Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

Automatické infuzní systémy

 Mgr. Tomáš Glac popisuje zkušenosti se zavedením standardů pro bezpečnou uzavřenou infuzní linku ve Fakultní nemocnici Ostrava.

09.07.2015 redakce Braunovin
Zelena hvezda

Každý rok jsou udělovány prestižní mezinárodní ceny, které souvisejí s bezpečností pacientů. Patří k nim i německá cena German Award in Patient Safety. Koncern B. Braun se tento rok rozhodl přihlásit do soutěže svůj úspěšný a inovativní projekt na sofistikované HW a SW řešení na kontrolu glykemie. Zde přinášíme jeho přednosti.

02.07.2014 redakce Braunovin

Cílem dvoudenní akce bylo přiblížit posluchačům klinický význam bezpečné infuzní terapie a s tím související infuzní techniky

04.06.2014 Bc. Eva Višková
Infuzní systém Space

O tom, že život bez střeva není jednoduchý, rozhodně není sporu. Takto postižení lidé jsou životně závislí na infuzní výživě, mají zavedené centrální žilní katetry a většinou také vývody střeva. I proto tráví převážnou část dne doma, ve společnosti stojanu, na kterém mají pumpu připevněnou.

17.04.2014 redakce Braunovin

V Královské dětské nemocnici (Royal Children’s Hospital) v Melbourne bylo provedeno první peroperační NMR vyšetření s použitím MRI Space Station.

28.06.2012 redakce Braunovin
Infuzní systém Space

Před půl rokem prožila rodina Diessnerových nejšťastnější den života, když se jim narodila krásná dvojčata. Jedna z holčiček však přišla na svět s těžkou vrozenou vadou, kvůli které bude po celý život odkázána na podporu infuzních přístrojů. Společnost B. Braun, která vyrábí nejmodernější infuzní přístroje na světě, se proto rozhodla darovat rodině přístroje Perfusor® a Infusomat®. Díky tomuto „předvánočnímu“ dárku prožije malá Sofie své první Vánoce doma se svou rodinou.

15.12.2011 redakce Braunovin

Rozhovor se specialistou automatických infuzních systémů MUDr. Ing. Miroslavem Fupšem o tom, k jakému vývoji došlo v oboru infuzní techniky.

Infuzní systém Space

Ve čtvrtek 13. října 2011 oslavila společnost B. Braun spolu se svými obchodními partnery a zákazníky v Café B. Braun šedesátileté výročí infuzní pumpy Perfusor®. Během večera byli také slavnostně vyhlášeni vítězové soutěže o infuzní techniku, která probíhala v rámci komunikační kampaně.

21.10.2011 redakce Braunovin

Je tomu přesně 60 let, co se narodil „dědeček“ současných vysoce sofistikovaných systémů, které při zavedení infuze přesně odměřují množství podávaných léků nebo výživy. Historicky prvním přístrojem tohoto typu byl tzv. lineární dávkovač, u něhož se konstantní rychlostí automaticky stlačoval píst injekční stříkačky. Psal se rok 1951 a světlo světa spatřil předchůdce dnešních perfusorů. Jeho tvůrci ze společnosti B. Braun ve spolupráci s německým lékařem Hessem se tak zasloužili o převrat v lékařské péči.

Loni jsme vzpomínali na objevitele infuzních roztoků, letošní oslavy patří infuzní technice. Od roku 1951, kdy spatřil světlo světa první lineární dávkovač, se infuzní systémy stále zdokonalují. Jak vypadaly před šedesáti lety a jak vypadají dnes?