Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

Radek Tomanek

Počátkem letošního dubna byly do nemocnice Jindřichův Hradec dodány a nainstalovány čtyři plně vybavené inteligentní systémové operační stoly, včetně osmi kusů navážecích vozíků, a ještě tentýž měsíc je lékaři začali naplno využívat v provozu. Jedná se o vůbec  první instalaci těchto výjimečných operačních stolů v rámci České i Slovenské republiky, a proto jsme požádali o pár slov primáře Centrálních operačních sálů a Centrální sterilizace pana MUDr. Michala Cihlu, aby se s námi podělil o své první dojmy a postřehy z provozu při operacích na operačních stolech STERIS GMAX.

10.05.2018

Operační stůl GMAX od společnosti STERIS splňuje nejvyšší technické požadavky na přístrojovou zdravotnickou techniku i moderní zařízení operačních sálů s výhledem do budoucnosti.

20.09.2015
operační stoly

Minulý rok jsme vás v rámci rozhovoru s Eloiem Mauricem, manažerem světového výrobce operačních stolů a světel STERIS, informovali o připravovaném systému LED operačních světel 3. generace. Těší nás, že prvním pracovištěm, kde tuto novinku již na operačních sálech mají, je Chirurgická klinika Nemocnice Na Bulovce. Požádali jsme proto přednostu kliniky doc. MUDr. Jana Fantu, DrSc., aby se s námi podělil o první dojmy z operací pod tímto světelným systémem.

05.05.2014
operační světla