Přejít k hlavnímu obsahu
Zpět

Nefrologie:

OMNI – první postřehy z ostrého provozu

redakce Braunovin

30. listopad 2017

Akutní dialýza

Na Klinice anesteziologie, resuscitace a intenzivní medicíny ve Fakultní nemocnici Brno na jaře začali využívat nový přístroj pro akutní očišťování krve OMNI z produkce společnosti B. Braun. Vůbec poprvé byl na tomto pracovišti u pacienta použit 26. dubna. Akutní očišťování krve patří ke klíčovým léčebným postupům na jednotkách intenzivní péče zejména u kriticky nemocných pacientů s multiorgánovým selháním. Podle prvních zkušeností zdravotníků se zdá, že nový přístroj OMNI zatím v klinické praxi plní vysoké nároky kladené na bezpečnost, rychlost přípravy, snadné ovládání a přesnost léčby. Zároveň ale i samotní zdravotníci přicházejí s nápady na vylepšení. O svoje postřehy z praxe se s námi podělily sestřičky Michaela Kratochvílová a Veronika Hryzáková.

„OMNI umožňuje rychlou změnu typu terapie i diluce bez nutné výměny setu a kapiláry. Přístroj je vybaven jedinečným systémem regulace průtoku krve a tekutin a bezproblémově pracuje tak, aby umožňoval přesně nastavit a udržovat stanovené parametry léčby“, říká Veronika Hryzáková, Dis., z oddělení Kliniky anesteziologie, resuscitace a intenzivní medicíny FN Brno.

Tým zdravotníků z Kliniky anesteziologie, resuscitace a intenzivní medicíny ve Fakultní nemocnici Brno. OMNI zde používají od 26. dubna 2017.

„OMNI udržuje velice přesnou bilanci tekutin. Příprava přístroje je jednoduchá. Předem přesně připravený set si přístroj sám nasetuje do pump. Následně probíhá proplach, opět zcela automaticky bez nutnosti zásahu. OMNI provádí automatickou regulaci hladin všech expanzních komůrek. Výhodou je, že umožňuje manipulaci s pacientem bez zástavy krevní pumpy a spuštění alarmů“, pokračuje Veronika Hryzáková.

Sestřičky už iniciativně navrhly pár vylepšení, např. delší kabel k uzemnění a delší hadici vedoucí od přístroje k pacientovi. Výrobce v Německu na tuto poptávku velmi pružně zareagoval a rozšířil nabídku příslušenství. „Všechny podněty sbíráme a jsme za ně rádi. Bez nich bychom se ve vývoji nepohnuli dál,“ říká k nápadům marketingový a obchodní manažer divize Avitum Mgr. Boris Malhocký.

redakce Braunovin

Napište nám

Využijte tento prostor a podělte se s námi o další témata, osobnosti nebo produkty o kterých byste se chtěli dozvědět více.

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů. Vámi zadané údaje jsou u nás v bezpečí.

Odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích

Tyto stránky obsahují odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích určené zdravotnickým odborníkům v České republice. Nejsou určeny laické veřejnosti.

Odborníkem je dle § 2a zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, v platném znění, osoba oprávněná předepisovat nebo vydávat léčivé přípravky nebo zdravotnické prostředky. Pokud osoba, která není odborníkem, vstoupí na tyto webové stránky, vystavuje se riziku nesprávného porozumění informací zde publikovaných a z toho plynoucích důsledků.

Kliknutím na tlačítko „Jsem odborník“ potvrzujete, že:

  • Jste se seznámil/a s výše uvedenou zákonnou definicí pojmu „odborník“;
  • Jste odborníkem ve smyslu zákona o regulaci reklamy;
  • Jste se seznámil/a s riziky, kterým se jiná osoba než odborník vystavuje, jestliže vstoupí na stránky určené převážně pro odborníky.
Jsem odborník
Nejsem odborník