Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

Kristýna Dvořáková

Odstranění většího množství tkáně pod přímou vizuální kontrolou jsou dominanty stapleru TST36. Ideální pro řešení velkých prolapsů rekta a rektokély  a pro operace hemoroidů III. a IV. stupně

23.01.2017

Představujeme novinky v portfoliu B. Braun: cirkulární staplery určeny k vytváření anastomóz v trávicím traktu a lineární katry pro transekci, resekci, rekonstrukci a anastomózu orgánů v břišní a hrudní chirurgii.

23.04.2015

Implantabilní podkožní porty Celsite® při správném používání významně zkvalitňují život onkologických pacientů. Umožňují bezpečné zajištění žilního přístupu pro opakované aplikace chemoterapie a dalších léčiv (například analgetik), které byly indikovány k aplikaci přímo do žilního systému.

07.10.2014

Celsite® byl prvním portem s tvarem „delta“ umožňujícím snadné zavedení bez velkého řezu, což přináší pacientům větší komfort.

28.06.2013

Aesculap Akademie dlouhodobě vzdělává zdravotníky různých specializací. To platí i pro chirurgické obory, kde mladí lékaři mají mnohdy jen omezené možnosti získat praktické zkušenosti na chirurgických sálech. Z tohoto důvodu se ve dnech 2. a 3. června uskutečnil Kurz chirurgické sutury pro mladé chirurgy.

11.11.2011

Rozhovor s Petrou Vašutovou, vedoucí oddělení přípravy cytostatik ve Všeobecné fakultní nemocnici na pražském Karlově náměstí nejen o zkušenostech s používáním tzv. infusorů.

23.11.2010
podávání léčiv

Poptávka po intravenózních portech v současné době vysoce převyšuje možnosti implantačních pracovišť a nejedná se pouze o kapacitní možnosti těchto pracovišť. V průhonickém hotelu Floret se 17. února 2009 konala druhá konference Společnosti pro porty a permanentní katétry, která řešila komplexní problematiku spojenou s dlouhodobými žilními přístupy s detailnějším zaměřením na implantabilní intravenózní porty.

01.04.2009

Rozhovor s prof. MUDr. Františkem Antošem, CSc., přednostou chirurgické kliniky Fakultní nemocnice Na Bulovce, o pražském podzimním setkání předních evropských chirurgů a vzdělávacích programech pro jednotlivé chirurgické obory

05.01.2009