Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

XVI. ročník kongresu ČSARIM

30. Říjen 2009

XVI. ročník kongresu ČSARIM

Kulturní centrum Metropol v Českých Budějovicích poskytlo ve dnech 1.-3. 10. 2009 zázemí již XVI. kongresu ČSARIM, kterého se letos zúčastnilo rekordních 1 200 lékařů a sester.

Po slavnostním zahájení a předání cen se ve všech sálech naplno rozběhly přednášky. Měli jsme možnost seznámit se s novinkami v anesteziologii a intenzivní péči.

Společnost B. Braun, v posledních letech mezi anesteziology
a intenzivisty vnímaná jako jedna z nejstabilnějších a nejsilnějších společností, zde jako platinový partner kongresu upoutala nejen svou expozicí, ale zejména uspořádáním dlouho očekávané
Velké debaty o tekutinách, která se více než satelitním symposiem stala mezinárodním setkáním expertů v oboru.


Ze členů expertní skupiny jmenujme klíčové osobnosti v oboru - prof. Dr. med. Joachima Boldta, prof. Dr. med. Rolfa Zandera,
prof. MUDr. Vladimíra Černého, Ph.D., FCCM, a prof. MUDr. Karla Cvachovce, CSc., MBA. Uvedeného setkání se v naprosto přeplněném přednáškovém sálu účastnilo na 250 lékařů, kteří s velkým zájmem diskutovali nad novými doporučeními pro tekutinovou léčbu.

Vyvrcholením symposia se stalo předání čestného členství České společnosti anestezie resuscitace
a intenzivní medicíny prof. Joachimu Boldtovi a současně křest českého vydání nové odborné publikace prof. Rolfa Zandera - Tekutinová léčba vydané ve spolupráci s naší společností.

redakce Braunovin
0
Dosud nehlasováno

Čtěte také

Léčba pacienta s onemocněním dolního trávicího traktu není jednoduchá a vyžaduje jeho informovanost, edukaci a spolupráci. Na chirurgické klinice FN Brno, ve spolupráci se společností B. Braun, začal před třemi lety projekt, který počítal s větším zapojením pacientů a současně si kladl za cíl zkrátit hospitalizaci, snížit počet komplikací a celkově léčbu optimalizovat. Tzv. optimalizace cesty pacienta k tomu využívá principů ERAS (Enhanced Recovery After Surgery), ale i dalších nástrojů a postupů. Brzy byla zjištěna potřeba vzniku nové pozice, do budoucna možná i profese – sestra provázející pacienta celou jeho léčbou, jeho rádce, jeho kontakt s nemocnicí a současně i důvěrník, tzv. ERAS sestra.

29.06.2020
Intenzivní péče

Vedení Fakultní nemocnice Brno (FN Brno) ve spolupráci s vrchní sestrou Interní hematologické a onkologické kliniky Mgr. Petrou Kouřilovou a Mgr. Veronikou Trečkovou, PhD., z Oddělení kontroly infekcí a nemocniční hygieny rozhodlo o používání uzavřeného infuzního systému ve všech stacionářích a na lůžkovém oddělení onkologie, a to od června 2018. Zeptali jsme se, jak práci s uzavřeným infuzním systémem Cyto-Set® zdravotníci z Fakultní nemocnice Brno hodnotí?

24.02.2020
Intenzivní péče

V závěru letošního roku vyrazili zástupci z řad lékařů, všeobecných sester a IT specialistů ze Všeobecné fakultní nemocnice v Praze do španělské Barcelony s cílem seznámit se s novým bezpečnostním softwarem „Onco Safety Remote Control“, který splňuje požadavky pro celkovou bezpečnost personálu podílejícího se na práci s cytostatiky.

19.12.2019
Intenzivní péče