Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

Simulace v plném proudu

15. Duben 2019

Simulace v plném proudu

Během března Aesculap Akademie (AAK), opět odstartovala simulace krizových stavů, a to nejen v intenzivní péči. S MUDr. Michaelem Sternem jsme absolvovali Krizové stavy v anestezii a s MUDr. Tomášem Bačkaiem Krizové stavy v intenzivní péči.

„Připravme se“ na nečekané

Oba kurzy připravily mnoho nečekaných vypjatých situací, při nichž se účastníci museli intenzivně zamýšlet nad algoritmy komplikovaných medicínských stavů. Věnovali se komunikaci uvnitř týmu a zpětné vazbě během debriefingu. „Možnost vidět sám sebe při práci v krizové situaci, byť simulovaně, je prožitým zážitkem, který každého účastníka posouvá k lepšímu zvládání situací reálných,“ shrnuje důležitost kurzu simulace krizových stavů v anestezii, vedoucí lektor simulačního centra MUDr. Michael Stern, MBA. Děkujeme všem zúčastněným, kteří šli naplno do našich simulačních cvičení a pomáhali nám vytvořit skvělou atmosféru. Stále se snažíme zlepšovat a jsme rádi, že se zlepšujete s námi!

V dubnu proběhl Workshop TCI (target controlled infusion) anestezie a simulace kritických stavů. V druhé polovině roku chceme nově věnovat pozornost zvládání krizových situací na standardním oddělení a v červnu očekáváme již 100. simulační kurz. Na kurzy se můžete přihlásit přes webové stránky Aesculap Akademie. 

Klára Dvořáková
Bc. Tomáš Kovrzek
odborný garant Aesculap Akademie
Dosud nehlasováno

Čtěte také

Dialyzační monitory OMNI se v České republice i na Slovensku používají od dubna letošního roku a jsou umístěné na řadě intenzivistických pracovišť.

09.01.2018
Intenzivní péče

Souhru a komunikaci podle návodů ani učebnic nenatrénujete, říká v rozhovoru MUDr. Jan Bureš, anesteziolog a intenzivista z FN Motol.

11.12.2017

Jedním z hlavních předpokladů zajištění bezpečnosti pacienta při operačním výkonu je plně funkční a kvalitní instrumentárium, které umožňuje lékařům provést operační zákrok přesně, a v co nejkratším čase. Název Aesculap je už více než 140 let synonymem pro vysokou úroveň kvality chirurgických nástrojů, nabízí však také komplexní servisní péči o nástroje. Dnes se zaměříme na některé klíčové kroky v takové péči.

22.07.2021
Aesculap Akademie