Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

Katetrizovaných dětí přibývá

23. Prosinec 2020

Katetrizovaných dětí přibývá

Všichni si přejeme, aby naše děti byly především zdravé a šťastné. Někdy však život připraví vážné zdravotní komplikace i těm nejmenším a významně zasáhne do jejich každodenního života. Mezi závažné diagnózy patří i neurogenní močový měchýř. Dysfunkce mikčního centra může být způsobena vrozenou vadou, onkologickým onemocněním nebo méně často úrazem. 

Díky pokrokům medicíny a objevu čisté intermitentní katetrizace mohou i tyto děti dnes žít plnohodnotný a šťastný život. Ač se všechny důležité informace o intermitentní katetrizaci dozvídají rodiče v urologické ambulanci přímo od ošetřujícího lékaře, někdy si nedokáží zapamatovat všechny informace a rady a možná ani představit, jak budou situaci zvládat. „A právě proto Aesculap Akademie připravila ve spolupráci s odborníky z Fakultní nemocnice v Motole a z Všeobecné fakultní nemocnice v Praze e-learningový kurz pro rodiče dětských pacientů,“ podotýká odborná garantka Aesculap Akademie Mgr. Petra Bártová. 

Co se v kurzu rodiče dozvědí? 

V kurzu si mohou vše důležité zopakovat v domácím prostředí. Dětští urologové MUDr. Jan Trachta, FEAPU, a MUDr. Marcel Drlík, FEAPU, je v krátkých videích ujistí, že vše zvládnou, a přidají plno praktických rad. Sestřička Lucie Hůrková jim zase poradí s výběrem cévek a jejich zajištěním. Součástí kurzu jsou ukázky všech katetrizačních technik i balonkového klyzmatu. Věříme, že tímto kurzem podáme pomocnou ruku nejen rodičům a dětem, ale i specializovaným pracovištím v České republice a na Slovensku, které se katetrizací dětí zabývají.

Bc. Petra Bártová
divize OPM
Dosud nehlasováno