Přejít k hlavnímu obsahu
Zpět

Ostatní:

Simulační kurzy – vlajková loď Aesculap Akademie

redakce Braunovin

24. červenec 2017

simulační medicína Vzdělávání Aesculap Akademie

Přede dvěma lety se Aesculap Akademie pustila na pole neorané a zařadila do programu unikátní simulační kurzy. Jako první přivítaly účastníky kurz krizových stavů v anestezii a intenzivní péči. Náročná příprava se vyplatila a dnes už rodina simulačních kurzů čítá pět členů: ke dříve zmíněným postupně přibyly krizové stavy v pediatrické intenzivní péči, v přednemocniční péči, v ambulanci a před nedávnem také v neonatologii.

S myšlenkou představení simulačních kurzů v České republice přišel spolu s odbornými garanty Aesculap Akademie MUDr. Michael Stern, primář Anesteziologického oddělení Fakultní nemocnice Královské Vinohrady, který patří ke kmenovým lektorům. „S podobným výcvikem jsem se setkal před několika lety v Německu a jsem rád, že se mi ve spolupráci s Aesculap Akademií podařilo přenést tento typ kurzů do simulačního centra B. Braun Dialog na pražské Bulovce,“ říká M. Stern. Všechny simulační kurzy jsou založené na zážitkové formě výuky a umožňují frekventantům v bezpečném prostředí natrénovat varianty kritických stavů v medicíně. Účastníci po praktickém nácviku získávají zpětnou vazbu, která je klíčová především z hlediska aplikace nacvičených postupů do praxe.

V únoru letošního roku Aesculap Akademie poprvé uspořádala nový simulační kurz krizových stavů v neonatologii, který vznikl na základě přímé poptávky od zdravotníků. Sestavení obsahu kurzu je především dílem MUDr. Tomáš Bačkaie z KARIMu Fakultní nemocnice v Motole, který je zároveň odborným garantem a lektorem kurzu. „Péče o novorozence je náročná a řešení krizových stavů v neonatologii velmi stresující. Naším cílem je pomáhat zdravotníkům lépe se na tyto situace připravit. Zaměřujeme se na týmovou spolupráci, komunikaci, správné nastavení priorit a prevenci lidských chyb,“ přibližuje T. Bačkai obsah kurzu. Krizové stavy v neonatologii jsou určeny všem, kteří se účastní péče o novorozence, tedy nejen lékařům, ale i sestrám pracujícím na neonatologii, pediatrii, anesteziologii nebo ve zdravotní záchranné službě.

Podrobné informace o všech simulačních kurzech najdete na stránkách aeskulap-akademie.cz

Napište nám

Využijte tento prostor a podělte se s námi o další témata, osobnosti nebo produkty o kterých byste se chtěli dozvědět více.

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů. Vámi zadané údaje jsou u nás v bezpečí.

Odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích

Tyto stránky obsahují odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích určené zdravotnickým odborníkům v České republice. Nejsou určeny laické veřejnosti.

Odborníkem je dle § 2a zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, v platném znění, osoba oprávněná předepisovat nebo vydávat léčivé přípravky nebo zdravotnické prostředky. Pokud osoba, která není odborníkem, vstoupí na tyto webové stránky, vystavuje se riziku nesprávného porozumění informací zde publikovaných a z toho plynoucích důsledků.

Kliknutím na tlačítko „Jsem odborník“ potvrzujete, že:

  • Jste se seznámil/a s výše uvedenou zákonnou definicí pojmu „odborník“;
  • Jste odborníkem ve smyslu zákona o regulaci reklamy;
  • Jste se seznámil/a s riziky, kterým se jiná osoba než odborník vystavuje, jestliže vstoupí na stránky určené převážně pro odborníky.
Jsem odborník
Nejsem odborník