Přejít k hlavnímu obsahu
Zpět

Ortopedie: Článek

V Nemocnici Šumperk se budou školit lékaři a zdravotníci z Česka i zahraničí

Ing. Lucie Kocourková

30. červen 2023

Aktuality B. Braun Pacientská cesta

Jak postavit pacienta jen pár hodin po výměně kyčelního nebo kolenního kloubu na nohy? Odpověď na tuto otázku budou hledat zdravotnická zařízení z Česka i zahraničí právě v Nemocnici Šumperk.

Šumperská nemocnice byla totiž první v Česku, která spustila ve spolupráci se společností B. Braun unikátní projekt Pacientské cesty. Ojedinělý komplexní program péče o pacienta urychluje rekonvalescenci a zkracuje délku hospitalizace. A protože je o něj velký zájem, stala se Nemocnice Šumperk mezinárodním referenčním pracovištěm, na kterém se při zavádění ojedinělého programu budou školit lékaři a zdravotníci z celého Česka i zahraničí. 

Nemocnice Šumperk spustila projekt Pacientské cesty před rokem a půl, během kterého zvládla odoperovat už téměř tisícovku pacientů. Program poskytuje pacientům ten nejvyšší možný komfort v průběhu celé jejich léčby. Díky nejnovějším odborným přístupům, tomu, že se pacienti sami aktivně zapojují do celého procesu ale i moderním technologiím prochází léčbou méně bolestivě, rychleji a také s nižším rizikem pooperačních komplikací. To dokládají i zkušenosti šumperské nemocnice. Z téměř tisícovky operací nemuseli lékaři provádět jedinou reoperaci. 

Šumperk pacientská cesta
Program pacientské cesty spustila nemocnice před rokem a půl

Pacientská cesta tak oprávněně vzbuzuje velký zájem nemocnic z Česka i zahraničí. Řada z nich by chtěla unikátní program zavést i u sebe. Díky dosavadním, dnes už bohatým, zkušenostem lékařů i zdravotnického personálu si tak Nemocnice Šumperk slavnostně převzala od společnosti B. Braun certifikát, na jehož základě se stala oficiálním Mezinárodním referenčním centrem pro projekt Pacientské cesty. 

A nebyl to jediný certifikát, který si od společnosti B. Braun nemocnice převzala. Kromě Pacientské cesty se oficiálně stala také Mezinárodním referenčním centrem pro projekt Fleet Care. Byla to totiž právě Nemocnice Šumperk, která si jako první v Česku místo jejich koupě operační nástroje pronajala. Přes tři roky tak mají operatéři Nemocnice Šumperk k dispozici téměř 3 500 chirurgických nástrojů ve špičkové kvalitě, kterou nemocnici na základě smlouvy o pronájmu společnost B. Braun garantuje, a to i díky pravidelnému servisu, průběžné optimalizaci nebo případné garanci výměny.

„Naší dlouhodobou snahou je poskytovat pacientům co nejlepší a nejefektivnější péči. A i díky těmto dvěma projektům se nám to úspěšně daří. Chtěl bych ale touto cestou hlavně poděkovat všem, kteří se na jejich vzniku a zavedení podíleli. Je to výsledek naší společné multioborové usilovné spolupráce, bez které bychom ani jeden z výše zmíněných projektů nemohli realizovat,“ řekl během slavnostního převzetí certifikátu předseda dozorčí rady Nemocnice Šumperk MUDr. Martin Polach, MBA.

Koncern B. Braun působí na celosvětovém trhu přes 180 let a dnes patří k největším výrobcům zdravotnických produktů na světě. Hlavní sídlo má v Německu, které je i celosvětovým lídrem v aplikaci metody Pacientské cesty.  „Jsme rádi, že jsme mohli oba ojedinělé projekty v Česku realizovat právě v Nemocnici Šumperk, která má jasnou strategickou vizi, což se v českém zdravotnictví tak často nevidí. Nebojí se pustit do projektů, které v podstatě předbíhají trh, a není tak náhoda, že se právě Šumperk stává častým cílem cest našich kolegů a obchodních partnerů z celého Česka i zahraničí,“ dodává MUDr. Alan Munteanu, člen vedení B. Braun CZ/SK. 

MUDr. Alan Munteanu a JUDr. Martin Polach
Na snímku MUDr. Alan Munteanu, člen vedení B. Braun CZ/SK a předseda představenstva Nemocnice Šumperk JUDr. Martin Polach

Nemocnice Šumperk má od dubna roku 2015 jediného vlastníka, kterým je MUDr. Martin Polach, MBA. Ten do rozvoje nemocnice investuje mohutné finanční prostředky, díky kterým prošla nemocnice za posledních osm let významnou proměnou. Víc než 1,4 miliardy korun nainvestovala nemocnice nejen do rekonstrukcí budov a nákupu špičkové zdravotnické technologie, ale i do zavádění nových přístupů léčby. 

„Oba projekty jednoznačně zvýšily kvalitu poskytované zdravotní péče a mají přímý dopad na naše pacienty. A já pevně doufám, že jako nemocnice budeme určovat trendy současného zdravotnictví i nadále,“ uzavírá předseda představenstva Nemocnice Šumperk JUDr. Martin Polach. 

Napište nám

Využijte tento prostor a podělte se s námi o další témata, osobnosti nebo produkty o kterých byste se chtěli dozvědět více.

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů. Vámi zadané údaje jsou u nás v bezpečí.

Související a doporučené články

Odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích

Tyto stránky obsahují odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích určené zdravotnickým odborníkům v České republice. Nejsou určeny laické veřejnosti.

Odborníkem je dle § 2a zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, v platném znění, osoba oprávněná předepisovat nebo vydávat léčivé přípravky nebo zdravotnické prostředky. Pokud osoba, která není odborníkem, vstoupí na tyto webové stránky, vystavuje se riziku nesprávného porozumění informací zde publikovaných a z toho plynoucích důsledků.

Kliknutím na tlačítko „Jsem odborník“ potvrzujete, že:

  • Jste se seznámil/a s výše uvedenou zákonnou definicí pojmu „odborník“;
  • Jste odborníkem ve smyslu zákona o regulaci reklamy;
  • Jste se seznámil/a s riziky, kterým se jiná osoba než odborník vystavuje, jestliže vstoupí na stránky určené převážně pro odborníky.
Jsem odborník
Nejsem odborník