USB 2.0 vstupy, umožňuje připojení řady externích zařízení.
 •  Pevný disk má kapacitu 150 GB, to odpovídá až cca 100 hodinám záznamu.
 •  Možnost nahrávat videosekvence a s nimi i hlasový komentář.
 •  Možnost nahrávat na harddisk nebo přímo v reálném čase vypalovat na DVD-RAM.
 •  Automatický start další videosekvence - při překročení 4,3 GB se videosekvence automaticky ukončí a spustí nová, na médiu zůstává vždy celá videosekvence uložená.
 •  Dvojitá DVD jednotka.
 •  Možnost výběru více pacientů a jejich současné úpravy.
 •  Kompatibilita s DICOM 3.0.

Eddy DVD oproti jiným dostupným zařízením na trhu vyniká snadnou obsluhou a bezpečnostními prvky. Kromě běžného ovládání přes tlačítka na kamerové hlavě lze zařízení řídit přes barevný dotykový monitor či případně monitor hlavní. Veškeré menu je v českém jazyce. Program vás ochrání před nechtěným smazáním dat, zabrání záměně pacientů a naopak umožní dodatečné úpravy. Obsluhující personál jistě ocení další novinku - záznamové zařízení nemusí vypínat zvlášť přes nabídku v menu START - VYPNOUT. Nový Eddy DVD umožňuje vypnutí centrálně na endoskopickém vozíku.

Pro bližší informace kontaktujte náš obchodní tým, který vám rád poskytne bližší informace a zařízení zapůjčí.

Odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích

Tyto stránky obsahují odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích určené zdravotnickým odborníkům v České republice. Nejsou určeny laické veřejnosti.

Odborníkem je dle § 2a zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, v platném znění, osoba oprávněná předepisovat nebo vydávat léčivé přípravky nebo zdravotnické prostředky. Pokud osoba, která není odborníkem, vstoupí na tyto webové stránky, vystavuje se riziku nesprávného porozumění informací zde publikovaných a z toho plynoucích důsledků.

Kliknutím na tlačítko „Jsem odborník“ potvrzujete, že:

 • Jste se seznámil/a s výše uvedenou zákonnou definicí pojmu „odborník“;
 • Jste odborníkem ve smyslu zákona o regulaci reklamy;
 • Jste se seznámil/a s riziky, kterým se jiná osoba než odborník vystavuje, jestliže vstoupí na stránky určené převážně pro odborníky.
Jsem odborník
Nejsem odborník