Přejít k hlavnímu obsahu
Zpět

Ambulantní péče:

Katetrizovaných dětí přibývá

Petra Bártová

23. prosinec 2020

Katetrizace Urologie

Všichni si přejeme, aby naše děti byly především zdravé a šťastné. Někdy však život připraví vážné zdravotní komplikace i těm nejmenším a významně zasáhne do jejich každodenního života. Mezi závažné diagnózy patří i neurogenní močový měchýř. Dysfunkce mikčního centra může být způsobena vrozenou vadou, onkologickým onemocněním nebo méně často úrazem.

Díky pokrokům medicíny a objevu čisté intermitentní katetrizace mohou i tyto děti dnes žít plnohodnotný a šťastný život. Ač se všechny důležité informace o intermitentní katetrizaci dozvídají rodiče v urologické ambulanci přímo od ošetřujícího lékaře, někdy si nedokáží zapamatovat všechny informace a rady a možná ani představit, jak budou situaci zvládat. „A právě proto Aesculap Akademie připravila ve spolupráci s odborníky z Fakultní nemocnice v Motole a z Všeobecné fakultní nemocnice v Praze e-learningový kurz pro rodiče dětských pacientů,“ podotýká odborná garantka Aesculap Akademie Mgr. Petra Bártová.

Co se v kurzu rodiče dozvědí?

V kurzu si mohou vše důležité zopakovat v domácím prostředí. Dětští urologové MUDr. Jan Trachta, FEAPU, a MUDr. Marcel Drlík, FEAPU, je v krátkých videích ujistí, že vše zvládnou, a přidají plno praktických rad. Sestřička Lucie Hůrková jim zase poradí s výběrem cévek a jejich zajištěním. Součástí kurzu jsou ukázky všech katetrizačních technik i balonkového klyzmatu. Věříme, že tímto kurzem podáme pomocnou ruku nejen rodičům a dětem, ale i specializovaným pracovištím v České republice a na Slovensku, které se katetrizací dětí zabývají.

Napište nám

Využijte tento prostor a podělte se s námi o další témata, osobnosti nebo produkty o kterých byste se chtěli dozvědět více.

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů. Vámi zadané údaje jsou u nás v bezpečí.

Odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích

Tyto stránky obsahují odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích určené zdravotnickým odborníkům v České republice. Nejsou určeny laické veřejnosti.

Odborníkem je dle § 2a zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, v platném znění, osoba oprávněná předepisovat nebo vydávat léčivé přípravky nebo zdravotnické prostředky. Pokud osoba, která není odborníkem, vstoupí na tyto webové stránky, vystavuje se riziku nesprávného porozumění informací zde publikovaných a z toho plynoucích důsledků.

Kliknutím na tlačítko „Jsem odborník“ potvrzujete, že:

  • Jste se seznámil/a s výše uvedenou zákonnou definicí pojmu „odborník“;
  • Jste odborníkem ve smyslu zákona o regulaci reklamy;
  • Jste se seznámil/a s riziky, kterým se jiná osoba než odborník vystavuje, jestliže vstoupí na stránky určené převážně pro odborníky.
Jsem odborník
Nejsem odborník