Přejít k hlavnímu obsahu
Zpět

Ambulantní péče: Článek

ALLY® nová řada stomického příslušenství

redakce Braunovin

19. březen 2024

Stomické pomůcky

Již více než 40 let se společnost B. Braun aktivně podílí na výzkumu stomických pomůcek a nabízí pacientům, lékařům a ošetřovatelům jednoduchá a inovativní řešení v podobě širokého sortimentu stomických sáčků a stomického příslušenství.

Nová řada stomického příslušenství Ally® doplňuje komplexní portfolio B. Braun určené stomickým pacientům. Seznamte se čtyřmi novými produkty Ally®, které lze kombinovat se všemi dostupnými stomickými sáčky v rámci portfolia B. Braun i mimo něj. A jak hodnotí v praxi příslušenství Ally® stomická sestra?

Ally® Stomické těsnicí kroužky

Těsnicí kroužky jsou navrženy tak, aby chránily před podtékáním, a zároveň poskytovaly ochranu samotné kůži. Lze je jednoduše tvarovat, aplikovat i odstraňovat. Kroužek tvoří rovnější povrch kolem stomie, pomůže vyplnit prohlubně a kožní záhyby. K dispozici ve třech velikostech.

Ally® Stomické těsnicí kroužky

Ally® Stomická pasta 

Ochranná bariérová pasta Ally® neobsahuje alkohol, je určena k vyplnění záhybů a zvrásnění kůže. Pomáhá snižovat podtékání, chrání kůži před střevním obsahem a může pomoci prodloužit dobu nošení pomůcky. Je vhodná zejména pro osoby s kožními prohlubněmi nebo záhyby v okolí stomie.

Ally® Stomická pasta

Ally® Vyrovnávací pásky

Elastické pásky Ally® pomáhají posílit přilnavost a udržet bezpečně stomickou pomůcku na místě po celou dobu nošení. Jsou zvláště doporučovány pro osoby se stomií, které mají parastomální kýlu, stomie s prolapsem nebo stomie umístěné v neobvyklé poloze.

Ally® Vyrovnávací pásky

Ally® Stomický pudr

Pudr je určen k absorpci vlhkosti v okolí stomie. Pomáhá kůži chránit, snižuje podráždění a umožňuje lepší přilnutí sáčku. Podporuje hojivé procesy podrážděné kůže. Je doporučen zejména pro osoby se stomií, které mají zarudlou, bolestivou nebo podrážděnou kůži.

Ally® Stomický pudr

Jak to vidí stomická sestra

Zuzana Šilhánková - stomická sestra

Terapeutická konzultantka a stomická sestra

Mgr. Zuzana Šilhánková

Narodila se v roce 1980 v Litoměřicích, po Střední zdravotnické škole v Ústí nad Labem promovala na Lékařské fakultě Univerzity Karlovy v Plzni v roce 2001. Své znalosti ve vzdělávání si potvrdila studiem na UJAK (Univerzita Jana Amose Komenského v Praze). Zkušenosti z praxe využívá i při školení a vzdělávání zdravotníků. Pracovala na jednotce intenzivní péče Neonatologického oddělení Fakultní nemocnice Plzeň a díky zahraničnímu působení získala zkušenosti s péčí o pacienty s Alzheimerovou chorobou. Od roku 2010 působí jako obchodní a terapeutický konzultant
B. Braun, momentálně jako certifikovaná stomická sestra.

„S Ally® příslušenstvím mám zkušenosti více než sedm měsíců. Jednotlivé produkty každodenně používám při práci s pacienty. Mým nejoblíbenějším produktem jsou Ally® vyrovnávací pásky. Jako hlavní benefit vidím to, že jsou velmi tenké, a přesto skvěle drží na těle pacienta. Kopírují kontury těla a přizpůsobí se tak i velkým nerovnostem. Lze je použít pod pomůcku k léčbě lehkých macerací, a zároveň jako externí fixaci stomické pomůcky. Ally® vyrovnávací pásky jsem vyzkoušela i u pacientů s mentální retardací, kteří mají tendenci si impulsivně pásky sundávat a musím konstatovat, že pásky z řady Ally® vydržely na těle takového pacienta tři dny,“ popisuje své zkušenosti Mgr. Zuzana Šilhánková.

Mgr. Zuzana Šilhánková je stomická sestra pracující ve stomické poradně B. Braun Plus a jako konzultantka zdravotní péče B. Braun. Ve zdravotnictví se pohybuje déle než sedmnáct let, v současné době se již více než tři roky jako certifikovaná stomická sestra stará o stomické pacienty. „Snažím se o to, abych byla pacientům, o které pečuji, oporou. Kdykoliv mě s důvěrou mohou kontaktovat a svěřit se mi se svými problémy se stomií. Díky svým osobním zkušenostem si uvědomuji, že čím kvalitnější a inovativnější pomůcky a příslušenství můžeme pacientům nabídnout, tím lepší bude jejich život se stomií,“ říká Šilhánková.

Komplexní přístup v ambulancích B. Braun Plus

Stomické poradny B. Braun Plus poskytují komplexní péči o stomie a s tím spojené poradenství. Dále také konzultace a praktický nácvik ošetřování stomie, preskripci stomických pomůcek a jejich distribuci pacientovi domů zdarma. Stejně tak se zaměřují na edukaci pacientů i rodinných příslušníků a zajištění služeb terénní sestry.

Před pěti lety společnost B. Braun zahájila péči o první stomické pacienty v síti ambulancí B. Braun Plus. Díky jasné strategii, sázce na kvalitní péči a budování expertízy a kompetencí celého týmu zdravotníků jsou ambulance B. Braun Plus součástí největšího poskytovatele péče o stomické pacienty u nás. Poradna v brněnském Campusu s 335 stomiky patří mezi top tři největší stomické poradny v České republice. Jedná se současně o nejúspěšnější model spolupráce v oblasti discharge managementu s Fakultní nemocnicí Brno.

Stomické příslušenství Ally® jsou zdravotnické prostředky.

Související a doporučené články

Odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích

Tyto stránky obsahují odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích určené zdravotnickým odborníkům v České republice. Nejsou určeny laické veřejnosti.

Odborníkem je dle § 2a zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, v platném znění, osoba oprávněná předepisovat nebo vydávat léčivé přípravky nebo zdravotnické prostředky. Pokud osoba, která není odborníkem, vstoupí na tyto webové stránky, vystavuje se riziku nesprávného porozumění informací zde publikovaných a z toho plynoucích důsledků.

Kliknutím na tlačítko „Jsem odborník“ potvrzujete, že:

  • Jste se seznámil/a s výše uvedenou zákonnou definicí pojmu „odborník“;
  • Jste odborníkem ve smyslu zákona o regulaci reklamy;
  • Jste se seznámil/a s riziky, kterým se jiná osoba než odborník vystavuje, jestliže vstoupí na stránky určené převážně pro odborníky.
Jsem odborník
Nejsem odborník