Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

Světový den hygieny rukou: Správná hygiena dokáže zachránit miliony životů.

5. Květen 2015

Světový den hygieny rukou: Správná hygiena dokáže zachránit miliony životů.

Skupina B. Braun ve spolupráci s vybranými českými nemocnicemi připravila instruktáže správného mytí rukou. Její zaměstnanci také pomocí UV lampy zájemcům ukáží, jak si umí nebo neumí ruce správně umýt nebo vydezinfikovat.

„Smyslem akce je ukázat, jak důležitá je správná desinfekce,“ říká tisková mluvčí Skupiny B. Braun Lucie Kocourková. „Věříme, že názorná ukázka toho, kolik bakterií může zůstat na rukou, pokud se postup neprovede správně, návštěvníky akce o nutnosti dezinfekce přesvědčí.“

Skupina B. Braun tak pokračuje v dlouhodobé informační kampani „Chraňte život čistýma rukama“, která odstartovala v roce 2013.

 

Správná hygiena dokáže zachránit miliony životů

Světový den hygieny rukou je součástí iniciativy WHO SAVE LIVES: Clean Your Hands. Tu zaštiťuje už deset let Světová zdravotnická organizace (WHO). Iniciátoři kampaně mají za cíl podporovat zdravotníky v praktikování správné hygieny rukou ve zdravotnických zařízeních, a tím i snížit riziko přenosu infekce mezi zdravotníky i pacienty. Podle Světové zdravotnické organizace osvěta týkající se hygieny rukou ve zdravotní péči zachránila v minulých letech už miliony životů.

 

Instruktáže a UV lampy

Instruktáže správného mytí a dezinfekce rukou budou připraveny ve vybraných nemocnicích po celé České republice. Zájemci si budou moci vyzkoušet správnou techniku mytí a zároveň použít tzv. blackbox, který odhaluje neumytá místa na rukou.

„Jedná se o zařízení, ve kterém je zabudována UV lampa. Stačí pod ni jen umístit ,vydezinfikované‘ ruce a pod ultrafialovým světlem se správně ošetřená místa na rukou rozzáří, zatímco oblasti, kde mohou být i životu nebezpečné bakterie, zůstanou tmavé,“ dodává Kocourková.

redakce Braunovin
Dosud nehlasováno

Kontakt

Napište nám

Čtěte také

"Každý jsme anděl s jedním křídlem…
Abychom vzlétli, musíme se obejmout.“       

Luciano De Crescenzo
 

11.12.2018
B. Braun pro život

Kvalitu života na dialýze zkoumala na třech dialyzačních střediscích pomocí dotazníku MUDr. Hana Novotná, primářka Dialyzačního střediska B. Braun Avitum Nusle. U pacientů sledovala věk a celkovou dobu strávenou na dialýze. Dotazovala se jich, co je na dialýze a při dodržování speciálního režimu nejvíce obtěžuje. A také zda se chtějí podílet na rozhodování o tom, jak bude jejich život s dialýzou nadále probíhat, jestli by si přáli při výrazném zhoršení zdravotního stavu dialýzu ukončit a chtějí-li na toto téma s lékařem komunikovat. Pacienti docházejí na dialyzační středisko třikrát týdně na 4–5 hodin. Jedna z otázek tedy byla, zda by pacient preferoval omezení počtu dialýz za cenu eventuálního zkrácení života, například o půl roku.  

 

12.11.2018
Dialyzační technika

Rozhovor s Martinem Kunckem nejen o dialyzační péči a zaměření se na pacienta, s cílem skloubit jednotlivé medicínské obory a služby na jednom místě.

14.11.2018
Lidé a společnost