Přejít k hlavnímu obsahu
Zpět

Intenzivní péče: Článek

Od lineárního dávkovače k nejmodernějšímu systému Spaceplus

redakce Braunovin

8. červen 2022

Spaceplus Automatické infuzní systémy

V loňském roce představil koncern B. Braun celému světu svůj nový infuzní systém Spaceplus. Stejně jako před 70 lety, kdy B. Braun se svým lineárním dávkovačem s názvem Perfusor vtiskl toto označení všem budoucím lineárním dávkovačům, tak i nyní generace Spaceplus nastoluje nový standard infuzní terapie. Aktuálně novou generaci přístrojů představuje B. Braun na českém a slovenském trhu.

Od lineárního dávkovače k nejmodernějšímu systému Spaceplus

V loňském roce představil koncern B. Braun celému světu svůj nový infuzní systém Spaceplus. Stejně jako před 70 lety, kdy B. Braun se svým lineárním dávkovačem s názvem Perfusor vtiskl toto označení všem budoucím lineárním dávkovačům, tak i nyní generace Spaceplus nastoluje nový standard infuzní terapie. Aktuálně novou generaci přístrojů představuje B. Braun na českém a slovenském trhu.

Přehlednost díky barevnosti

Ergonomie uživatelského rozhraní má za cíl maximálně snížit množství medicínských chyb, a to i díky jedinečné koncepci barevné vizualizace limitů dávkování léčiv. Uživatelské rozhraní umožňuje vícebarevné kódování léčiv podávaných infuzní pumpou i lineárním dávkovačem pro jejich přehlednou vizualizaci na displeji. Displej je čitelný ze vzdálenosti přesahující tři metry. Aktuálně podaný objem léčiv lze na displeji sledovat v reálném čase vizualizovanou stříkačkou.

Bezpečnost dávkování

Celý systém zahrnuje velké množství unikátních bezpečnostních prvků, včetně svorky uvnitř infuzní pumpy, speciální svorky samotného setu a patentované brzdy pístu stříkačky, které společně zabraňují samovolnému toku léčiva. Infuzní pumpa dosahuje přesnosti ±3% při všech úrovních rychlosti dávkování, což zabraňuje předávkování nebo poddávkování všech věkových skupin. Odolnost prosti stříkající vodě IP 44 (ochrana proti stříkající vodě ve všech směrech) je aktuálně nejvyšší na trhu a personál tento vysoký stupeň krytí ocení zejména při čištění a dezinfekci.

Konektivita a kybernetická bezpečnost

Systém Spaceplus nepředstavuje pouze novinku v oblasti infuzní techniky. V kombinaci s OnlineSuiteplus vytvořil B. Braun celý ekosystém nabízející veškeré výhody, které dnes skýtá možnost konektivity techniky a správy dat. Standardem je integrovaná funkce WiFi, která v kombinaci s obousměrným komunikačním rozhraním HL7- -IHE umožňuje bezproblémovou konektivitu systému, a zásadním způsobem tak snižuje náklady na související hardware. Díky propracovanému systému šifrování dat nastavuje Systém Spaceplus & OnlineSuiteplus nový standard v oblasti kybernetické bezpečnosti.

Spaceplus Perfusor®; Spaceplus Infusomat® jsou zdravotnické prostředky. Přístroje jsou určeny k použití u dospělých, dětí a novorozenců pro přerušované nebo kontinuální podávání parenterálních nebo enterálních tekutin, léčiv, krve a krevních produktů klinicky schválenými cestami podání. Těmito cestami podání jsou cesty intravenózní, intraarteriální, podkožní, epidurální a enterální. Dokovací systém Spaceplus umožňuje připevnění, napájení, datovou komunikaci a centrální alarm až pro 24 pump Spaceplus v prostředí léčby jednoho pacienta. Dokovací systém Spaceplus tvoří nejméně jedna stanice Spaceplus Station, jeden kryt Spaceplus Cover a volitelně datový modul. Stanice Spaceplus Station je určena k použití ve specifikovaném prostředí při stacionárním provozu a mobilitě v rámci nemocnice. Před použitím si prosím pečlivě přečtěte návod k použití, neboť tento obsahuje informace o rizicích spojených s používáním zdravotnických prostředků a další důležité informace. Podrobné informace o zdravotnickém prostředku naleznete rovněž ZDE.

Napište nám

Využijte tento prostor a podělte se s námi o další témata, osobnosti nebo produkty o kterých byste se chtěli dozvědět více.

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů. Vámi zadané údaje jsou u nás v bezpečí.

Související a doporučené články

Odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích

Tyto stránky obsahují odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích určené zdravotnickým odborníkům v České republice. Nejsou určeny laické veřejnosti.

Odborníkem je dle § 2a zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, v platném znění, osoba oprávněná předepisovat nebo vydávat léčivé přípravky nebo zdravotnické prostředky. Pokud osoba, která není odborníkem, vstoupí na tyto webové stránky, vystavuje se riziku nesprávného porozumění informací zde publikovaných a z toho plynoucích důsledků.

Kliknutím na tlačítko „Jsem odborník“ potvrzujete, že:

  • Jste se seznámil/a s výše uvedenou zákonnou definicí pojmu „odborník“;
  • Jste odborníkem ve smyslu zákona o regulaci reklamy;
  • Jste se seznámil/a s riziky, kterým se jiná osoba než odborník vystavuje, jestliže vstoupí na stránky určené převážně pro odborníky.
Jsem odborník
Nejsem odborník