Přejít k hlavnímu obsahu
Zpět

Ambulantní péče:

Linovera® Prevence je lepší než léčba (Desiderius Erasmus)

redakce Braunovin

20. Březen 2014

Hojení ran

Problematika hojení ran prochází neustálým vývojem a v poslední době se stále častěji stává diskutovanou díky obrovskému boomu nových a účinnějších léčebných metod a možností. To s sebou přináší také vývoj nových produktů, které usnadňují péči a hojení ať akutních či chronických ran. Vznikají na základě dlouhodobého výzkumu a umožňují kvalitní a bezpečnou léčbu pacientů.

Linovera® spadá do produktové řady péče o rány, a doplnila tak její již ucelené portfolio. Jedná se o rychlý, jednoduchý a finančně efektivní výrobek určený pro prevenci dekubitů.

Dekubity stále ohrožují životy pacientů. 95 % z nich můžeme ovlivnit správnou prevencí

Dekubity jsou stále závažným problémem u hospitalizovaných pacientů v nemocničních a sociálních zařízeních, jako jsou léčebny dlouhodobě nemocných či domovy důchodců, ale také na odděleních s akutními lůžky - chirurgiích, neurologiích, ARO, internách atd. Pacientům způsobují utrpení a ohrožují jejich životy. Pro ošetřující zdravotnický personál znamená pacient trpící proleženinami mnohem větší pracovní zatížení a zvýšenou fyzickou námahu. Boj s dekubity se stal pro zdravotníky jednou z priorit. Přítomnost dekubitů u pacientů patří k deseti významným kritériím, podle nichž se v nemocnicích hodnotí kvalita ošetřovatelské péče.

Mezi nejdůležitější opatření patří správné polohování pacientů, používání antidekubitních pomůcek (antidekubitní matrace, pomůcky k podkládání zatěžovaných míst atd.), odpovídající nutrice, hygiena a hydratace kůže. Nezanedbatelné místo zde má také používání esenciálních mastných kyselin. Přípravek Linovera® je určen k prevenci a léčbě dekubitů I. typu. Spolu s dalšími všeobecně známými opatřeními může významně přispět ke snížení tvorby nových dekubitů či progresi již existujících.

Účinnou látkou přípravku je směs nenasycených mastných kyselin (kyselina linolová, olejová a palmitová) s přídavkem aloe vera a pupečníku asijského. Tato unikátní kombinace zlepšuje elasticitu a hydrataci kůže, její celkovou integritu a v neposlední řadě také kožní vlhkost. Pozitivní vliv má i na odolnost kožního krytu proti střižným silám a tření, typickým agresivním vnějším vlivům souvisejícím s dlouhodobou hospitalizací.

Linovera® se aplikuje pomocí rozprašovače 2-3krát denně a následně se šetrně vmasíruje do kůže. Použití výrobku je rychlé, efektivní a především ekonomické. 

Linovera® v produktovém katalogu

Odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích

Tyto stránky obsahují odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích určené zdravotnickým odborníkům v České republice. Nejsou určeny laické veřejnosti.

Odborníkem je dle § 2a zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, v platném znění, osoba oprávněná předepisovat nebo vydávat léčivé přípravky nebo zdravotnické prostředky. Pokud osoba, která není odborníkem, vstoupí na tyto webové stránky, vystavuje se riziku nesprávného porozumění informací zde publikovaných a z toho plynoucích důsledků.

Kliknutím na tlačítko „Jsem odborník“ potvrzujete, že:

  • Jste se seznámil/a s výše uvedenou zákonnou definicí pojmu „odborník“;
  • Jste odborníkem ve smyslu zákona o regulaci reklamy;
  • Jste se seznámil/a s riziky, kterým se jiná osoba než odborník vystavuje, jestliže vstoupí na stránky určené převážně pro odborníky.
Jsem odborník
Nejsem odborník