Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

Akutní dialýza

Dialyzačný monitor OMNI bol ako prvý inštalovaný na klinike vnútorného lekárstva vo Vojenskej nemocnici Ružomberok. Spýtali sme sa jej prednostu MUDr. Antonína Hruboňa, Ph.D., či sa im s týmto prístrojom dobre pracuje a aké s ním na pracovisku majú zatiaľ skúsenosti. 

19.01.2018 redakce Braunovin
akutní očišťování krve

Dialyzační monitory OMNI se v České republice i na Slovensku používají od dubna letošního roku a jsou umístěné na řadě intenzivistických pracovišť.

09.01.2018 redakce Braunovin
akutní očišťování krve

U každého druhého pacienta přijatého na jednotku intenzivní péče se v průběhu hospitalizace vyvine akutní poškození ledvin (acute kidney injury, AKI) a z toho každý pátý si vyžádá přístrojovou náhradu funkce ledvin některou z forem akutní dialýzy (1).

27.12.2017 redakce Braunovin
akutní očišťování krve

Postřehy z (r)evoluce v akutním očišťování krve.

26.03.2016 redakce Braunovin
akutní očišťování krve

Inteligentní software řídící vysoce přesnou bilanci tekutin, minimalistické provedení, intuitivní dotykové ovládání nebo změna základních metod kontinuální dialýzy bez přerušení léčby.

29.01.2016 redakce Braunovin
akutní očišťování krve

Je malý, má ladné křivky, je intuitivně ovladatelný a hlavně přináší zásadní uživatelskou revoluci do intenzivní péče. Řeč je o novém přístroji od B. Braun Avitum určeném pro akutní dialýzu a pojmenovaném OMNI. Na jeho vývoji pracovali specialisté z celé Evropy několik let. Světlo světa OMNI spatřil 4. října v Berlíně na výročním kongresu Evropské společnosti pro intenzivní medicínu v Berlíně (ESICM).

31.12.2015
akutní očišťování krve

Jednoduchý kompaktní přístroj Diapact® CRRT umožňuje kromě kontinuálních a intermitentních eliminačních metod, využívaných zejména v intenzivní a resuscitační péči, i ošetření krevní plazmy. V současné době se nejčastěji uplatňuje na pracovištích, kde jsou ve větší míře prováděny plazmaferézy.

01.09.2014 David Vacek, DiS.

V červnu 2013 se v Praze v Clarion Congress Hotelu uskutečnil VII. kongres České společnosti intenzivní medicíny (ČSIM). V jeho rámci pořádala Aesculap Akademie sympozium s názvem Critical Care Nephrology. Program sympozia byl zaměřen na akutní ledvinné selhání, jeho příčiny a zejména léčbu. Ukázalo se, že je toto téma opravdu přitažlivé.

11.09.2013 David Vacek, DiS.

V dňoch 19. - 21. 6. 2013 sa v hoteli Družba v Nízkych Tatrách konal už XXII. kongres sestier pracujúcich v nefrológii. Kongres organizuje Sekcia sestier pracujúcich v nefrológii v spolupráci so SLS a za výraznej podpory sponzorov.

11.09.2013 Jana Híčiková

Rozhovor s Mgr. Jozefom Franerom, obchodným zástupcom divízie B. Braun Avitum, o dialýze, transplantácii a športových víťazstvách

08.04.2013 redakce Braunovin
Rozhovory