Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

simulační medicína

Během března Aesculap Akademie (AAK), opět odstartovala simulace krizových stavů, a to nejen v intenzivní péči. S MUDr. Michaelem Sternem jsme absolvovali Krizové stavy v anestezii a s MUDr. Tomášem Bačkaiem Krizové stavy v intenzivní péči.

15.04.2019 Klára Dvořáková
simulační medicína

Rozhovor s MUDr. Danielem Csomorem o vývoji simulační medicíny a životě i práci v zahraničí.

22.01.2018 redakce Braunovin
simulační medicína

Dialyzační monitory OMNI se v České republice i na Slovensku používají od dubna letošního roku a jsou umístěné na řadě intenzivistických pracovišť.

09.01.2018 redakce Braunovin
akutní očišťování krve

Rozhovor s MUDr. Pavlou Mlčkovou nejen o simulační medicíně.

11.12.2017 Klára Dvořáková
simulační medicína

Souhru a komunikaci podle návodů ani učebnic nenatrénujete, říká v rozhovoru MUDr. Jan Bureš, anesteziolog a intenzivista z FN Motol.

11.12.2017 Klára Dvořáková
simulační medicína

„Hlavní výhodou simulační medicíny je právě to, že můžete nasimulovat málo časté, až raritní situace, které lékař musí být schopen rychle vyřešit. V akutní medicíně to pak platí dvojnásob. Žádný pacient si nepřeje být pokusným objektem, na kterém si lékaři budou zkoušet své postupy. To obojí dokáže simulační medicína vyřešit,“ říká prim. MUDr. Michael Stern.

08.12.2017 redakce Braunovin
simulační medicína

Na kurzech se učím a zdokonaluji, překonávám vlastní zábrany, poznávám nové lidi... Ale hlavně, nikdy nemám pocit, že bych byla zkoušená nebo že by mě někdo „koupal“ v mé vlastní neznalosti nebo nešikovnosti.

25.07.2017 Klára Dvořáková
simulační medicína

Přede dvěma lety se Aesculap Akademie pustila na pole neorané a zařadila do programu unikátní simulační kurzy.

24.07.2017 redakce Braunovin
simulační medicína