Přejít k hlavnímu obsahu
Zpět

Ambulantní péče: Události

Světový den hygieny rukou: Správná hygiena dokáže zachránit miliony životů.

redakce Braunovin

5. Květen 2015

Aktuality B. Braun

Skupina B. Braun ve spolupráci s vybranými českými nemocnicemi připravila instruktáže správného mytí rukou. Její zaměstnanci také pomocí UV lampy zájemcům ukáží, jak si umí nebo neumí ruce správně umýt nebo vydezinfikovat.

„Smyslem akce je ukázat, jak důležitá je správná desinfekce,“ říká tisková mluvčí Skupiny B. Braun Lucie Kocourková. „Věříme, že názorná ukázka toho, kolik bakterií může zůstat na rukou, pokud se postup neprovede správně, návštěvníky akce o nutnosti dezinfekce přesvědčí.“

Skupina B. Braun tak pokračuje v dlouhodobé informační kampani „Chraňte život čistýma rukama“, která odstartovala v roce 2013.

Správná hygiena dokáže zachránit miliony životů

Světový den hygieny rukou je součástí iniciativy WHO SAVE LIVES: Clean Your Hands. Tu zaštiťuje už deset let Světová zdravotnická organizace (WHO). Iniciátoři kampaně mají za cíl podporovat zdravotníky v praktikování správné hygieny rukou ve zdravotnických zařízeních, a tím i snížit riziko přenosu infekce mezi zdravotníky i pacienty. Podle Světové zdravotnické organizace osvěta týkající se hygieny rukou ve zdravotní péči zachránila v minulých letech už miliony životů.

Instruktáže a UV lampy

Instruktáže správného mytí a dezinfekce rukou budou připraveny ve vybraných nemocnicích po celé České republice. Zájemci si budou moci vyzkoušet správnou techniku mytí a zároveň použít tzv. blackbox, který odhaluje neumytá místa na rukou.

„Jedná se o zařízení, ve kterém je zabudována UV lampa. Stačí pod ni jen umístit ,vydezinfikované‘ ruce a pod ultrafialovým světlem se správně ošetřená místa na rukou rozzáří, zatímco oblasti, kde mohou být i životu nebezpečné bakterie, zůstanou tmavé,“ dodává Kocourková.

Napište nám

Využijte tento prostor a podělte se s námi o další témata, osobnosti nebo produkty o kterých byste se chtěli dozvědět více.

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů. Vámi zadané údaje jsou u nás v bezpečí.

Související a doporučené články

Odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích

Tyto stránky obsahují odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích určené zdravotnickým odborníkům v České republice. Nejsou určeny laické veřejnosti.

Odborníkem je dle § 2a zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, v platném znění, osoba oprávněná předepisovat nebo vydávat léčivé přípravky nebo zdravotnické prostředky. Pokud osoba, která není odborníkem, vstoupí na tyto webové stránky, vystavuje se riziku nesprávného porozumění informací zde publikovaných a z toho plynoucích důsledků.

Kliknutím na tlačítko „Jsem odborník“ potvrzujete, že:

  • Jste se seznámil/a s výše uvedenou zákonnou definicí pojmu „odborník“;
  • Jste odborníkem ve smyslu zákona o regulaci reklamy;
  • Jste se seznámil/a s riziky, kterým se jiná osoba než odborník vystavuje, jestliže vstoupí na stránky určené převážně pro odborníky.
Jsem odborník
Nejsem odborník