Přejít k hlavnímu obsahu
Zpět

Ambulantní péče: Článek

Alkoholový dezinfekční prostředek Promanum® pure

Ing. Iva Škodová

9. prosinec 2014

Dezinfekce a hygiena

V současné době, kdy je pozornost uživatelů vedle účinnosti přípravků věnována ve stejné míře i jejich vlivu na pokožku, je Promanum® pure jedním z nejoblíbenějších výrobků.

Promanum® pure poskytuje široké spektrum účinnosti ověřené testy podle evropských standardů baktericidní, levurocidní, tuberkulocidní i plně virucidní. Účinnosti na celé spektrum virů (obalené i neobalené) dosahuje během šedesáti sekund, účinnosti na obalené viry, noroviry, rotaviry stejně jako doby potřebné pro standardní hygienickou dezinfekci rukou během patnácti sekund.

Účinnost je zajištěna kombinací etanolu a 2-propanolu v optimálním poměru, bez dalších aktivních přísad. Vynikající kožní snášenlivost a regenerační účinky přípravku jsou dány obsahem hydratačních, zvláčňujících a pěsticích přísad. Na druhé straně je sníženo riziko podráždění a senzibilizace tím, že přípravek neobsahuje žádná barviva a parfémy, které se často jeví jako příčina kožních dermatitid a alergických reakcí.

Kožní snášenlivost přípravku je prokázána testováním podle metodiky Mezinárodní pracovní skupiny pro výzkum kontaktní dermatitidy, která vyloučila jak okamžité iritační reakce, tak postupně senzibilizující účinky přípravku, ale i dlouholetou praxí a spokojeností uživatelů.

Z historie dezinfekce rukou

Alkoholové přípravky jsou již řadu let preferovanou alternativou pro dezinfekci rukou, prošly však významným vývojem. První alkoholové přípravky obsahovaly vedle alkoholů další účinné látky, zpravidla tzv. remanentní přísady, byly silně parfemované a barvené. Bylo však prokázáno, že remanentní přísady nejsou pro správnou přípravu rukou potřebné, a to ani v případě chirurgické dezinfekce, obsažená barviva a parfémy byly dokonce stále častější příčinou nežádoucích kožních reakcí.

V další etapě byly oblíbené přípravky ve formě gelů, avšak zejména z hlediska kožní snášenlivosti se tento typ ukázal jako nevyhovující a pro chirurgickou dezinfekci zcela nevhodný, zejména z důvodu reziduí, která zůstávají na pokožce.

V současné době jsou preferovány čisté formy“ alkoholových roztoků. Takovým typem je i Promanum® pure, které na našem trhu vystřídalo tradiční a jeden z nejstarších výrobků B. Braun Promanum® N. Oproti původnímu Promanum® N neobsahuje Promanum® pure barviva a parfémy, přičemž obsah účinných látek je zachován ve stejném poměru.

Zajímavosti

Promanum® pure obsahuje velké množství dermatologických přísad, mimo jiné i látku, která brání smáčivosti peří ptáků. Používáním Promanum® pure získáváme pocit rukou jako ze sametu“ a jeho pravidelná aplikace napomáhá ochraně pokožky před vlivem vody a vlhka.

Použití

Hygienická dezinfekce rukou - Cca 3 ml přípravku naneste na suché ruce a vtírejte do pokožky. Ruce udržujte zvlhčené přípravkem minimálně 20 s. Ruce nechte dokonale uschnout.

Chirurgická dezinfekce rukou - 2 až 3 ml přípravku naneste na suché ruce i předloktí a vtírejte do pokožky. Postup několikrát opakujte, abyste udrželi ruce zvlhčené přípravkem po dobu minimálně 90 s. Poté nechte dokonale zaschnout.

Výhody

  • vynikající kožní snášenlivost při dosažení vysoké účinnosti
  • plně virucidní
  • několik variant balení (osobní - 100ml, do držáků a dávkovačů - 500 ml,1000ml)

Napište nám

Využijte tento prostor a podělte se s námi o další témata, osobnosti nebo produkty o kterých byste se chtěli dozvědět více.

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů. Vámi zadané údaje jsou u nás v bezpečí.

Související a doporučené články

Odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích

Tyto stránky obsahují odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích určené zdravotnickým odborníkům v České republice. Nejsou určeny laické veřejnosti.

Odborníkem je dle § 2a zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, v platném znění, osoba oprávněná předepisovat nebo vydávat léčivé přípravky nebo zdravotnické prostředky. Pokud osoba, která není odborníkem, vstoupí na tyto webové stránky, vystavuje se riziku nesprávného porozumění informací zde publikovaných a z toho plynoucích důsledků.

Kliknutím na tlačítko „Jsem odborník“ potvrzujete, že:

  • Jste se seznámil/a s výše uvedenou zákonnou definicí pojmu „odborník“;
  • Jste odborníkem ve smyslu zákona o regulaci reklamy;
  • Jste se seznámil/a s riziky, kterým se jiná osoba než odborník vystavuje, jestliže vstoupí na stránky určené převážně pro odborníky.
Jsem odborník
Nejsem odborník