Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

dialyzátory

Většina dialyzovaných pacientů chápe docházení na dialyzační středisko jako nutnost, se kterou se dříve či později musí smířit a musí se naučit plánovat si svůj životní rytmus mezi dny, kdy na dialýzu jezdí a mezi dny, kdy mají „volno“. Ke klasické hemodialýze prováděné na dialyzačním středisku, existují, kromě transplantace ledviny, také další dvě alternativy.

domácí dialýza

Na hemodialyzačním středisku ve frýdecko-místecké nemocnici nově pomáhá plně automatizovaný systém míchání a distribuce kyselých koncentrátů. Nemocnice ho pořídila v rámci celkové rekonstrukce dialýzy, která byla po devíti měsících práce slavnostně otevřená v červnu. Personál i vedení nemocnice věří, že jim zařízení od společnosti B. Braun pomůže ušetřit nejenom čas. Nabízí totiž i úsporu z hlediska hospodaření.

dialýza

Výsledky multicentrických studií poukázaly na fakt, že kvalita vody pro dialýzu představuje zásadní riziko vzhledem k prokázanému vztahu mezi kontaminací vody a morbiditou. Společnost Lauer, která je součástí skupiny B. Braun, vyvinula nový systém úpravy vody označovaný jako Aquabase.

dialýza

K čemu může dojít, pokud nekontrolujeme dialyzační dávku při každém dialyzačním ošetření?

22.09.2015 redakce Braunovin
dialyzační monitory

Unikátní úpravna vody Aquaboss® poskytuje nejvyšší světový standard v péči o kvalitu vody pro dialýzu. Produkty Aquaboss® se vyznačují vysokým stupněm flexibility a již dnes splňují požadavky budoucnosti.

18.09.2015 redakce Braunovin
dialyzátory

Představujme Vám tři unikátní přednášky Prof. Antonia Santora, Prof. Andrease Kribbena a Prof. Angela Argilese, které zazněly na 52. nefrologickém kongrese ERA-EDTA s účastní B. Braun Avitum.

18.09.2015 Jan Matuška, DiS.
dialyzační monitory

Dialyzátor prokazující vysokou míru eliminace malých molekul a optimální selektivitu u středních molekul nyní testujeme v další multicentrické mezinárodní studii.

04.03.2013 MUDr. Martin Kuncek
dialyzátory

Dialyzátory xevonta® představují novou dimenzi v účinnosti a efektivitě dialyzační léčby. Na český a slovenský trh byla řada dialyzátorů xevonta® uvedena v roce 2010 a je nabízena v šesti rozměrech v „high flux“ i „low flux“ variantě. Vždy je tedy možné plně respektovat individuální potřeby pacienta.

28.02.2011 redakce Braunovin
dialyzátory

Hemodialýza a peritoneální dialýza jsou samy o sobě příčinami katabolismu (tj. rozkladu a rozpadu látek tělu vlastních na látky odpadní). Dialýza zvyšuje rozpad bílkovin, snižuje výrobu vlastních bílkovin (proteosyntézu) a navíc vede ke ztrátě aminokyselin a bílkovin do dialyzačního roztoku. Tímto způsobem dlouhodobé dialyzační léčení často zhoršuje tzv. proteinoenergetickou malnutrici (PEM) a tím pádem i nemocnost a úmrtnost pacientů s chronickým selháním ledvin. Dalšími příčinami PEM jsou nedostatečná dávka dialýzy (tj. krátké nebo málo časté dialýzy) a zánětlivá onemocnění.

17.02.2010 Milan Hrubý
dialyzátory

Společnost B. Braun Medical si velmi váží dosavadní spolupráce s mnoha zdravotnickými zařízeními v České a Slovenské republice, a proto, v souvislosti s představením nového dialyzátoru Xevonta, oslovila řadu z nich s nabídkou účasti v observační, neintervenční studii, zaměřené na potvrzení výjimečných vlastností tohoto výrobku.

04.01.2010 Milan Hrubý
dialyzátory