Přejít k hlavnímu obsahu
Zpět

Ambulantní péče: Článek

Tým Wound Care Skupiny B. Braun získal do své péče 201 domovů

Bc. Alena Kyselová

17. leden 2024

V roce 2023 se týmu Wound Care Skupiny B. Braun CZ/SK podařilo překonat hranici dvou set domovů pro seniory, kde poskytuje péči v oblasti hojení ran. "Rok 2023 byl pro nás neuvěřitelně úspěšný. Tým Wound Care, který se specializuje na oblast hojení ran, má nyní v péči klienty z 201 domovů pro seniory. Toto číslo nás řadí mezi přední poskytovatele zdravotní péče v oblasti hojení ran, což je pro nás pocta i velký závazek do budoucna," říká Alena Kyselová, vedoucí pacientské péče B. Braun.

 

 

Mezi nejčastější problémy, se kterými se tým Wound Care setkává, patří dekubity (proleženiny), bércové vředy a další nehojící se rány. "Péči o rány poskytujeme zpravidla dvakrát měsíčně, kdy jednou měsíčně přichází lékař a sestřička ranhojička do zařízení. My specialisté na hojení ran docházíme v mezidobí do zařízení a kontrolujeme klienty, které máme v péči. Vysvětlujeme zdravotnickému personálu, jak má s materiálem zacházet. Zjišťujeme, zda je použitý materiál vhodný pro danou ránu, a zda by měli pokračovat v nastavené terapii," popisuje práci týmu Wound Care Iva Sedláčková, terapeutická konzultantka B. Braun.

Specializace ranhojiček je oceňována lékaři, sestrami i sociálními pracovníky. "Funkce terapeutické konzultantky nám velmi pomáhá při práci, protože dekubit či jiná nehojící se rána je zhodnocena již na začátku a my víme, jak správně pečovat o tuto ránu," říká Lubica Bejvančická, vrchní sestra z Alzheimer Home Modřany.

Podívejte se na Tým Wound Care v Alzheimer Home v Modřanech.

Tým Wound Care Skupiny B. Braun pečuje o rány v Alzeheimer Home Modřany Tým Wound Care Skupiny B. Braun pečuje o rány v Alzeheimer Home Modřany Tým Wound Care Skupiny B. Braun pečuje o rány v Alzeheimer Home Modřany Tým Wound Care Skupiny B. Braun pečuje o rány v Alzeheimer Home Modřany Tým Wound Care Skupiny B. Braun pečuje o rány v Alzeheimer Home Modřany Tým Wound Care Skupiny B. Braun pečuje o rány v Alzeheimer Home Modřany

Napište nám

Využijte tento prostor a podělte se s námi o další témata, osobnosti nebo produkty o kterých byste se chtěli dozvědět více.

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů. Vámi zadané údaje jsou u nás v bezpečí.

Související a doporučené články

Odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích

Tyto stránky obsahují odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích určené zdravotnickým odborníkům v České republice. Nejsou určeny laické veřejnosti.

Odborníkem je dle § 2a zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, v platném znění, osoba oprávněná předepisovat nebo vydávat léčivé přípravky nebo zdravotnické prostředky. Pokud osoba, která není odborníkem, vstoupí na tyto webové stránky, vystavuje se riziku nesprávného porozumění informací zde publikovaných a z toho plynoucích důsledků.

Kliknutím na tlačítko „Jsem odborník“ potvrzujete, že:

  • Jste se seznámil/a s výše uvedenou zákonnou definicí pojmu „odborník“;
  • Jste odborníkem ve smyslu zákona o regulaci reklamy;
  • Jste se seznámil/a s riziky, kterým se jiná osoba než odborník vystavuje, jestliže vstoupí na stránky určené převážně pro odborníky.
Jsem odborník
Nejsem odborník