Přejít k hlavnímu obsahu
Zpět

Ambulantní péče: Článek

Omnitest® 5 Set: Snadné a přesné měření hladiny cukru v krvi

Omnitest® 5 Set

Marek Dvorník

15. březen 2017

S dobou rozvinuté civilizace a technologických výdobytků, které nám usnadňují život, jdou ruku v ruce i civilizační choroby. Jednou z nejčastějších je diabetes mellitus neboli cukrovka. Tímto onemocněním, které v populaci stále dramaticky roste, je zasaženo přes 400 milionů lidí na celém světě. Včasný záchyt, prevence a screening velmi napomáhají k eliminaci a léčbě diabetu.

A právě pravidelným screeningem se dá zásadně zabránit následné progresi onemocnění a druhotným poškozením, která jsou s ním spojena. Proto společnost B. Braun přichází s novým diagnostickým přístrojem Omnitest® 5 Set, jenž je určen pro měření hladiny cukru v krvi.

Omnitest® 5 Set je rychlý, spolehlivý a jednoduše použitelný. Součástí jsou inovované a zlepšené testovací proužky, které zvyšují přesnost měření. Je snadno ovladatelný i pro uživatele s vadami zraku a také ve zhoršených světelných podmínkách. Tento chytrý přístroj „žije a myslí“ se svým uživatelem. Je jeho partnerem, který dokáže - po nastavení časovače – připomenout nutnost měření po jídle nebo upozorňuje na odchylky glukózy v krvi od stanovených hodnot. Samozřejmostí je přenos výsledků měření do PC a on-line deníku, jenž probíhá pomocí Micro-USB kabelu.

Omnitest® 5 Set měří hladinu cukru v krvi nejen z kapilární krve, ale také z žilní krve, což se často využívá ve zdravotnických zařízeních, ambulantních provozech či sanitních vozech. Testovací proužky se vysunují hygienicky do boxu v horní části přístroje, aniž dojde k fyzickému kontaktu. Inovací a vývojem prošlo také odběrové pero Omnican Lance, které lze ovládat pouze jednou rukou. Vpich provádí jemně, přesně a rychle a má celkem sedm nastavení hloubky vpichu.

Omnitest® 5 Set je univerzální přístroj, který dokáže měřit jak v jednotkách mmol/l, tak v mg/dl a splňuje požadavky normy ISO 15197: 2013. Nová generace Omnitest® glukometrů se vyznačuje kombinací moderního designu, snadnou manipulací a přesným měřením.


Benefity glukometru Omnitest® 5 Set:

 • objem vzorku 0,5 ml, měření doby 5 sekund;
 • automatické kódování eliminuje potenciální chyby uživatele;
 • pohodlné bezkontaktní vysunutí a likvidace použitého testovacího proužku;
 • velký osvícený LCD displej a testovací port;
 • označení funkce pro odběr před jídlem a po jídle;
 • pět nastavitelných a přizpůsobitelných alarmů;
 • výpočet průměrných výsledků za 7, 30 a 90 dní;
 • upozornění na nízký objem vzorku;
 • kapacita paměti 500 měření s datem a časem;
 • snadný přenos dat do počítače: Omnitest® Center (www.omnitestcenter.com),

DIABASS® nebo diasend®;

 • elektronický test přístroje před každým měřením.

Související a doporučené články

Odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích

Tyto stránky obsahují odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích určené zdravotnickým odborníkům v České republice. Nejsou určeny laické veřejnosti.

Odborníkem je dle § 2a zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, v platném znění, osoba oprávněná předepisovat nebo vydávat léčivé přípravky nebo zdravotnické prostředky. Pokud osoba, která není odborníkem, vstoupí na tyto webové stránky, vystavuje se riziku nesprávného porozumění informací zde publikovaných a z toho plynoucích důsledků.

Kliknutím na tlačítko „Jsem odborník“ potvrzujete, že:

 • Jste se seznámil/a s výše uvedenou zákonnou definicí pojmu „odborník“;
 • Jste odborníkem ve smyslu zákona o regulaci reklamy;
 • Jste se seznámil/a s riziky, kterým se jiná osoba než odborník vystavuje, jestliže vstoupí na stránky určené převážně pro odborníky.
Jsem odborník
Nejsem odborník