Přejít k hlavnímu obsahu
Zpět

Ambulantní péče: Rozhovory

„Pánevní dno je pro ženy velké téma,“ říká ambasadorka Diveen® Michaela Pospíšilová

redakce Braunovin

27. Duben 2020

Urologie

Vlastní osobní zkušenost se zdravotní komplikací svěřenkyň je nesmírně důležitá. Míša Pospíšilová, která je lektorka školy pánevního dna a zároveň ambasadorka produktu Diveen®, který usnadňuje život ženám trpícím stresovou inkontinencí, takovou zkušenost má.

Přestože na ni určitě nevzpomíná s úsměvem, v její současné praxi je tato vzpomínka zásadní a velmi důležitá. Své svěřenkyně tak Míša dokáže díky své vlastní zkušenosti mnohem lépe motivovat a vysvětlit jim, co pro ně jejich pánevní dno znamená a jak důležité je se o něj dobře starat. Vlastní osobní zkušenost se zdravotní komplikací svěřenkyň je nesmírně důležitá. Míša Pospíšilová, která je lektorka školy pánevního dna a zároveň ambasadorka produktu Diveen®, který usnadňuje život ženám trpícím stresovou inkontinencí, takovou zkušenost má.

Traumatologický porod a hledání cesty

Míša Pospíšilová je maminkou dvou malých chlapců. Při porodu prvního synka však došlo k závažným komplikacím a její porod byl kvalifikován jako traumatologický. V ten okamžik však nepříjemná diagnóza nehrála podstatnou roli. Důležitější bylo, že Míša mohla i se synem opustit porodnici a jít domů. Byla šťastná, že má vše spojené s porodem úspěšně za sebou. Nicméně zdravotní komplikace na sebe nenechaly dlouho čekat. Míša si přála, stejně jako každá žena, aby její tělo bylo po určité době stejně funkční jako před porodem. Po půl roce si troufla pomyslet na to, že už by to mohlo jít, jenže opak byl pravdou. Nic nešlo tak jako dřív. Míše se intenzivně stupňovaly bolesti zad a byly takřka nesnesitelné. Míša, která byla odjakživa nadšenou sportovkyní a cvičitelkou pilates, nedokázala vůbec pochopit, proč takovými bolestmi trpí. Cítila obrovský tlak v pánvi a měla pocit, že jí vypadnou snad všechny orgány z těla. Nepříjemný únik moči při jakékoliv sportovní aktivitě byl pomyslnou poslední kapkou. Byla mladá, pečovala o sebe i o své tělo, cvičila, a přesto inkontinenci neunikla. Zjistila, že se nemůže věnovat věcem, které má ráda, sportovat, běhat, skákat, prostě nemohla dělat nic, při čem vnitřní tlak způsobí, že moč samovolně uniká. Tyto problémy jí způsobovala diagnóza vyhřeznutí dělohy neboli prolaps. Operaci odmítla, ale bylo jen otázkou času, kdy k ní bude nucena. Míša zažívala zoufalý pocit beznaděje, cítila se nesvá, neustále se kontrolovala a nebyla uvolněná. Hledala informace o potížích, které ji trápily, a cestu na své pánevní „dno“. Neustále se chlácholila myšlenkou, že jako instruktorka pilates a vystudovaná fyzioterapeutka bude brzy v pořádku. Ale nebyla. Nic dosud platné najednou neplatilo. Byla nešťastná, ale vytrvale pokračovala v hledání cesty, jak své problémy vyřešit.

Škola pánevního dna, nový impuls a směr

V čase tápání došlo v Míšině životě k jednomu velmi zásadnímu setkání. Seznámila se s Renatou Sahani, ředitelkou a zakladatelkou Školy pánevního dna. S ženou, která svými metodami bořila všechny existující mýty, a prokazatelně úspěšně. Míša využila této příležitosti a navštívila její kurz. Zpočátku jen jako laik a pozorovatelka. Návštěva kurzu Renaty Sahani jí otevřela oči. Najednou vše dávalo smysl a poprvé v životě si ujasnila, kde svaly pánevního dna opravdu má. Tento okamžik byl pro Míšu zlomový. Pochopila, že pánevní dno je pro náš ženy velké téma, že pánevním dnem „jsme my samy“. Míša se začala svému pánevnímu dnu pečlivě věnovat, prošla certifikovanými kurzy a dnes učí ostatní ženy, jak si poradit nejen s inkontinencí, ale jak se celkově věnovat svému pánevnímu dnu tak, aby bylo naší součástí, nikoliv součástkou. „Pokud existuje něco, co funguje a co má jasné, hmatatelné výsledky, co může ženám pomoci, měly by o tom vědět všechny ženy. Pak by měly dát svému tělu šanci. Pro mě samotnou je velkým hnacím motorem, když vidím ženy na svých kurzech odcházet s úsměvem na tváři.“

Míša a pomůcka Diveen®

Aktuálně se Míša Pospíšilová stala ambasadorkou pomůcky Diveen®, která ženám trpícím stresovou inkontinencí napomáhá v klidu a důstojně překlenout období, než si vycvičí svaly pánevního dna natolik, že nebudou tuto pomůcku potřebovat. Míša pomůcku Diveen® sama vyzkoušela, a přestože již dnes díky posilování pánevního dna inkontinencí netrpí, doporučuje ji ženám, které tento problém trápí.

Napište nám

Využijte tento prostor a podělte se s námi o další témata, osobnosti nebo produkty o kterých byste se chtěli dozvědět více.

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů. Vámi zadané údaje jsou u nás v bezpečí.

Související a doporučené články

Odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích

Tyto stránky obsahují odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích určené zdravotnickým odborníkům v České republice. Nejsou určeny laické veřejnosti.

Odborníkem je dle § 2a zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, v platném znění, osoba oprávněná předepisovat nebo vydávat léčivé přípravky nebo zdravotnické prostředky. Pokud osoba, která není odborníkem, vstoupí na tyto webové stránky, vystavuje se riziku nesprávného porozumění informací zde publikovaných a z toho plynoucích důsledků.

Kliknutím na tlačítko „Jsem odborník“ potvrzujete, že:

  • Jste se seznámil/a s výše uvedenou zákonnou definicí pojmu „odborník“;
  • Jste odborníkem ve smyslu zákona o regulaci reklamy;
  • Jste se seznámil/a s riziky, kterým se jiná osoba než odborník vystavuje, jestliže vstoupí na stránky určené převážně pro odborníky.
Jsem odborník
Nejsem odborník