Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

Močové cévky Actreen® Hi-Lite - bezpečnost a diskrétnost jsou prioritou

16. Červen 2015

Močové cévky Actreen® Hi-Lite - bezpečnost a diskrétnost jsou prioritou

Péče o pacienty s různými příčinami močové retence, jako jsou úrazy míchy a neurologická onemocnění, například roztroušená skleróza mozkomíšní, jsou závažným celospolečenským problémem. Zajištění správné derivace moči z močového měchýře, kterou si může provádět pacient sám, je principem intermitentní autokatetrizace (samocévkování). K provádění této metody slouží produktová řada Actreen® Hi-Lite, která patří k nové generaci potahovaných katétrů určených k jednorázovému cévkování.

Výrobek navazuje na úspěšnou řadu Actreen® Lite Mini uvedený na trh Evropské unie v roce 2010 a který v roce 2011 vyhrál v kategorii zdravotnických pomůcek cenu Pharmapack Award 2011. Cena byla udělena za inovativní design a způsob balení přinášející nebývalou míru uživatelského komfortu. Koncern B. Braun v roce 2011 zvítězil v soutěži poprvé a zajímavostí je, že cenu za design získal vůbec poprvé v historii močový katétr.

 

Vlastnosti a výhody katétru Actreen® Hi-Lite

Actreen® Hi-Lite je sterilní, hydrofilním gelem potažený, močový katétr pro muže, ženy a děti. Hydrofilní gel zajišťuje dostatečnou lubrikaci po dobu 60 minut od otevření. Po vybalení je katétr ihned připraven k použití a jeho další aktivace není nutná. Pomůcka splňuje nejvyšší požadavky na bezpečnost. Je opatřena vylepšeným bezdotykovým systémem, zavádění usnadňuje pohyblivá část ochranného obalu. Katétr má tvarovou paměť a nezalamuje se, neobsahuje PVC ani ftaláty. Širší konektor a optimalizovaná délka katétru umožňuje snadnou manipulaci a bezpečné vyprázdnění. Balení katétru je praktické a diskrétní. Jeho součástí je šedé pouzdro, ve kterém mohou být katétry uchovávány.

Katétry se liší délkou podle svého typu: Tiemann 41cm, Nelaton 41cm a Nelaton 20 cm a jsou dostupné ve velikosti velikost CH 06 až 16. Přes univerzální konektor v barevném odlišení je možné napojení katétru na další sběrné močové systémy.

 

Více o močových katetrech s možností objednání vzorků:
Actreen® Hi-Lite pro ženy
Actreen® Hi-Lite pro muže

 

Ohodnoťte článek, pokud se vám líbil.
MUDr. Zdeněk Kojecký Ph.D.
manažer divize OPM
Dosud nehlasováno

Kontakt

Napište nám

Čtěte také

Neurourologie je specializovanou součástí urologie a zabývá se poruchami močení v důsledku přerušení nervových drah a center. Porušení nervového zásobení je přitom způsobeno různými příčinami, nejčastěji úrazem (mozku, míchy, pánevních nervových pletení a periferních nervů), nervovými chorobami či v důsledku metabolických onemocnění (cukrovka). Projevy těchto poruch souhrnně označujeme jako neurogenní dysfunkce močových cest.

08.06.2021
Ambulantní péče

Príbeh mladej ambasádorky projektu B. Braun pre život Moniky Velackovej je farebný a inšpiratívny od samého počiatku, napriek tomu, že je odmalička pripútaná na invalidný vozík. Je osobnosťou s takou dávkou chuti do života a pozitívnej energie, že hravo schová do vrecka ľudí bez hendikepu. Monika sa narodila s rázštepom chrbtice a porušenou miechou, nikdy nechodila, vyrástla na vozíku. Aj napriek svojmu hendikepu bola od detstva činorodá a akčná. Jej rodičia spomínajú na to, ako na ňu museli neustále dávať pozor, pretože aj keď nemohla chodiť, neustále sa niekam presúvala.

30.08.2020

Problém nechtěného úniku moči postihuje řadu žen napříč různými věkovými kategoriemi. Nejedná se jen o nepříjemný zdravotní problém, ale také o společenský handicap, který ženám způsobuje špatné pocity při volnočasových aktivitách a ve společnosti. Při mechanické neboli stresové inkontinenci jde v podstatě o nadměrný nitrobřišní tlak, který způsobí, že při některých aktivitách, jako je například sport nebo i zakašlání, dojde k samovolnému úniku moči. Existuje také řada faktorů, které vznik inkontinence ovlivňují, jako je například věk, nadváha nebo opakované nemoci v oblasti pánve. A i narození miminka může být příčinou inkontinence. Častou příčinou je rovněž zvedání a nošení těžkých břemen. Domnívat se, že nechtěný únik moči se týká jen seniorské věkové kategorie žen, je další z řady omylů. Nejčastější návštěvnice kurzů na posílení pánevního dna jsou ženy v rozmezí mezi 32. a 55. rokem, což potvrzuje také Míša Pospíšilová, lektorka, která vede kurzy a workshopy ve Škole pánevního dna.
 

30.08.2020