Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

Novinky v příslušenství k péči o stomické pacienty

24. Říjen 2011

Novinky v příslušenství k péči o stomické pacienty

Společnost B. Braun neustále vyvíjí a inovuje portfolio svých produktů. V oblasti stomické péče chystá hned několik novinek. První z nich jsou příslušenství pro ošetřování stomií. A přibydou další.

Askina® Barrier Film - dlouhodobá ochrana pokožky v okolí stomie

Přípravek Askina® Barrier Film zajišťuje lepší ochranu pokožky v okolí stomie. Jedná se o sterilní tekuté krytí, které při aplikaci na pokožku vytváří průhledný film. Ten je bezbarvý, průhledný a poskytuje dobrou prostupnost pro kyslík a vlhkost. Neobsahuje alkohol a nevyvolává podráždění ani nezanechává nepříjemný pocit. Přípravek je indikován pro použití na neporušené i porušené pokožce, kterou nevysušuje.

Roztok je balený v 28ml lahvičce s mechanickým rozprašovačem a svým účinkem nahrazuje dříve dodávaný produkt Biotrol Protecteur (ubrousky).

Jak použít Askina® Barrier Film?

Po mechanické očistě pokožky v okolí stomie sterilním fyziologickým roztokem nebo roztokem Prontosan® aplikujte pomocí rozprašovače film ze vzdálenosti cca 10 až 15   cm. Pokud přípravek použijete na místa kožních záhybů, je potřeba kůži před nanesením filmu jemně napnout, aby se vytvořila souvislá vrstva. Ošetřené místo pak nechejte 30 sekund uschnout. Následně nalepte stomický sáček nebo podložku.

Jak často je potřeba přípravek aplikovat?

Ochranný film má účinek od 48 do 72 hodin, ale doporučuje se jeho aplikace při každé výměně stomické pomůcky.

Na kolik použití vystačí jedno 28ml balení?

Průměrně na 140 použití, což přibližně odpovídá době jednoho měsíce.

MUDr. Zdeněk Kojecký Ph.D.
manažer divize OPM
0
Dosud nehlasováno

Čtěte také

Transanální totální mezorektální excize (TaTME) je relativně nová metoda operační léčby karcinomu rekta. Jedná se výkon, jehož krása i technická náročnost spočívají v současném zapojení transabdominálního i transanálního týmu. O metodě, která výrazně benefituje z použití KOL-stapleru, jsme hovořili s přednostou Chirurgické kliniky Nemocnice Pardubického kraje MUDr. Lukášem Sákrou, Ph.D.

29.09.2021

Chirurgická ambulance B. Braun Plus Praha – Budějovická, která funguje již druhým rokem, nedávno ošetřila svého již stého pacienta se stomií. Stým pacientem se stal Kateřina Misiková a my jsme se jí zeptali na její rytmus se stomickou sestrou i na to, jak si pochvaluje služby chirurgické ambulance B. Braun Plus.

09.02.2021

Stomie, ať už trvalá nebo dočasná, představuje vždy závažný zásah do každodenního života. Stomici často ztrácejí kontrolu nad vylučováním stolice a únikem plynů. Stejně jako zvuky související se stomií mají přímé dopady na společenský a intimní život, volný čas a další aktivity, tak i nošení stomického sáčku výrazným způsobem ovlivňuje pacientovo vnímání svého těla.

10.12.2019
Aktuality z B. Braun