Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

akutní očišťování krve

Zkratka ECCO2R (extracorporeal CO2 removal) označuje relativně novou terapeutickou metodu zajišťující minimálně invazivní mimotělní eliminaci oxidu uhličitého z krve pacienta. 

22.09.2022 Jan Matuška, DiS.
akutní očišťování krve

Jakkoliv je cévní přístup chápán klinickými i vědeckými pracovníky jako triviální záležitost, jedná se ve skutečnosti o nejslabší článek dialyzačního řetězce. 

akutní očišťování krve

Dialyzačný monitor OMNI bol ako prvý inštalovaný na klinike vnútorného lekárstva vo Vojenskej nemocnici Ružomberok. Spýtali sme sa jej prednostu MUDr. Antonína Hruboňa, Ph.D., či sa im s týmto prístrojom dobre pracuje a aké s ním na pracovisku majú zatiaľ skúsenosti. 

19.01.2018 redakce Braunovin
akutní očišťování krve

Dialyzační monitory OMNI se v České republice i na Slovensku používají od dubna letošního roku a jsou umístěné na řadě intenzivistických pracovišť.

09.01.2018 redakce Braunovin
akutní očišťování krve

U každého druhého pacienta přijatého na jednotku intenzivní péče se v průběhu hospitalizace vyvine akutní poškození ledvin (acute kidney injury, AKI) a z toho každý pátý si vyžádá přístrojovou náhradu funkce ledvin některou z forem akutní dialýzy (1).

27.12.2017 redakce Braunovin
akutní očišťování krve

Na Klinice anesteziologie, resuscitace a intenzivní medicíny ve Fakultní nemocnici Brno na jaře začali využívat nový přístroj pro akutní očišťování krve OMNI z produkce společnosti B. Braun. 

30.11.2017 redakce Braunovin
akutní očišťování krve

Akutní očišťování krve patří ke klíčovým léčebným postupům používaným na jednotkách intenzivní péče zejména u kriticky nemocných pacientů s multiorgánovým selháním.

18.07.2017 Jan Matuška, DiS.
akutní očišťování krve

Postřehy z (r)evoluce v akutním očišťování krve.

26.03.2016 redakce Braunovin
akutní očišťování krve

Inteligentní software řídící vysoce přesnou bilanci tekutin, minimalistické provedení, intuitivní dotykové ovládání nebo změna základních metod kontinuální dialýzy bez přerušení léčby.

29.01.2016 redakce Braunovin
akutní očišťování krve

Je malý, má ladné křivky, je intuitivně ovladatelný a hlavně přináší zásadní uživatelskou revoluci do intenzivní péče. Řeč je o novém přístroji od B. Braun Avitum určeném pro akutní dialýzu a pojmenovaném OMNI. Na jeho vývoji pracovali specialisté z celé Evropy několik let. Světlo světa OMNI spatřil 4. října v Berlíně na výročním kongresu Evropské společnosti pro intenzivní medicínu v Berlíně (ESICM).

31.12.2015
akutní očišťování krve