Přejít k hlavnímu obsahu
Zpět

Nefrologie: Článek

Nový pomocník na frýdecko-místecké dialýze šetří nemocnici čas i peníze

Bc. Marie Machytková, DiS.

29. červenec 2021

Dialýza Dialyzační střediska Dialyzační roztoky Dialyzátory

Na hemodialyzačním středisku ve frýdecko-místecké nemocnici nově pomáhá plně automatizovaný systém míchání a distribuce kyselých koncentrátů. Nemocnice ho pořídila v rámci celkové rekonstrukce dialýzy, která byla po devíti měsících práce slavnostně otevřená v červnu. Personál i vedení nemocnice věří, že jim zařízení od společnosti B. Braun pomůže ušetřit nejenom čas. Nabízí totiž i úsporu z hlediska hospodaření.

Slavnostní otevření nové DS v nemocnici Frýdek-Místek

„Pro mě je to i ekonomické. V kanystrech vždy zůstávaly zbytky roztoku, které jsme pak vylévali. Pořídili jsme technologii, která by měla zamezit jakýmkoliv ztrátám. Věřím, že je to dlouhodobě efektivní,“ popisuje výhody zařízení od B. Braunu ředitel nemocnice ve Frýdku-Místku Ing. Tomáš Stejskal. Vedoucí dialýzy MUDr. Petr Buček pak cení úsporu času i energie personálu na dialyzačním středisku: „Ta nová technologie nám umožňuje centrální rozvod dialyzačního koncentrátu k jednotlivým monitorům. Odpadá tak manipulace s dialyzačním roztokem v kanystrech.“


Ing. Tomáš Stejskal, ředitel frýdecko-místecké nemocnice

„Přeji si, aby se na novém středisku cítil dobře jak personál, tak pacienti, pro které jsme to vše dělali především."


Hemodialyzační středisko prošlo celkovou modernizací, která započala v říjnu loňského roku. Hlavní podíl rekonstrukce tvoří stavební úpravy, nové rozvody, přístrojové vybavení a instalace automatizovaného systému, došlo ale i k navýšení počtu hemodialyzačních stanic. Celková rekonstrukce stála přibližně 35 mil. Kč a byla hrazena převážně z dotace Moravskoslezského kraje.


MUDr. Petr Buček, vedoucí dialýzy

„Spokojená sestra, to znamená i spokojený pacient."


„Rekonstrukci hemodialýzy jsme plánovali již delší dobu. Jsem moc rád, že se modernizace povedla nejen po technické stránce, ale že je také velmi pěkná, co se týče designu. Pro naše pacienty je tak připraveno nové, příjemné a bezbariérové prostředí odpovídající dnešnímu standardu“, doplňuje ředitel Tomáš Stejskal s tím, že novému středisku přeje jak spokojený personál, tak především spokojené pacienty, pro které je oddělení určené. Vedoucí dialýzy Petr Buček pak doufá, že spokojené sestřičky budou v novém prostředí předávat svou pozitivní energii dál všem pacientům.


Pusťe si video reportáž z nové frýdecko-místecké hemodialýzy:

Napište nám

Využijte tento prostor a podělte se s námi o další témata, osobnosti nebo produkty o kterých byste se chtěli dozvědět více.

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů. Vámi zadané údaje jsou u nás v bezpečí.

Související a doporučené články

Odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích

Tyto stránky obsahují odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích určené zdravotnickým odborníkům v České republice. Nejsou určeny laické veřejnosti.

Odborníkem je dle § 2a zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, v platném znění, osoba oprávněná předepisovat nebo vydávat léčivé přípravky nebo zdravotnické prostředky. Pokud osoba, která není odborníkem, vstoupí na tyto webové stránky, vystavuje se riziku nesprávného porozumění informací zde publikovaných a z toho plynoucích důsledků.

Kliknutím na tlačítko „Jsem odborník“ potvrzujete, že:

  • Jste se seznámil/a s výše uvedenou zákonnou definicí pojmu „odborník“;
  • Jste odborníkem ve smyslu zákona o regulaci reklamy;
  • Jste se seznámil/a s riziky, kterým se jiná osoba než odborník vystavuje, jestliže vstoupí na stránky určené převážně pro odborníky.
Jsem odborník
Nejsem odborník