Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

Linovera® Prevence je lepší než léčba (Desiderius Erasmus)

20. Březen 2014

Linovera® Prevence je lepší než léčba (Desiderius Erasmus)

Problematika hojení ran prochází neustálým vývojem a v poslední době se stále častěji stává diskutovanou díky obrovskému boomu nových a účinnějších léčebných metod a možností. To s sebou přináší také vývoj nových produktů, které usnadňují péči a hojení ať akutních či chronických ran. Vznikají na základě dlouhodobého výzkumu a umožňují kvalitní a bezpečnou léčbu pacientů.

Linovera® spadá do produktové řady péče o rány, a doplnila tak její již ucelené portfolio. Jedná se o rychlý, jednoduchý a finančně efektivní výrobek určený pro prevenci dekubitů.

Dekubity stále ohrožují životy pacientů. 95 % z nich můžeme ovlivnit správnou prevencí

Dekubity jsou stále závažným problémem u hospitalizovaných pacientů v nemocničních a sociálních zařízeních, jako jsou léčebny dlouhodobě nemocných či domovy důchodců, ale také na odděleních s akutními lůžky - chirurgiích, neurologiích, ARO, internách atd. Pacientům způsobují utrpení a ohrožují jejich životy. Pro ošetřující zdravotnický personál znamená pacient trpící proleženinami mnohem větší pracovní zatížení a zvýšenou fyzickou námahu. Boj s dekubity se stal pro zdravotníky jednou z priorit. Přítomnost dekubitů u pacientů patří k deseti významným kritériím, podle nichž se v nemocnicích hodnotí kvalita ošetřovatelské péče.

Mezi nejdůležitější opatření patří správné polohování pacientů, používání antidekubitních pomůcek (antidekubitní matrace, pomůcky k podkládání zatěžovaných míst atd.), odpovídající nutrice, hygiena a hydratace kůže. Nezanedbatelné místo zde má také používání esenciálních mastných kyselin. Přípravek Linovera® je určen k prevenci a léčbě dekubitů I. typu. Spolu s dalšími všeobecně známými opatřeními může významně přispět ke snížení tvorby nových dekubitů či progresi již existujících.

Účinnou látkou přípravku je směs nenasycených mastných kyselin (kyselina linolová, olejová a palmitová) s přídavkem aloe vera a pupečníku asijského. Tato unikátní kombinace zlepšuje elasticitu a hydrataci kůže, její celkovou integritu a v neposlední řadě také kožní vlhkost. Pozitivní vliv má i na odolnost kožního krytu proti střižným silám a tření, typickým agresivním vnějším vlivům souvisejícím s dlouhodobou hospitalizací.

Linovera® se aplikuje pomocí rozprašovače 2-3krát denně a následně se šetrně vmasíruje do kůže. Použití výrobku je rychlé, efektivní a především ekonomické. 

 

Linovera® v produktovém katalogu

 

 

redakce Braunovin
0
Dosud nehlasováno

Čtěte také

Nahlížet na problematiku komplexně je podstatou úspěchu téměř ve všech medicínských odvětvích. Nejinak je tomu i v oblasti hojení ran. Tento chirurgický obor občas nebývá mezi zdravotníky populární, protože nepřináší rychlé a extrémně okázalé výsledky. Jedná se o zaměření, které vyžaduje mnoho trpělivosti a důslednosti nejen ze strany pacienta, ale zejména ze strany zdravotnického personálu.

14.10.2021
Chirurgické obory

Neurourologie je specializovanou součástí urologie a zabývá se poruchami močení v důsledku přerušení nervových drah a center. Porušení nervového zásobení je přitom způsobeno různými příčinami, nejčastěji úrazem (mozku, míchy, pánevních nervových pletení a periferních nervů), nervovými chorobami či v důsledku metabolických onemocnění (cukrovka). Projevy těchto poruch souhrnně označujeme jako neurogenní dysfunkce močových cest.

08.06.2021
Ambulantní péče