Přejít k hlavnímu obsahu
Zpět

Intenzivní péče: Události

XVI. ročník kongresu ČSARIM

redakce Braunovin

30. říjen 2009

Kongres

Kulturní centrum Metropol v Českých Budějovicích poskytlo ve dnech 1.-3. 10. 2009 zázemí již XVI. kongresu ČSARIM, kterého se letos zúčastnilo rekordních 1 200 lékařů a sester.

Po slavnostním zahájení a předání cen se ve všech sálech naplno rozběhly přednášky. Měli jsme možnost seznámit se s novinkami v anesteziologii a intenzivní péči.

Společnost B. Braun, v posledních letech mezi anesteziology
a intenzivisty vnímaná jako jedna z nejstabilnějších a nejsilnějších společností, zde jako platinový partner kongresu upoutala nejen svou expozicí, ale zejména uspořádáním dlouho očekávané
Velké debaty o tekutinách, která se více než satelitním symposiem stala mezinárodním setkáním expertů v oboru.


Ze členů expertní skupiny jmenujme klíčové osobnosti v oboru - prof. Dr. med. Joachima Boldta, prof. Dr. med. Rolfa Zandera,
prof. MUDr. Vladimíra Černého, Ph.D., FCCM, a prof. MUDr. Karla Cvachovce, CSc., MBA. Uvedeného setkání se v naprosto přeplněném přednáškovém sálu účastnilo na 250 lékařů, kteří s velkým zájmem diskutovali nad novými doporučeními pro tekutinovou léčbu.
Vyvrcholením symposia se stalo předání čestného členství České společnosti anestezie resuscitace
a intenzivní medicíny prof. Joachimu Boldtovi a současně křest českého vydání nové odborné publikace prof. Rolfa Zandera - Tekutinová léčba vydané ve spolupráci s naší společností.

Související a doporučené články

Odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích

Tyto stránky obsahují odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích určené zdravotnickým odborníkům v České republice. Nejsou určeny laické veřejnosti.

Odborníkem je dle § 2a zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, v platném znění, osoba oprávněná předepisovat nebo vydávat léčivé přípravky nebo zdravotnické prostředky. Pokud osoba, která není odborníkem, vstoupí na tyto webové stránky, vystavuje se riziku nesprávného porozumění informací zde publikovaných a z toho plynoucích důsledků.

Kliknutím na tlačítko „Jsem odborník“ potvrzujete, že:

  • Jste se seznámil/a s výše uvedenou zákonnou definicí pojmu „odborník“;
  • Jste odborníkem ve smyslu zákona o regulaci reklamy;
  • Jste se seznámil/a s riziky, kterým se jiná osoba než odborník vystavuje, jestliže vstoupí na stránky určené převážně pro odborníky.
Jsem odborník
Nejsem odborník