Přejít k hlavnímu obsahu
Zpět

Ostatní: Článek

Simulace v plném proudu

Klára Dvořáková, Bc. Tomáš Kovrzek

15. duben 2019

simulační medicína Aesculap Akademie Vzdělávání

Během března Aesculap Akademie (AAK), opět odstartovala simulace krizových stavů, a to nejen v intenzivní péči. S MUDr. Michaelem Sternem jsme absolvovali Krizové stavy v anestezii a s MUDr. Tomášem Bačkaiem Krizové stavy v intenzivní péči.

„Připravme se“ na nečekané

Oba kurzy připravily mnoho nečekaných vypjatých situací, při nichž se účastníci museli intenzivně zamýšlet nad algoritmy komplikovaných medicínských stavů. Věnovali se komunikaci uvnitř týmu a zpětné vazbě během debriefingu. „Možnost vidět sám sebe při práci v krizové situaci, byť simulovaně, je prožitým zážitkem, který každého účastníka posouvá k lepšímu zvládání situací reálných,“ shrnuje důležitost kurzu simulace krizových stavů v anestezii, vedoucí lektor simulačního centra MUDr. Michael Stern, MBA. Děkujeme všem zúčastněným, kteří šli naplno do našich simulačních cvičení a pomáhali nám vytvořit skvělou atmosféru. Stále se snažíme zlepšovat a jsme rádi, že se zlepšujete s námi!

V dubnu proběhl Workshop TCI (target controlled infusion) anestezie a simulace kritických stavů. V druhé polovině roku chceme nově věnovat pozornost zvládání krizových situací na standardním oddělení a v červnu očekáváme již 100. simulační kurz. Na kurzy se můžete přihlásit přes webové stránky Aesculap Akademie.

Napište nám

Využijte tento prostor a podělte se s námi o další témata, osobnosti nebo produkty o kterých byste se chtěli dozvědět více.

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů. Vámi zadané údaje jsou u nás v bezpečí.

Související a doporučené články

Odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích

Tyto stránky obsahují odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích určené zdravotnickým odborníkům v České republice. Nejsou určeny laické veřejnosti.

Odborníkem je dle § 2a zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, v platném znění, osoba oprávněná předepisovat nebo vydávat léčivé přípravky nebo zdravotnické prostředky. Pokud osoba, která není odborníkem, vstoupí na tyto webové stránky, vystavuje se riziku nesprávného porozumění informací zde publikovaných a z toho plynoucích důsledků.

Kliknutím na tlačítko „Jsem odborník“ potvrzujete, že:

  • Jste se seznámil/a s výše uvedenou zákonnou definicí pojmu „odborník“;
  • Jste odborníkem ve smyslu zákona o regulaci reklamy;
  • Jste se seznámil/a s riziky, kterým se jiná osoba než odborník vystavuje, jestliže vstoupí na stránky určené převážně pro odborníky.
Jsem odborník
Nejsem odborník