Přejít k hlavnímu obsahu
Zpět

Ambulantní péče:

Actreen® Mini Range - Nové močové katetry vyvinuté pro ženy

MUDr. Zdeněk Kojecký Ph.D.

28. Únor 2014

Katetrizace

Na pomůcky určené k intermitentní močové katetrizaci u žen jsou z hlediska pohodlí a diskrétnosti kladeny přece jen o něco vyšší nároky. Koncern B. Braun proto přichází na trh s další inovativní řadou močových katetrů, která tyto požadavky beze zbytku splňuje.

Intermitentní močová katetrizace

Zatímco u mužů je nejčastější příčinou chronické močové retence úrazové postižení míchy, u žen je to roztroušená mozkomíšní skleróza - onemocnění, které je nejvíce postihuje v mladším a středním věku. Zajištění správné derivace moči z močového měchýře je jedním ze základních způsobů léčby tohoto onemocnění. Intermitentní močová katetrizace je metodou volby u chronické močové retence. Pokud si cévkování provádí pacient/-ka sám/sama, mluvíme o intermitentní močové autokatetrizaci.

Společnost B. Braun Medical dodává na trh v České a Slovenské republice kvalitní potahované močové katetry pod názvem Actreen® Lite a Actreen® Glys Set již několik let. V roce 2010 byl uveden na trh v Evropské unii a o rok později i v České a Slovenské republice nový potahovaný katetr pouze pro ženy Actreen® Lite Mini. Zajímavostí je, že tento výrobek vyhrál v roce 2011 cenu Pharmapack Award 2011 v kategorii zdravotnických pomůcek. Cena byla udělena za inovativní design a způsob balení produktu, které uživatelkám přinášejí nebývalou míru komfortu. Koncern B. Braun vyhrál tuto cenu poprvé, a vůbec poprvé v historii ji získal močový katetr.

Nyní po krátké době přicházíme nejen s inovací tohoto výrobku, jež nově nese název Actreen® Mini Cath, ale zejména s rozšířením portfolia o produkt Actreen® Mini Set.

V čem inovativní změny Actreen® Mini Range a Mini Set spočívají?

„Mini“ produktová řada byla navržena tak, aby ženám pomohla v každodenním životě, kdekoliv a kdykoliv, aby jim umožnila výrobky používat svobodně a v duševní pohodě, snadno a prakticky. Jejich společnými vlastnostmi jsou diskrétnost, styl, snadnost použití a bezpečnost.

Výhody Actreen® Mini Cath a Actreen® Mini Set:

 • atraumatické otvory na konci katetru pro efektivní drenáž
 • katetry jsou vyrobeny z bezpečného materiálu - bez obsahu PVC a ftalátů
 • ihned připraveny k použití, bez nutnosti další aktivace
 • potahované, s hydrofilním gelem
 • garance stejné hydratace 60 min od otevření

Dva unikátní koncepty:

Actreen® Mini Cath

 • nový, stylový, více „ženský“ a diskrétní design
 • hygienický, nedochází ke kontaktu s toaletou
 • specifický konektor pro snadnou manipulaci

Actreen® Mini Set

 • zcela nový produkt
 • katetr se sběrným močovým sáčkem, graduovaný na 700 ml
 • lehký a diskrétní
 • antirefluxní chlopeň
 • snadné otevření a vyprázdnění

Oba produkty vycházejí ze stejné filozofie, jež spočívá ve snadnosti použití bez nutnosti zvláštní edukace. Po rozbalení jsou ihned připraveny k použití, mají menší velikost a hmotnost, čímž je zaručena diskrétnost a snadnější uchovávání, optimalizovaný objem a hmotnost odpadu po použití. Každé balení též obsahuje diskrétní kabelku.

Katetry i sety jsou dodávány ve třech velikostech - CH10, CH12, CH14. Distribuce produktů je zajištěna obchodním týmem divize OPM s pomocí řetězce Zelená hvězda

www.zelenahvezda.cz

Odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích

Tyto stránky obsahují odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích určené zdravotnickým odborníkům v České republice. Nejsou určeny laické veřejnosti.

Odborníkem je dle § 2a zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, v platném znění, osoba oprávněná předepisovat nebo vydávat léčivé přípravky nebo zdravotnické prostředky. Pokud osoba, která není odborníkem, vstoupí na tyto webové stránky, vystavuje se riziku nesprávného porozumění informací zde publikovaných a z toho plynoucích důsledků.

Kliknutím na tlačítko „Jsem odborník“ potvrzujete, že:

 • Jste se seznámil/a s výše uvedenou zákonnou definicí pojmu „odborník“;
 • Jste odborníkem ve smyslu zákona o regulaci reklamy;
 • Jste se seznámil/a s riziky, kterým se jiná osoba než odborník vystavuje, jestliže vstoupí na stránky určené převážně pro odborníky.
Jsem odborník
Nejsem odborník