Přejít k hlavnímu obsahu
Zpět

Ambulantní péče:

Močové cévky Actreen® Hi-Lite - bezpečnost a diskrétnost jsou prioritou

MUDr. Zdeněk Kojecký Ph.D.

16. Červen 2015

Urologie Katetrizace

Péče o pacienty s různými příčinami močové retence, jako jsou úrazy míchy a neurologická onemocnění, například roztroušená skleróza mozkomíšní, jsou závažným celospolečenským problémem. Zajištění správné derivace moči z močového měchýře, kterou si může provádět pacient sám, je principem intermitentní autokatetrizace (samocévkování). K provádění této metody slouží produktová řada Actreen® Hi-Lite, která patří k nové generaci potahovaných katétrů určených k jednorázovému cévkování.

Výrobek navazuje na úspěšnou řadu Actreen® Lite Mini uvedený na trh Evropské unie v roce 2010 a který v roce 2011 vyhrál v kategorii zdravotnických pomůcek cenu Pharmapack Award 2011. Cena byla udělena za inovativní design a způsob balení přinášející nebývalou míru uživatelského komfortu. Koncern B. Braun v roce 2011 zvítězil v soutěži poprvé a zajímavostí je, že cenu za design získal vůbec poprvé v historii močový katétr.

Vlastnosti a výhody katétru Actreen® Hi-Lite

Actreen® Hi-Lite je sterilní, hydrofilním gelem potažený, močový katétr pro muže, ženy a děti. Hydrofilní gel zajišťuje dostatečnou lubrikaci po dobu 60 minut od otevření. Po vybalení je katétr ihned připraven k použití a jeho další aktivace není nutná. Pomůcka splňuje nejvyšší požadavky na bezpečnost. Je opatřena vylepšeným bezdotykovým systémem, zavádění usnadňuje pohyblivá část ochranného obalu. Katétr má tvarovou paměť a nezalamuje se, neobsahuje PVC ani ftaláty. Širší konektor a optimalizovaná délka katétru umožňuje snadnou manipulaci a bezpečné vyprázdnění. Balení katétru je praktické a diskrétní. Jeho součástí je šedé pouzdro, ve kterém mohou být katétry uchovávány.

Katétry se liší délkou podle svého typu: Tiemann 41cm, Nelaton 41cm a Nelaton 20 cm a jsou dostupné ve velikosti velikost CH 06 až 16. Přes univerzální konektor v barevném odlišení je možné napojení katétru na další sběrné močové systémy.

Více o močových katetrech s možností objednání vzorků:
Actreen® Hi-Lite pro ženy
Actreen® Hi-Lite pro muže

Napište nám

Využijte tento prostor a podělte se s námi o další témata, osobnosti nebo produkty o kterých byste se chtěli dozvědět více.

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů. Vámi zadané údaje jsou u nás v bezpečí.

Odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích

Tyto stránky obsahují odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích určené zdravotnickým odborníkům v České republice. Nejsou určeny laické veřejnosti.

Odborníkem je dle § 2a zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, v platném znění, osoba oprávněná předepisovat nebo vydávat léčivé přípravky nebo zdravotnické prostředky. Pokud osoba, která není odborníkem, vstoupí na tyto webové stránky, vystavuje se riziku nesprávného porozumění informací zde publikovaných a z toho plynoucích důsledků.

Kliknutím na tlačítko „Jsem odborník“ potvrzujete, že:

  • Jste se seznámil/a s výše uvedenou zákonnou definicí pojmu „odborník“;
  • Jste odborníkem ve smyslu zákona o regulaci reklamy;
  • Jste se seznámil/a s riziky, kterým se jiná osoba než odborník vystavuje, jestliže vstoupí na stránky určené převážně pro odborníky.
Jsem odborník
Nejsem odborník