Přejít k hlavnímu obsahu
Zpět

Ambulantní péče:

Novinky v příslušenství k péči o stomické pacienty

MUDr. Zdeněk Kojecký Ph.D.

24. Říjen 2011

Stomické pomůcky Stomie

Společnost B. Braun neustále vyvíjí a inovuje portfolio svých produktů. V oblasti stomické péče chystá hned několik novinek. První z nich jsou příslušenství pro ošetřování stomií. A přibydou další.

Askina® Barrier Film - dlouhodobá ochrana pokožky v okolí stomie

Přípravek Askina® Barrier Film zajišťuje lepší ochranu pokožky v okolí stomie. Jedná se o sterilní tekuté krytí, které při aplikaci na pokožku vytváří průhledný film. Ten je bezbarvý, průhledný a poskytuje dobrou prostupnost pro kyslík a vlhkost. Neobsahuje alkohol a nevyvolává podráždění ani nezanechává nepříjemný pocit. Přípravek je indikován pro použití na neporušené i porušené pokožce, kterou nevysušuje.

Roztok je balený v 28ml lahvičce s mechanickým rozprašovačem a svým účinkem nahrazuje dříve dodávaný produkt Biotrol Protecteur (ubrousky).

Jak použít Askina® Barrier Film?

Po mechanické očistě pokožky v okolí stomie sterilním fyziologickým roztokem nebo roztokem Prontosan® aplikujte pomocí rozprašovače film ze vzdálenosti cca 10 až 15 cm. Pokud přípravek použijete na místa kožních záhybů, je potřeba kůži před nanesením filmu jemně napnout, aby se vytvořila souvislá vrstva. Ošetřené místo pak nechejte 30 sekund uschnout. Následně nalepte stomický sáček nebo podložku.

Jak často je potřeba přípravek aplikovat?

Ochranný film má účinek od 48 do 72 hodin, ale doporučuje se jeho aplikace při každé výměně stomické pomůcky.

Na kolik použití vystačí jedno 28ml balení?

Průměrně na 140 použití, což přibližně odpovídá době jednoho měsíce.

Odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích

Tyto stránky obsahují odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích určené zdravotnickým odborníkům v České republice. Nejsou určeny laické veřejnosti.

Odborníkem je dle § 2a zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, v platném znění, osoba oprávněná předepisovat nebo vydávat léčivé přípravky nebo zdravotnické prostředky. Pokud osoba, která není odborníkem, vstoupí na tyto webové stránky, vystavuje se riziku nesprávného porozumění informací zde publikovaných a z toho plynoucích důsledků.

Kliknutím na tlačítko „Jsem odborník“ potvrzujete, že:

  • Jste se seznámil/a s výše uvedenou zákonnou definicí pojmu „odborník“;
  • Jste odborníkem ve smyslu zákona o regulaci reklamy;
  • Jste se seznámil/a s riziky, kterým se jiná osoba než odborník vystavuje, jestliže vstoupí na stránky určené převážně pro odborníky.
Jsem odborník
Nejsem odborník