Přejít k hlavnímu obsahu
Zpět

Ambulantní péče: Článek

Actreen® Hi-Lite Set: Katetrizace jednoduše, diskrétně a kdekoliv

MUDr. Zdeněk Kojecký Ph.D.

15. červenec 2016

Katetrizace

Zbrusu nová generace soupravy pro intermitentní močovou katetrizaci Actreen® Hi-Lite Set přináší uživateli možnost jednoduché a svobodné manipulace.

Nová generace potahovaných katetrů

Péče o pacienty s různými příčinami močové retence je závažný celospolečenský problém. Nejčastější příčinou močové retence jsou míšní poranění a neurologická onemocnění, například roztroušená mozkomíšní skleróza. Zajištění správné derivace moči z močového měchýře, které si může provádět pacient sám, je principem metody tzv. intermitentní autokatetrizace.

Produktová řada Actreen® Hi-Lite je novou generací potahovaných katetrů určených k jednorázovému cévkování. Společnost B. Braun nyní rozšiřuje tuto řadu a uvádí na trh v České a Slovenské republice produkt Actreen® Hi-Lite Set.

V práci i při sportu

Actreen® Hi-Lite Set je sterilní potahovaný močový katetr se sběrným močovým sáčkem pro muže, ženy a děti. Set je po vybalení připraven ihned k použití a není nutná jeho další aktivace („ready-to-use“ a „no-touch system“). Produkt využívá všech výhod katetru Actreen® Hi-Lite, ale současně umožní uživateli cévkovat se na různých místech. Ocení to zejména aktivní uživatelé při práci, sportu, ve škole, na lůžku apod. Uživatel tak nemusí používat přídavné sběrné systémy, nádoby na moč nebo být v přímém kontaktu s toaletou.

Oproti jeho předchůdci, úspěšnému produktu Actreen® Glys Set, je nyní balení praktické a diskrétní. Po vyjmutí z krabice je souprava již jen v jednom obalu. Součástí je pouzdro, ve kterém mohou být katetry uchovávány. Katetry mají tvarovou paměť a nezalamují se. Díky širšímu konektoru a optimalizované délce katetru je manipulace snadná a zajišťuje bezpečné vyprázdnění.

Spolehlivé vlastnosti

Délky katetrů: Tiemann 41 cm, Nelaton 41 cm
Velikosti CH 06-16, bez obsahu PVC, potahovaný hydrofilním lubrikantem s garancí smáčivosti po dobu šedesáti minut od otevření, pevné napojení na sběrný močový sáček o obsahu 1 000 ml s přehlednou graduací v místě napojení, antirefluxní chlopeň, odtržení ochranného obalu zvládnou díky úchopovým otvorům i pacienti s omezenou motorikou horních končetin, možnosti odtržení obalu na různých místech katetru, praktické a diskrétní balení, světle zelený obal, 30 ks v krabičce, zdravotnická pomůcka I. třídy. Certifikace ISO.

Cena za inovativní design a způsob balení

Výrobek navazuje na úspěšnou řadu Actreen Lite Mini, která byla uvedena na trh v EU v roce 2010. V roce 2011 vyhrál cenu Pharmapack Award 2011 v kategorii zdravotnických pomůcek. Cena byla udělena za inovativní design a způsob balení, který uživatelkám přináší nebývalou míru uživatelského komfortu. Koncern B. Braun vyhrál tuto cenu poprvé a vůbec poprvé v historii ji získal močový katetr. Významné ocenění si letos na konto připsala také řada Actreen® Mini, která získala cenu za design v soutěži B. Braun Innovation Award.

Napište nám

Využijte tento prostor a podělte se s námi o další témata, osobnosti nebo produkty o kterých byste se chtěli dozvědět více.

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů. Vámi zadané údaje jsou u nás v bezpečí.

Související a doporučené články

Odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích

Tyto stránky obsahují odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích určené zdravotnickým odborníkům v České republice. Nejsou určeny laické veřejnosti.

Odborníkem je dle § 2a zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, v platném znění, osoba oprávněná předepisovat nebo vydávat léčivé přípravky nebo zdravotnické prostředky. Pokud osoba, která není odborníkem, vstoupí na tyto webové stránky, vystavuje se riziku nesprávného porozumění informací zde publikovaných a z toho plynoucích důsledků.

Kliknutím na tlačítko „Jsem odborník“ potvrzujete, že:

  • Jste se seznámil/a s výše uvedenou zákonnou definicí pojmu „odborník“;
  • Jste odborníkem ve smyslu zákona o regulaci reklamy;
  • Jste se seznámil/a s riziky, kterým se jiná osoba než odborník vystavuje, jestliže vstoupí na stránky určené převážně pro odborníky.
Jsem odborník
Nejsem odborník