Přejít k hlavnímu obsahu
Zpět

Ortopedie:

IQ instrumentárium - Intuitivní a rychlá implantace totální kolenní náhrady Aesculap® Columbus®

Mgr. Tomáš Stibor

2. Červenec 2014

Společnost B. Braun průběžně pracuje na zlepšení a zefektivnění všech svých produktů, technologií a postupů. Výsledkem inovací je i zcela nové a jedinečné instrumentárium IQ. Toto instrumentárium slouží stejně jako to klasické k implantaci totální kolenní náhrady Columbus®, je však upraveno tak, aby bylo přesnější, pro pacienta šetrnější a pro operatéra i sálové sestry uživatelsky příjemnější.

Intuitive and Quick

Označení IQ vzniklo z anglických slov „Intuitive and Quick“, tedy intuitivní a rychlé, a tyto přívlastky platí pro nové instrumentárium přednostně. Snahou tvůrců bylo rovněž vytvořit systém instrumentů, který by vyhovoval individuálním operačním postupům různých operatérů a dovolil by ortopedovi uplatnit odlišné přístupy a operační filozofie, a tak co nejlépe vyhovět individuální operační technice každého z nich. 

Instrumenty mají například barevné kódování, které odpovídá jejich použití

Nástroje jsou navíc umístěny ve speciálních sítech, které jsou rovněž barevně kódovány, což velice usnadňuje práci sálovým sestrám, které snadno nacházejí nástroj, který je zrovna potřeba.

Další výhodou je úspora nákladů na sterilizaci, protože ne vždy jsou potřeba všechny instrumenty. Síta slouží k bezpečnému a přehlednému uskladnění nástrojů a každé je opatřeno nákresem umístění příslušných instrumentů, včetně jejich popisu a katalogových čísel.

Nové instrumentárium IQ přináší tyto hlavní výhody:
  • obsahuje méně nástrojů, přesto je přesné jako klasické instrumentárium
  • rychlá montáž a demontáž cíličů
  • nové ergonomické rukojeti
  • barevné kódování
  • jednodušší instrumenty, které v sobě spojují více kroků
  • nová barevně kódovaná síta

Doufáme, že tato inovace přinese lékařům, zdravotním sestrám i ostatnímu zdravotnickému personálu úsporu práce a pozitivně se projeví v ekonomice zdravotnických zařízení. Ortopedům umožní přesné a pohodlné operace TEP kolenních kloubů s implantáty Columbus® a díky své šetrnosti bude příjemnější i pro pacienty a umožní jim rychlé zotavení.

Odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích

Tyto stránky obsahují odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích určené zdravotnickým odborníkům v České republice. Nejsou určeny laické veřejnosti.

Odborníkem je dle § 2a zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, v platném znění, osoba oprávněná předepisovat nebo vydávat léčivé přípravky nebo zdravotnické prostředky. Pokud osoba, která není odborníkem, vstoupí na tyto webové stránky, vystavuje se riziku nesprávného porozumění informací zde publikovaných a z toho plynoucích důsledků.

Kliknutím na tlačítko „Jsem odborník“ potvrzujete, že:

  • Jste se seznámil/a s výše uvedenou zákonnou definicí pojmu „odborník“;
  • Jste odborníkem ve smyslu zákona o regulaci reklamy;
  • Jste se seznámil/a s riziky, kterým se jiná osoba než odborník vystavuje, jestliže vstoupí na stránky určené převážně pro odborníky.
Jsem odborník
Nejsem odborník