Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

Močové cévky Actreen® Hi-Lite - bezpečnost a diskrétnost jsou prioritou

16. Červen 2015

Močové cévky Actreen® Hi-Lite - bezpečnost a diskrétnost jsou prioritou

Péče o pacienty s různými příčinami močové retence, jako jsou úrazy míchy a neurologická onemocnění, například roztroušená skleróza mozkomíšní, jsou závažným celospolečenským problémem. Zajištění správné derivace moči z močového měchýře, kterou si může provádět pacient sám, je principem intermitentní autokatetrizace (samocévkování). K provádění této metody slouží produktová řada Actreen® Hi-Lite, která patří k nové generaci potahovaných katétrů určených k jednorázovému cévkování.

Výrobek navazuje na úspěšnou řadu Actreen® Lite Mini uvedený na trh Evropské unie v roce 2010 a který v roce 2011 vyhrál v kategorii zdravotnických pomůcek cenu Pharmapack Award 2011. Cena byla udělena za inovativní design a způsob balení přinášející nebývalou míru uživatelského komfortu. Koncern B. Braun v roce 2011 zvítězil v soutěži poprvé a zajímavostí je, že cenu za design získal vůbec poprvé v historii močový katétr.

 

Vlastnosti a výhody katétru Actreen® Hi-Lite

Actreen® Hi-Lite je sterilní, hydrofilním gelem potažený, močový katétr pro muže, ženy a děti. Hydrofilní gel zajišťuje dostatečnou lubrikaci po dobu 60 minut od otevření. Po vybalení je katétr ihned připraven k použití a jeho další aktivace není nutná. Pomůcka splňuje nejvyšší požadavky na bezpečnost. Je opatřena vylepšeným bezdotykovým systémem, zavádění usnadňuje pohyblivá část ochranného obalu. Katétr má tvarovou paměť a nezalamuje se, neobsahuje PVC ani ftaláty. Širší konektor a optimalizovaná délka katétru umožňuje snadnou manipulaci a bezpečné vyprázdnění. Balení katétru je praktické a diskrétní. Jeho součástí je šedé pouzdro, ve kterém mohou být katétry uchovávány.

Katétry se liší délkou podle svého typu: Tiemann 41cm, Nelaton 41cm a Nelaton 20 cm a jsou dostupné ve velikosti velikost CH 06 až 16. Přes univerzální konektor v barevném odlišení je možné napojení katétru na další sběrné močové systémy.

 

Více o močových katetrech s možností objednání vzorků:
Actreen® Hi-Lite pro ženy
Actreen® Hi-Lite pro muže

 

Ohodnoťte článek, pokud se vám líbil.
MUDr. Zdeněk Kojecký Ph.D.
manažer divize OPM
Dosud nehlasováno

Čtěte také

Chvíli přemýšlel, jestli nebude profesionálním sportovcem, a svou medicínskou kariéru začal jako zdravotní bratr na urologii ve Fakultní nemocnici v Motole. Díky sportu se nevzdává a díky startu bez titulu MUDr. zná svůj obor naprosto dokonale.

26.09.2022

Skupina B. Braun v České republice a na Slovensku navázala strategickou spolupráci se společností Jafron Biomedical, jedním ze světových lídrů v oblasti mimotělního očišťování krve hemoperfuzí, a stala se také partnerem prestižního Jafron klubu. Ten vznikl jako on-line platforma ke sdílení zkušeností odborníků z celého světa.

09.12.2021
Oborové rubriky

Základním a velmi důležitým požadavkem uživatelů dialyzačního monitoru by měla být jeho bezpečnost pro dialyzované pacienty. Jedním ze základních nastavovaných parametrů dialyzačního ošetření je objem ultrafiltrace, jenž se stává relativně nebezpečným parametrem pro pacienty se sklonem k hypotenzi.

14.10.2021
Dialyzační technika