Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

AESCULAP® SQ.line® nové nástroje pro kostní chirurgii

2. Listopad 2020

AESCULAP® SQ.line® nové nástroje pro kostní chirurgii

Již více než 140 let je název Aesculap® synonymem pro nejvyšší kvalitu chirurgických nástrojů. Precizní zpracování produktů, vysoká míra odbornosti techniků ve výzkumu a výrobě, excelentní know-how podložené doslova staletými zkušenostmi a unikátně komplexní servisní péče je to, čím Aesculap® na trhu s chirurgickými nástroji vyniká. Logickým vyústěním těchto kompetencí jsou inovace a další posuny v kvalitě chirurgického instrumentária. Nejnovějším přírůstkem je nová řada nástrojů pro kostní chirurgii – AESCULAP® SQ.line®. Jejich ergonomie a dokonalé vyvážení byly navržené a testované řadou zkušených operatérů. Nová povrchová úprava reflektuje poslední vývoj procesů na odděleních centrální sterilizace a byla důkladně konzultována a ověřena jejich specialisty v ostrých provozech nemocnic.

Chirurgové pracují nejen pod obrovským psychickým tlakem, ale také v podmínkách fyzicky velmi zatěžujících jejich pohybový aparát, zejména v traumatologii a ortopedii. Řada studií potvrdila nárůst pracovních úrazů ve spojitosti s pracovními stereotypy při operačních výkonech. AESCULAP® SQ.line® jsou nástroje pro otevřené operační výkony a díky ergonomickému designu umožňují jednodušší manipulaci a poskytují chirurgům vyšší komfort při operaci.

 

Unikátní vlastnosti nového designu

Ocelová rukojeť nástroje AESCULAP® SQ.line® díky nově navrženému tvaru, materiálu, hranám a textuře má výrazně vyšší přilnavost (až o 200 % více) při úchopu na rozdíl od klasického nástroje s dřevěnou rukojetí. Optimální hmotnost a vyvážení navíc zlepšují přenos energie vyvinuté rukou chirurga na nástroj – o 21 % méně použité síly ve srovnání se současnými nástroji. Tyto parametry jsou klíčové pro snížení únavy a větší přesnost operatéra, což pro něj jistě bude velkým přínosem.

Nové inovované chirurgické nástroje SQ.line® mají vylepšené i další praktické vlastnosti: snadnější čištění, povrchovou úpravu nástrojů odolnější vůči korozi, jasnou identifikaci a označení nástroje Datamatrix kódem, minimalistický a ergonomický design a vyšší rezistenci vůči opotřebení.

Produkt byl oceněn prestižními cenami DESIGN AWARD 2020 a red dot Design Award 2019 winner.

 

Usnadní práci na centrální sterilizaci

Za kvalitu předsterilizační péče jsou zodpovědní pracovníci centrálních sterilizací. Studie nám ukazují, že konstrukce nově uváděných nástrojů na trh je stále složitější, což komplikuje správnou předsterilizační péči. Výsledkem je pak nárůst případů, kdy jsou nástroje po sterilizaci nedokonale ošetřeny a v konečném důsledku se tak mohou podílet na přenosu nozokomiální infekce.

Jednoduchá, skutečně celoocelová konstrukce AESCULAP® SQ.line® jde opačným směrem. Usnadňuje optickou kontrolu nástrojů a lepší přístup do všech obtížně dostupných částí nástroje a vytváří předpoklady pro dokonalé odstranění biologického materiálu. Vysoká úroveň zpracování a promyšlený design prodlužují životnost nástrojů, což se promítá pozitivně také do nákladů na provoz. Důležitým sekundárním efektem nástrojů SQ line je také úspora času personálu pečujícího o nástroje na CS.

Stručně řečeno – lépe vyvážený, ergonomičtější nástroj, snadnější předsterilizační příprava a delší životnost jsou hlavními benefity nejnovější inovace chirurgického instrumentária Aesculap pro chirurgii velkých kostí. 

 

KVALITNÍ CHIRURGICKÉ NÁSTROJE SPLŇUJÍCÍ VAŠE OČEKÁVÁNÍ

Snadnější a rychlejší vizuální kontrola

Až o 50 % efektivnější a jednodušší kontrola u obtížně dostupných částí nástroje

 

Radek Tomanek
Průměrně: 3 (2 hlasů)