Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

Mgr. Tomáš Stibor

Společnost B. Braun průběžně pracuje na zlepšení a zefektivnění všech svých produktů, technologií a postupů. Výsledkem inovací je i zcela nové a jedinečné instrumentárium IQ. Toto instrumentárium slouží stejně jako to klasické k implantaci totální kolenní náhrady Columbus®, je však upraveno tak, aby bylo přesnější, pro pacienta šetrnější a pro operatéra i sálové sestry uživatelsky příjemnější.

02.07.2014

V současné době představují revizní operace téměř osm procent z celkového počtu implantací náhrad kyčelního kloubu.

02.07.2014
revizní operace kyčelního kloubu

Columbus, úspěšný primární implantát používaný při náhradách kolenního kloubu, nabízí další provedení polyethylenové tibiální vložky (plata) a stává se jedním z mála kolenních systémů na trhu, které nabízejí kompletní portfolio polyethylenových plat - klasických (CR), stabilizovaných (PS a UC) a rotačních (RP a UCR).

28.06.2012
kloubní implantáty

Deset až patnáct procent všech pacientů trpí více či méně silnou alergií na těžké kovy, především na nikl, chrom a kobalt. To je zejména problém při totálních náhradách kolenního kloubu. Nikl, chrom a kobalt jsou totiž obsaženy ve valné většině kolenních implantátů.

09.02.2012
kloubní implantáty

V současné době představují revizní operace téměř 15% z celkového počtu implantací náhrad kolenního kloubu. Stále více primárních operací se provádí u mladších pacientů a zároveň se očekávaná délka lidského života prodlužuje.

27.01.2012
kloubní implantáty