Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

Omnitest® 5 Set: Snadné a přesné měření hladiny cukru v krvi

15. Březen 2017

Omnitest® 5 Set: Snadné a přesné měření hladiny cukru v krvi

S dobou rozvinuté civilizace a technologických výdobytků, které nám usnadňují život, jdou ruku v ruce i civilizační choroby. Jednou z nejčastějších je diabetes mellitus neboli cukrovka. Tímto onemocněním, které v populaci stále dramaticky roste, je zasaženo přes 400 milionů lidí na celém světě. Včasný záchyt, prevence a screening velmi napomáhají k eliminaci a léčbě diabetu. A právě pravidelným screeningem se dá zásadně zabránit následné progresi onemocnění a druhotným poškozením, která jsou s ním spojena. Proto společnost B. Braun přichází s novým diagnostickým přístrojem Omnitest® 5 Set, jenž je určen pro měření hladiny cukru v krvi.

Omnitest® 5 Set je rychlý, spolehlivý a jednoduše použitelný. Součástí jsou inovované a zlepšené testovací proužky, které zvyšují přesnost měření. Je snadno ovladatelný i pro uživatele s vadami zraku a také ve zhoršených světelných podmínkách. Tento chytrý přístroj „žije a myslí“ se svým uživatelem. Je jeho partnerem, který dokáže - po nastavení časovače – připomenout nutnost měření po jídle nebo upozorňuje na odchylky glukózy v krvi od stanovených hodnot. Samozřejmostí je přenos výsledků měření do PC a on-line deníku, jenž probíhá pomocí Micro-USB kabelu.

Omnitest® 5 Set měří hladinu cukru v krvi nejen z kapilární krve, ale také z žilní krve, což se často využívá ve zdravotnických zařízeních, ambulantních provozech či sanitních vozech. Testovací proužky se vysunují hygienicky do boxu v horní části přístroje, aniž dojde k fyzickému kontaktu.

Inovací a vývojem prošlo také odběrové pero Omnican Lance, které lze ovládat pouze jednou rukou. Vpich provádí jemně, přesně a rychle a má celkem sedm nastavení hloubky vpichu.

Omnitest® 5 Set je univerzální přístroj, který dokáže měřit jak v jednotkách mmol/l, tak v mg/dl a splňuje požadavky normy ISO 15197: 2013.

Nová generace Omnitest® glukometrů se vyznačuje kombinací moderního designu, snadnou manipulací a přesným měřením.

Benefity glukometru Omnitest® 5 Set:
- objem vzorku 0,5 ml, měření doby 5 sekund;
- automatické kódování eliminuje potenciální chyby uživatele;
- pohodlné bezkontaktní vysunutí a likvidace použitého testovacího proužku;
- velký osvícený LCD displej a testovací port;
- označení funkce pro odběr před jídlem a po jídle;
- pět nastavitelných a přizpůsobitelných alarmů;
- výpočet průměrných výsledků za 7, 30 a 90 dní;

- upozornění na nízký objem vzorku;
- kapacita paměti 500 měření s datem a časem;
- snadný přenos dat do počítače: Omnitest® Center (www.omnitestcenter.com),      

  DIABASS® nebo diasend®;
- elektronický test přístroje před každým měřením.

Marek Dvorník
divize OPM - stomie, urologie, inkontinence, drenáže
Dosud nehlasováno

Čtěte také

Neurourologie je specializovanou součástí urologie a zabývá se poruchami močení v důsledku přerušení nervových drah a center. Porušení nervového zásobení je přitom způsobeno různými příčinami, nejčastěji úrazem (mozku, míchy, pánevních nervových pletení a periferních nervů), nervovými chorobami či v důsledku metabolických onemocnění (cukrovka). Projevy těchto poruch souhrnně označujeme jako neurogenní dysfunkce močových cest.

08.06.2021
Ambulantní péče

Tým profesora Pavla Michálka, vedoucího lékaře Kanylačního centra Všeobecné fakultní nemocnice v Praze, jako jediný ve střední Evropě provádí od roku 2018 implantace portů do hrudní dutiny pro chronickou drenáž recidivujícího hrudního výpotku pomocí speciálního portu Celsite® DRAINAPORT. Ročně zavedou 800 – 1 000 přístupů včetně těch složitých alternativních, a to u všech věkových skupin pacientů, včetně novorozenců, což je řadí k největším centrům v České republice.

08.07.2020
Ambulantní péče